Brakuje mi opcji zobaczenia pozostałego czasu pracy baterii jako czasu w pasku menu?


58

W poprzednich wersjach OS X wskaźnik baterii w pasku menu zawierał opcje pokazujące pozostały czas pracy baterii jako procent lub czas (lub nic).

W Mountain Lion istnieje tylko opcja pokazania procentu?!?!

Jak mogę odzyskać brakującą opcję?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
plistNadal pokazuje opcje ustawione na NO ... ale ustawienie go na TAK nie ponownie włączyć pomiar czasu :(
jtbandes

9
apple.com/feedback/macosx.html , proszę. Możemy to odzyskać!
Arjan

3
Zostawiłem opinię! To niedorzeczne, że został usunięty.
da4

1
Zastanawiam się, czy ktoś może skomentować, dlaczego został usunięty? Być może stwierdzili, że szacunki czasu są niewiarygodne?
asmeurer

2
Pozostała informacja zwrotna - naprawdę mam nadzieję, że to rzeczywiście coś robi ... To jest do bani i jest krokiem wstecz pod względem użyteczności.
AndrewPK,

Odpowiedzi:


11

Po prostu nie możesz pokazać pozostałego czasu pracy baterii w pasku menu od czasu Mountain Lion.

Następująca bezpłatna aplikacja wykorzystuje prawie ten sam projekt ikon i dodaje nieco więcej funkcji, dzięki czemu jest prawidłowym zamiennikiem:

Pozostały czas pracy baterii

autor: Han Lin Yap

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz przeczytać mój post na blogu, aby uzyskać więcej szczegółów na temat tego, co zrobiłem, nie będzie też bolało zgłaszanie błędu do Apple. Tak więc ten problem zwróci ich uwagę.


Tak! To najlepsze jak dotąd rozwiązanie. Jest jeszcze bardziej funkcjonalny niż oryginalny wskaźnik menu baterii. Jednak naprawdę chciałbym, aby można było przesunąć tę ikonę w prawo w pasku menu (między innymi elementami menu OSX). Ale na razie jest to moje rozwiązanie. Dzięki! :)
gentmatt

To jest właściwa odpowiedź. Oprogramowanie znacznie wyższej jakości niż inne wymienione tutaj.
Chris Calo,

1
@gentmatt, sprawdź mój widelec Pozostały czas pracy baterii. Jest zaimplementowany jako dodatkowe menu, dzięki czemu można go przenosić w dowolny sposób. github.com/AriX/Battery-Time-Remaining
AriX

Pozostały czas pracy baterii to dobra aplikacja. Niemniej jednak, jeśli nie wiesz, jak skompilować źródło GitHub przy użyciu Xcode, musisz go kupić. Niektóre bezpłatne alternatywy, takie jak TLOB , są dostępne w App Store. @gentmatt w MacOS Sierra możesz przenieść kolejność ikon na pasku menu, wybierając jedną ikonę i przesuwając ją w prawo lub w lewo, trzymając przycisk „komenda” :)
Albz

18

Zgodnie z poniższym wpisem na blogu firma Apple celowo usunęła tę opcję i nie wróci:

http://www.macpoint.be/mountain-lion-is-coming/

Brakowało mi również opcji, więc napisałem aplikację. Jest teraz w fazie beta:

http://batterytimeapp.com/


2
Witamy w AskDifferent i dziękuję za odpowiedź! Wspaniale jest słyszeć, że tworzysz aplikację, która daje nam wybór. W jaki sposób Twoja aplikacja określa czas? Czy używasz własnego algorytmu?
gentmatt

2
Używam informacji z frameworku konfiguracji systemu, który zapewnia oszacowanie, więc nie mam własnego algorytmu. Ten sam czas jest wyświetlany po kliknięciu wskaźnika baterii w Mountain Lion. Oprócz korzystania z interfejsu API można uzyskać dostęp do danych za pomocą narzędzia wiersza polecenia scutil.
meeee

3
Aktualna i maksymalna pojemność są również pokazane przez ioreg -l | grep -i Capacity.
Lri,

11

SlimBatteryMonitor

Nie tylko pozwala zaoszczędzić znacznie więcej miejsca na pasku menu, ale także pozwala wybrać informacje, które mają być wyświetlane w określonych stanach .

Mam ustawiony, aby wyświetlać czas pracy na baterii, procent przy ładowaniu i tylko ikonę po pełnym naładowaniu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Działa to w Mountain Lion! Niesamowite.
gentmatt

Właśnie to zamierzałem polecić. Możesz nawet sprawić, że ikona „zniknie”, gdy bateria jest w pełni naładowana (tak naprawdę nie znika, ale pozostała po niej bardzo mała taśma i ma ten sam kolor co pasek menu, więc nie rozprasza.
TJ Luoma

Imponująco, ta aplikacja nadal działa nawet z Yosemite, nawet jeśli programista nie zaktualizował jej od 2009 roku. Musisz dostosować domyślny procent panelu ostrzegawczego w nowszych laptopach, ponieważ 15% ładowania trwa znacznie dłużej niż kiedyś . Możesz nawet dostosować kolory, aby działało w ciemnym trybie Yosemite.
asmeurer

5

Tańszą i prostszą opcją niż wciąż niesamowite iStat Menu jest Watts za 6,95 USD. Bardzo konfigurowalny i pozwala zaplanować przypomnienia, w tym ponowną kalibrację.

Opcje paska menu Watts 1.3.3

Używam go w wersji 10.6.8 na moich ostatnich trzech przenośnych urządzeniach i jestem z tego bardzo zadowolony.


Właśnie zobaczyłem, że darmowy SlimBatteryMonitor jest opisany jako działający bez problemu na Mountain Lion.
da4


3

Menu iStat może również rozwiązać problem (a także wyświetlić mnóstwo innych przydatnych informacji) http://bjango.com/mac/istatmenus/


Istnieje bezpłatny widget iStats, który pokazuje pozostały czas, ale aby przejść do widgetu, musisz przesunąć palcem. Prawdopodobnie szybsze kliknięcie ikony baterii.

1

Myślałem, że to już było obecne w Lionie. W Lion możesz to zmienić za pomocą

# Menu bar: show remaining battery time; hide percentage
defaults write com.apple.menuextra.battery ShowPercent -string "NO"
defaults write com.apple.menuextra.battery ShowTime -string "YES"

znalezione na

https://github.com/mathiasbynens/dotfiles/blob/master/.osx


Dzięki za link. Niestety tylko pierwsze defaults writepolecenie ma wpływ na Mountain Lion.
gentmatt,

1
Próbowałem je ustawić i zabić SystemUIServer. Interfejs użytkownika migał, ale nie wyświetlał się czas. :-(
chrish

2
Po aktualizacji defaults read com.apple.menuextra.batteryjuż mi daje { ShowPercent = NO; ShowTime = YES; }bez uruchamiania powyższych poleceń, może resztki z Lion. Jednak nie widzę czasu. Czy rzeczywiście widzisz czas, @gentmatt?
Arjan

1
@Arjan Nie, powiedziałem, że działa tylko domyślna komenda zapisu procentowego. Przepraszam za nieporozumienie.
gentmatt

1
Jestem autorem, o ~/.osxktórym mowa w tym poście. Te polecenia były oparte na systemie OS X Lion i wcześniejszych wersjach. Ta ShowTimeopcja jest teraz fikcyjnym ustawieniem - możesz podać dowolną wartość, ale OS X 10.8 ją zignoruje. Niestety Jak wspomniano, polecenie pokazujące procent powinno nadal działać.
Mathias Bynens
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.