Jak wrócić do Lion from Mountain Lion?


8

Używam MacBooka Air z połowy 2011 roku, mojego pierwszego komputera Mac. Kiedy go kupiłem, miał wstępnie zainstalowany Lion. Wczoraj wziąłem zewnętrzny dysk twardy i wykonałem pierwszą kopię zapasową Time Machine. W najbliższych dniach planuję udać się do Mountain Lion, ale staram się być ostrożny.

Jeśli mam problemy z Mountain Lion i chcę wrócić do Lion, jakie kroki mogę teraz podjąć, aby upewnić się, że nic nie stracę, wracając do Lion? Czy kopia zapasowa Time Machine + dysk Lion Recovery zachowuje wszystkie moje dokumenty / dane / ustawienia? Czy mam kopię zapasową Time Machine mojego systemu Mountain Lion po aktualizacji, czy Lion / Time Machine będzie w stanie pobrać wszystkie dokumenty i dane utworzone w Mountain Lion i przywrócić je do mojego systemu po powrocie do Lion?

Zasadniczo chciałbym wiedzieć, jakie inne kroki mogę teraz podjąć, mając Lwa, dzięki czemu ta hipotetyczna zmiana stanie się płynniejsza. Czy mój plan Time Machine + Lion Recovery Disk jest w jakiś sposób zasadniczo wadliwy?

edycja: Jak omówiono w komentarzach, utworzyłem kopię zapasową TM i utworzyłem dysk Lion Recovery. Poszedłem z instalacją Mountain Lion. Widzę w Mac App Store, że mam ML do pobrania ponownie, ale nie ma opcji dla Lwa (czego się spodziewałem, ale teraz mam potwierdzenie). Wygląda na to, że jedynym sposobem na ponowną instalację Lion w tym momencie jest użycie tego dysku odzyskiwania.


Widzę podobne pytanie „jak przejść z ML do Lwa” zostało zamknięte, ale to najwyraźniej zostało zamknięte z powodu ML jako beta w tym czasie?
Keen

1
Dokładnie. Idealne pytanie na temat teraz!
Daniel

Czy masz w ogóle dysk odzyskiwania Lion? Czy masz na myśli fizycznie oddzielny dysk lub partycję odzyskiwania? Ponieważ ta ostatnia prawdopodobnie jest już zaktualizowana jako partycja odzyskiwania ML.
leberwurstsaft

2
Nie wiem o tym, ale Carbon Copy Cloner zaproponował zainstalowanie partycji odzyskiwania na moim dysku kopii zapasowej. Zrobiłem więc pełną kopię zapasową, przetestowałem rozruch z niej, a następnie przystąpiłem do aktualizacji do ML. Wszystko poszło dobrze, do tej pory jestem z tego zadowolony.
leberwurstsaft

3
Nie jestem pewien, czy możesz przywrócić kopię zapasową Time Machine utworzoną w nowszej wersji OS X do starszej wersji. Na przykład, jeśli utworzysz kopię zapasową TM z Lion, uaktualnisz do Mountain Lion, a następnie utworzysz inną kopię zapasową TM, przywrócenie tej kopii zapasowej w systemie Lion może nie być możliwe.
daGUY

Odpowiedzi:


7

Kopia zapasowa Time Machine powinna wykonać całkiem niezłą robotę, zachowując wszystkie dokumenty i większość ustawień, i powinna być kompatybilna wstecznie *, ale zalecam wykonanie pełnej, rozruchowej kopii zapasowej poprzedniego systemu, aby mieć pewność, że będziesz w stanie aby przywrócić komputer do stanu dokładnie takiego, jaki był przed aktualizacją.

Jestem fanem Carbon Copy Cloner (bezpłatna wersja próbna) do tworzenia kopii zapasowych. Utwórz kopię zapasową na czystym dysku lub partycji za pomocą CCC i powiedz mu, aby wszystko skopiował. Pomoże także sklonować Lion Recovery HD na dysku z kopią zapasową.

Po utworzeniu kopii zapasowej spróbuj uruchomić ją, aby upewnić się, że wszystko działa.

* Powinien być, ale nie testowałem osobiście.


Dokładnie. Lepiej dmuchać na zimne.
leberwurstsaft

Uwaga: Inną alternatywą dla Carbon Copy Cloner jest SuperDuper! .
Ed Brannin,

Postępuj ostrożnie. Jeśli obsługa aplikacji i inne dane użytkownika zostaną zaktualizowane do Mountain Lion, niektóre z tych danych mogą być poważnie niezgodne z Lion, a niezgodność może nie być natychmiast widoczna. Porównanie: obniżenie wersji 10.7.1 (klient) do 10.7 - „ unikaj obniżenia ”.
Graham Perrin,

2

Połączenie czterech pytań jest dobre, ale ta liczba - i główne różnice między systemami operacyjnymi - utrudniają udzielenie jednej zwięzłej lub kompleksowej odpowiedzi.

Niektóre z czterech tutaj pokrywają się z pytaniami w innym miejscu w Ask Different. Skupię się na dwóch…


Czy kopia zapasowa Time Machine + dysk Lion Recovery zachowuje wszystkie moje dokumenty / dane / ustawienia?

W tym przypadku, biorąc pod uwagę niewiadome, powinienem powiedzieć „  nie” . Obowiązują standardowe wyłączenia Apple.

Jeśli napotkasz problem związany z obniżeniem wersji i jeśli chcesz użyć dzienników do diagnozy, wymagane dane - dzienniki - mogą nie znajdować się wśród kopii zapasowych.


Jeśli mam problemy z Mountain Lion i chcę wrócić do Lion, jakie kroki mogę zrobić z Lion, aby upewnić się, że nic nie stracę, wracając do Lion?

Jeśli twoje obawy obejmują konsekwencje znacznego obniżenia poziomu z Mountain Lion - konsekwencje, takie jak utrata lub pomnożenie - musisz pomyśleć poza działaniami w Lion. Pomyśl także…

Działania do wykonania w Mountain Lion

Przynajmniej:

  • dla każdej aplikacji Apple dołączonej do systemu operacyjnego, którego będziesz używać w Lion, sprawdź, czy jej odpowiednik w Mountain Lion można wyeksportować do odpowiedniego formatu.

Formaty specyficzne dla aplikacji, które są przeznaczone do eksportu i importu

Aby zminimalizować ryzyko związane z obniżeniem wersji, myślę, że:

  • archiwum produkowane przez Kalendarz w Mountain Lion powinien być użyteczny bez problemu w iCal w Lion
  • archiwum stworzone przez Kontakt w Mountain Lion powinno być użyteczne bez wydania książki adresowej w Lionie

- i tak dalej, ale patrz poniżej dotyczące potencjalnego powielania danych.

Nie mogę zgadnąć, jakich aplikacji możesz użyć, więc wymienię tylko te dwa.

Mieszanki danych lokalnych i zdalnych

Jeśli Twój kalendarz 6.x przechowuje dane kalendarza i przypomnień zarówno na komputerze Mac, jak i na serwerach - CalDAV, Exchange Web Services itp. , To w celu obniżenia wersji możesz utworzyć dwa archiwa - jedno z włączonymi kontami usług, takimi jak iCloud, drugie z konta usług wyłączone.

Drugie, mniejsze archiwum może być bardziej odpowiednim punktem wyjścia do importowania do iCal 5.x.

(Nie mogę przewidzieć, jak iCal poradzi sobie z potencjalnym powieleniem z większego archiwum zawierającego dane z serwerów).

I tak dalej, w przypadku Kontaktów i innych aplikacji obsługujących eksport, które mogą korzystać z usług takich jak iCloud.

Wskazówka

Jeśli korzystasz z iCloud sam, bez używania komputera Mac do lokalnej podstawowej pamięci:

  • Korzystanie z CalDAV i CardDAV przez Apple powinno skutecznie usunąć wszelkie obawy dotyczące zgodności z niższymi wersjami lokalnych archiwów i danych wsparcia aplikacji z Kalendarza i Kontaktów.

Biorąc wszystko pod uwagę

Powinienem sparafrazować porady podane gdzie indziej:

  • proszę nie zakładać, że znaczna obniżka będzie całkowicie wolna od trudności.

0

Po zainstalowaniu Mountain Lion odzyskiwanie zostanie zastąpione odzyskiwaniem Mountain Lion. Co możesz zrobić, to:

  • Uruchom komputer w trybie odzyskiwania i sformatuj dysk SSD.
  • Uruchom ponownie i poczekaj, aż komputer ponownie pobierze Lion Recovery z Internetu.
  • Użyj odzyskiwania Lion, aby odzyskać komputer Mac.
  • Użyj kopii zapasowej TimeMachine, aby przywrócić dokumenty.

-2

Maszyny z zainstalowanym 10.8 fabrycznie nie podejmują prób obniżenia wersji. Nawet ze świeżym dyskiem SSD i wieloma dyskami rozruchowymi USB starszych wersji OS XI nie udało się uruchomić. Wygląda na to, że oprogramowanie wewnętrzne akceptuje tylko 10,8 w najnowszych komputerach Mac.


2
Maszyna miała fabrycznie zainstalowaną wersję Lion, a nie 10.8.
Graham Perrin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.