Jak mogę sprawdzić postęp pobierania Mountain Lion przez terminal?


9

Pobieram Mountain Lion, wiem, że mogę monitorować postęp pobierania za pomocą ekranu zakupów w Mac App Store, ale chcę wiedzieć, czy mogę monitorować postęp za pośrednictwem Terminal.app za pomocą polecenia powłoki.


2
Być może źle zrozumiałem pytanie, ale czy nie jest o wiele łatwiej po prostu kliknąć „kartę” Zakupów w App Store i obejrzeć pasek postępu?

Wiem, że możesz to zrobić na karcie Zakupy. Chciałem wiedzieć, czy da się to zrobić w terminalu
conorgriffin

Odpowiedzi:


8

Pewnie - przechowalnik używa folderu głęboko w / private / var / folderów, aby zatrzymać postęp pobierania.

Na moim komputerze Mac jest pobierany do tego folderu poniżej - twój może się zmienić, ale powinieneś być w stanie wyszukać com.apple.appstore za pomocą mdfindi używać dulub lszobaczyć, jak rozmiar pliku rośnie.

/private/var/folders/tv/xyw2rpln7hq4gw2m0prg_src0000gn/C/com.apple.appstore/497799835

App Store ma ładniejsze opakowanie z postępem z szacunkowym czasem, ale z bcinnymi narzędziami możesz zrobić to samo w krótkim ćwiczeniu skryptowym.


Jeśli nie możesz zlokalizować swojego folderu, to findpolecenie może być przydatne do zawężenia wyszukiwania ....

sudo find /var/folders -type d -name com.apple.appstore -print

1
Czy możesz rozszerzyć swoją odpowiedź, aby wyjaśnić, jak znaleźć odpowiedni katalog?
conorgriffin,

Jasne - właśnie przeprowadziłem wyszukiwanie z użyciem siły brutalnej na podstawie czasu ostatniej modyfikacji i ls - ale find
zmienię

5
du -h /private/var/folders/*/*/C/com.apple.appstore/*/*.pkgwydrukuje rozmiar pliku do pobrania w formacie czytelnym dla człowieka. Całkowity rozmiar aktualnie pobieranej wersji jest pokazany w App Store jako 4,3 GB.
Lri

1

Zdecydowałem, że najlepszym sposobem na identyfikację pobieranego pliku jest napisanie małego skryptu, który pobrał pliki otwarte przez program App Store storeagen.

#!/bin/bash
appstore_pid=$(ps -ef|grep storeagen|grep -v grep|awk '{print $2}')
lsof -p $appstore_pid|grep private|awk '{print $7 "\t" $9}'

Ustawiam appstore_pidzmienną na PID storeagen, wyodrębniając ją z pspolecenia za pomocą grepiawk

Następnie używam lsofdo wyświetlania listy otwartych plików według PID storeageni drukuję rozmiar plików oraz ścieżkę do pliku. Jeśli zrobisz to kilka razy z rzędu, zobaczysz rosnący plik (i) i możesz zgadnąć po jego rozmiarze, że jest to pobieranie systemu operacyjnego.


Ładne użycie lsof ;-) Pipowałem do sekundy greppo pkg, ponieważ widziałem lsofzwrot czterech lub więcej przedmiotów w / private / var / ...
bmike

0

Właśnie użyłem monitora aktywności i obserwowałem, jak dużo transferu danych się dzieje ... I upewnij się, że nie ma innego ruchu w momencie pobierania. Nie jest idealny, ale daje ogólny pogląd, że coś się dzieje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.