Na jakie nieudokumentowane cechy natknąłeś się w Mountain Lion?


88

To pytanie służy do udostępniania i zbierania ulepszeń, które nie zostały udokumentowane przez Apple lub źle udokumentowane.

Proszę uzasadnić swoją odpowiedź; jeśli jest to coś, co jest dobrze udokumentowane przez Apple i gdzie indziej w sieci, nie należy tutaj. Twoja odpowiedź powinna umieścić tę funkcję w kontekście, wyjaśniając, jak z niej korzystać. W razie potrzeby dodaj zdjęcie .

Dodaj tylko jeden temat do odpowiedzi . Spróbuj znaleźć i edytować istniejące funkcje / odpowiedzi, zamiast publikować duplikaty odpowiedzi, które zostaną usunięte. Pamiętaj, że odpowiedzi, które nie są specyficzne dla Mountain Lion, również zostaną usunięte. Możesz opublikować takie odpowiedzi tutaj .


27
Chciałbym mieć wystarczająco dużo przedstawicieli na Apple.SE, aby głosować. W tej chwili musisz zadowolić się gniewnym spojrzeniem: ಠ_ಠ
Buns Glazing

29
Przepraszam, ale myślę, że nie jest to zbyt dobre pytanie dotyczące formatu pytań i odpowiedzi na stronie. Moim zdaniem żadna edycja nie zmieni tego.
Buns Glazing

25
@GnomeSlicE W przeszłości robiliśmy tego typu kolekcje wiki. Podczas gdy są kwestionowane, zawsze otrzymują dużo rezonansu. Lepiej ich unikać, szczególnie w przypadku drobiazgów. Ale ponieważ Apple nie dokumentuje wszystkiego, co wprowadzają do swojego oprogramowania, pytanie to może być przydatne dla wielu. Zapraszam do omawiania tego rodzaju pytań na stronie meta.
gentmatt,

24
Nie zgadzaj się z GnomeSlicE. Zgadzam się z gentmattem. Tego typu pytania, jeśli są dobrze uprawiane, mogą być bardzo przydatne i zniechęcać (do pewnego stopnia) naprawdę złe posty na CW.
daviesgeek

14
W ponad 200 usprawnień wymienione przez Apple można znaleźć na apple.com/osx/whats-new/features.html
Hope4You

Odpowiedzi:


46

Możesz teraz wyciszyć odbijające się ikony aplikacji w Docku, po prostu najeżdżając na nie kursorem, zamiast konieczności klikania i aktywowania ich.


4
W rzeczywistości było to możliwe także w Lionie. Moja matka cały czas używała go do Entourage (dostaje dużo poczty;))
Matt

Chciałbym, żeby Adium przestał też trzepotać :(
Steve

43

Tryb „Nie przeszkadzać” w Centrum powiadomień

W szufladzie Centrum powiadomień przewiń nieco w górę, co wydaje się być górą. Domyślnie jest zaznaczony przełącznik „Pokaż alerty i banery”. Usuń zaznaczenie, aby wyłączyć powiadomienia na resztę dnia.

Alternatywnie, optionkliknij pozycję paska menu Centrum powiadomień, aby szybko aktywować tryb Nie przeszkadzać.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


7
Trik ⌥-click jest szczególnie niesamowity. Ikona Centrum powiadomień zmienia kolor na szary w trybie „nie przeszkadzać”! i.imgur.com/MV3Tt.png
Daniel

39

Exposé dla wszystkich okien

Mountain Lion ponownie wprowadza funkcję pre-Lion, aby móc wyłączyć grupę według aplikacji w Kontroli misji, ta opcja była domyślnie włączona w Lion i nie można jej wyłączyć.

Możesz to wyłączyć w:
Preferencje systemowe → Kontrola misji → Okna grupy według aplikacji .

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
To samo może mnie przekonać do aktualizacji. Unikałem lwa wyłącznie ze względu na usunięcie ekspozycji całego okna.
Fałszywe imię

To było już obecne w Lionie ... moje było już zaznaczone po aktualizacji.
Steve

@ Steve Jesteś pierwszą osobą, która to powiedziała. Połącz zrzut ekranu, aby zweryfikować swoje roszczenie.
gentmatt

1
@gentmatt zdał sobie sprawę, że moi koledzy siedzący obok mnie nie dokonali aktualizacji, wygląda na to, że był on domyślnie włączony i nie można go wyłączyć, możliwość wyłączenia jest nowością.
Steve

2
@ Steve Tak, to wszystko. :)
gentmatt

38

Zapisz jako

...wrócił!

Wypróbuj następujący skrót klawiaturowy: option- shift- command- S. Lub po prostu naciśnij OPTIONklawisz, gdy menu pliku jest rozwijane:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


14
Uwielbiam to, jak traktują to jako funkcję. Mogą mieć wiele innych funkcji, jeśli usuną je w poprzednich wersjach, a następnie dodadzą z powrotem w późniejszych wersjach
Jonathan.

@Jonathan Nie robią tego, my robimy (liczymy to jako funkcję).
jpc

@Jathanathan Patrząc na tę listę, wydaje się, że większość „nowych” funkcji należy do tej kategorii: są to tylko poprawki tego, co Lion spartaczył. Nie jestem pewien, czy powinienem być rozczarowany czy zachwycony.
Konrad Rudolph

@jpc znajduje się na stronie Apple, na stronie z listą wszystkich nowych funkcji. Dlatego liczą to jako funkcję.
Jonathan.

3
Jeśli przypiszesz skrót do duplikatu w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty klawiaturowe Pozycja menu Zapisz jako ... zostanie wyświetlona na stałe - bez konieczności naciskania klawisza ALT.
gentmatt

36

Mountain Lion oferuje bezpośrednie kodowanie wideo / audio z Findera .

Wybierz jeden lub więcej plików audio / wideo, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zakoduj wybrane pliki wideo”. Otrzymasz coś takiego:

Uwaga: nie działa to dla już skompresowanych plików audio (takich jak AAC i MP3). Działa to w przypadku CAFF, AIFF, AIFC, S2df i WAVE zgodnie z komunikatem o błędzie -2700, który pojawia się, jeśli spróbujesz tego zrobić na już skompresowanym pliku audio.

Można to również znaleźć jako pozycję podmenu menu Usługi (kontekstowe lub z Filemenu) dla osób z włączoną / zainstalowaną liczbą akcji usług zewnętrznych.

Ponadto nie chroni to metadanych, takich jak lokalizacje filmów lub znaczniki ID3 dla plików AIFF itp!


Nie widzę tej opcji po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pliku MP4. Czy może to być funkcja hamulca ręcznego lub innej zainstalowanej aplikacji?
jtbandes

@ jtbandes Zrobiłem dziś rano świeżą instalację OS X 10.8 i od tamtej pory zainstalowałem tylko XCode, niektóre przeglądarki i niektóre edytory tekstu - w ogóle nie ma oprogramowania wideo. Dostaję to menu kontekstowe do dowolnego *.mp4pliku: i.imgur.com/NFNj7.png
Mathias Bynens

Och, rozumiem - ukrywa się dla mnie w podmenu Usługi. Najwyraźniej jest to akcja Automatora.
jtbandes

6
To było również na Lionie, jestem prawie pewien, że użyłem go przedwczoraj.
Jonathan.

Czy w ogóle może zachować meta informacje oryginalnego filmu? Chciałbym skompresować filmy, które utworzyłem za pomocą iPhone'a, ale kiedy to robię, tracę informacje o lokalizacji osadzone w oryginalnym filmie.
Gerry Shaw,

31

3
Nie powiedziałbym, że przycisk udostępniania jest niedokumentowany. : P To właściwie jeden z głównych punktów reklamowych dla OS X.
daknøk

Niestety nadal pojawia się okno dialogowe kopiowania.
Matt

1
Działa to nawet w Doku za pomocą stosów , w tym przypadku do folderu Pobrane (to jest stos folderu Pobrane). Niesamowite. To dla mnie najfajniejsza funkcja w Mountain Lion.
Jason Salaz

29

Paski przewijania stają się nieco szersze po najechaniu myszką

Teraz łatwiej je złapać.

zrzut ekranu pokazujący normalny pasek przewijania i nowy szerszy pasek przewijania


To jest niesamowite! Mały, ukryty, dyskretny podczas przewijania, większy, gdy klikniesz ... inteligentny!
Alexander

Tak proszę!! Nienawidzę próbować przewijać za pomocą pasków przewijania Lwa.
daviesgeek

3
Dziwne, to nie działa, gdy używasz Pokaż paski przewijania: zawsze .
Arjan

To mi nie działa. Próbowałem zarówno Findera, jak i Safari.
kba

@Arjan, czy pasek przewijania staje się większy po najechaniu myszką? (w trybie „Pokaż paski przewijania: zawsze”)
Alexander

27

Dzielenie internetu

Udostępnianie Internetu obsługuje teraz szyfrowanie WPA2 (i najwyraźniej nie obsługuje WEP) podczas udostępniania połączenia przewodowego z Wi-Fi.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Cieszę się, że w końcu mam WPA2, ale usunięcie WEP jest rozczarowujące. Niektóre starsze urządzenia obsługują tylko WEP.
Kevin Mark

3
@KevinMark WEP jest nadal (w pewnym sensie) obsługiwany w Udostępnianiu Internetu i Narzędziu AirPort. Po kliknięciu opcji menu rozwijanego w obszarze Bezpieczeństwo (podczas udostępniania Internetu), WEP 40-bit i WEP 128-bit pojawią się jako nowe opcje.
Ethan Lee,


25

Wiadomości są obsługiwane przez AppleScript, w tym pakiet obsługi zdarzeń! To może być zabawne.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Przepraszam, może to bardzo głupie pytanie, ale skąd upi znalazł ten Messages.sdefplik i jakiej aplikacji używasz, aby go przesadzić? Z góry dziękuję!
Pascal Qyy

1
Użyj AppleScript Editor i otwórz słownik z menu plików
Daniel

Wielkie dzięki, jest bardzo potężny, ponieważ możemy skryptować działania dla wiadomości wysyłanych z dowolnego urządzenia z systemem iOS!
Pascal Qyy

25

Pokaż paski przewijania bez przewijania

Jeśli masz urządzenie wejściowe z funkcją Multi-Touch (gładzik z funkcją Multi-Touch lub Magic Trackpad), oparcie dwóch palców na urządzeniu spowoduje wyświetlenie paska przewijania jako wskaźnika pozycji przewijania. Nie musisz już przewijać dokumentu, aby zobaczyć, gdzie jesteś.

Uwaga: nie działa z Magic Mouse.


Nienawidzę przesuwania palców po gładziku, aby wyświetlić paski przewijania w programie Lion. Jest to znacznie ulepszona funkcja!
daviesgeek

6
To wydaje się być specyficzne dla aplikacji Apple? Jak widzę to w Finderze i Safari, ale nie ma radości w Chrome.
Arjan

@Arjan Wydaje mi się, że Chrome nie obsługuje poprawnie zdarzenia, ponieważ wygląda na to, że używa standardowych pasków przewijania, ale masz rację, że nie działa.
jtbandes

Z pewnością Chrome wkrótce otrzyma nową wersję, która robi to dobrze.
leberwurstsaft19

Strumień zdjęć i inne wygaszacze ekranu

Mountain Lion zawiera szereg nowych kinetycznych wygaszaczy ekranu opartych na fotografii.

Możesz wybrać jedną z kilku kategorii zdjęć stockowych lub wybrać folder, zdarzenie iPhoto lub Photostream jako źródło zdjęć.

Przejdź do Preferencji systemowych -> Wygaszacz ekranu i pulpitu -> Wygaszacz ekranu i wybierz jeden z wygaszaczy ekranu w kategorii Pokazy slajdów, aby je wypróbować.

Osobiście jestem fanem Shifting Tiles.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Niestety, upuścili mój stary ulubiony.
Dave Sag,

19

Ponownie włącz udostępnianie sieciowe dla poszczególnych użytkowników

Może być bardziej „funkcją” niż funkcją, ale w każdym razie:

Udostępnianie dla poszczególnych użytkowników zniknęło z Preferencji, ale można je łatwo włączyć ponownie za pomocą Terminal.app Skopiuj następujący fragment kodu do /etc/apache2/users/USER.conf:

<Directory "/Users/USER/Sites/">
    Options Indexes MultiViews
    AllowOverride AuthConfig Limit
    Order allow,deny
    Allow from all
</Directory>

i uruchom ponownie Apache za pomocą sudo apachectl restart.


Lub możesz użyć tego oprogramowania, aby łatwo aktywować / dezaktywować udostępnianie stron internetowych :) (od redaktorów VirtualHostX): clickontyler.com/blog/2012/02/web-sharing-mountain-lion
rdurand

Nie mogę tego uruchomić, Udostępnianie Internetu pozostaje włączone bez względu na pozycję przełącznika w okienku preferencji ?!
nohillside

Może możesz skontaktować się z programistą? Naprawdę nie wiem, jak mogę pomóc tutaj lol. Wiem, że są aktywni na Twitterze dla swojej głównej aplikacji (@virtualhostx), może mogą ci tam pomóc? Przepraszam, że to nie działa, wydawało się całkiem niezłe ...
rdurand

18

W Mac App Store można poruszać się przesuwając dwoma palcami

Wstecz i do przodu są (w końcu) powiązane z gestami przeciągania dwoma palcami w MAS, tak jak w Safari.


Czekałem na to. Niesamowite!
gentmatt

4
Nadal nie znalazłem ...: '(
Jonathan.

3
@Jathanathan Możesz poruszać się w Finderze w przód i w tył, przytrzymując opcję podczas przeciągania kontrolki misji (3 lub 4 palce). Prawdopodobnie nie pozwala na dwa, ponieważ niektóre widoki mają przewijanie w bok.
ughoavgfhw

7
Pracowałem nad tym ostatniego lata! Nie ma za co! : D
jtbandes

1
Dwie późniejsze główne wersje systemu operacyjnego mogą być w pełni ekranowane! @Moshe Hi! Przepraszam, że tęskniłem za tobą w WWDC!
wjl

18

Ulepszenia Launchpad

Na górze jest teraz pasek wyszukiwania , a gdy najedziesz myszką na ikonę Launchpad podczas pobierania aplikacji, otrzymasz informacje o postępie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


13
Warto wiedzieć, że nie trzeba najpierw klikać pola wyszukiwania - zamiast tego: szukaj, pisząc z dowolnego miejsca w Launchpad.
gentmatt,

1
@gentmatt: powodem dużego zrzutu ekranu było także wyświetlenie ikony doku ...
houbysoft

Tak, przepraszam. Nie zauważyłem tego :) Ale przeczytałem o tym w twoim tekście.
gentmatt,

1
@PooriaAzimi: cóż, zawiera listę wszystkich aplikacji. Za każdym razem, gdy instalujesz nową aplikację w App Store, ikona tej aplikacji „przeskakuje” do Launchpada, więc ma sens, aby starter pokazywał postęp.
houbysoft

1
@PooriaAzimi: zauważ również, że pasek postępu jest teraz wyświetlany również w folderze „Aplikacje”.
houbysoft

16

AirPlay Everywhere

Urządzenia AirPlay, takie jak Apple TV i Airport Express, są teraz wyświetlane jako systemowe urządzenia wyjściowe audio, dzięki czemu można na nich przesyłać strumieniowo dowolny dźwięk z komputera Mac. Można to zrobić na dwa sposoby.

Fiddly way

Preferencje systemowe> Dźwięk> Wyjście

Łatwa droga

option-kliknij regulator głośności na pasku menu


Czy to ogranicza się do nowszych komputerów Mac? Próbowałem tylko z odbiornikiem oprogramowania, który współpracuje z iTunes i iOS jako nadawcą, ale opcja AirPlay jako System Output nie pojawi się. To jest Macbook pod koniec 2008 roku.
leberwurstsaft

O ile mi wiadomo. Działa dobrze z moim komputerem Macbook Pro z połowy 2010 roku.
Simon Whitaker

Nieważne, właśnie wybrałem się na sucho z moim starym lotniskiem Express. W rzeczywistości nie próbowałem uzyskać dźwięku, ale pojawia się w rozwijanym menu. Zastanawiam się, jaka jest wydajność, dla wyjścia systemowego lepiej mieć znacznie krótsze opóźnienie niż w przypadku odtwarzania muzyki lub wideo przez iTunes lub QuickTime.
leberwurstsaft

15

Stuknij trzema palcami w QuickLook

Stuknij (ale nie klikaj) trzema palcami nad elementem w Finderze, aby otworzyć QuickLook dla tego elementu. Stuknij ponownie, aby zamknąć okno QuickLook. To jest dokładnie jak naciśnięcie spacji.


14

Nieco lepszy wygląd Docka

„Półka” Docka (gdy Dock pojawia się u dołu ekranu) jest rysowana w mniej szklisty sposób (wygląda bardziej jak szczotkowany metal, mniej odbicia, mniej zmarnowanej przestrzeni).

Ponadto lampki kontrolne aktywnej aplikacji są znacznie bardziej subtelne niż świecące „kule”, które kiedyś siedziały na szkle i wyglądały okropnie, a teraz wyglądają jak małe diody LED ustawione na krawędzi półki

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jest to bezużyteczne dla wszystkich (takich jak ja), którzy mają swoją stację dokującą z boku ekranu. Wygląd tego doku nie zmienił się.
Fałszywe imię

Tak, @FakeName, ale wygląd bocznego doku jest dobry. W rzeczywistości istnieje sposób, aby wygląd dna wyglądał jak wygląd boczny i tak właśnie robię. Sprawia, że ​​stacja dokująca jest bardziej kompaktowa, a wskaźniki aktywnych aplikacji są znacznie wyraźniejsze. Pozostań więc przy bocznym doku i nie martw się, bądź szczęśliwy!
mat

Chciałbym, żeby wprowadzili tę samą zmianę w iOS!
daGUY

14

Przejdź na pełny ekran na dowolnym ekranie

Można teraz korzystać z aplikacji pełnoekranowej na ekranie innym niż podstawowy.

Aby to zrobić, przeciągnij aplikację na wybrany ekran i naciśnij strzałkę na pełnym ekranie lub skrót na pełnym ekranie aplikacji.


2
Co dzieje się na drugim ekranie? Rozumiem, że drugi ekran był bezużyteczny w Lionie, gdy masz aplikację na pełnym ekranie.
Keen

10
@Keen Niestety jest tak samo jak poprzednio w Lionie, drugi ekran jest bezużyteczny.
Ermiar

6
to krok we właściwym kierunku, choć tryb pełnoekranowy jest dla mnie zupełnie bezużyteczny, ponieważ pracuję z dwoma monitorami.
daviesgeek

jest to mylące użycie „wsparcia”. „wsparcie” oznaczałoby, że nadal można KORZYSTAĆ więcej niż monitor… wiesz… od więcej niż jednej rzeczy… wiesz… jak to było przez 20 lat przed Lionem. nie zaczynaj mnie od tej funkcji „w zasadzie Ballmered”!
Alex Grey

1
Ta funkcja jest udokumentowana przez Apple.
Graham Perrin

13

Nowy pasek narzędzi „Edycja” w Preview.app

W Preview.app znajduje się nowy pasek narzędzi, który zastępuje stary pasek narzędzi „Adnotacje”, który oferuje wszystkie podstawowe funkcje edycji oferowane przez Preview (w tym ich niesamowite inteligentne lasso i natychmiastową alfę) oraz dodatek dymków! wprowadź opis zdjęcia tutaj


13

Powiększ PDF dzięki Quick Look

Łatwe powiększanie do pliku PDF dzięki funkcji Quick Look (bez podglądu).

Metody obejmują:

  • rozsuń palce, gdy kursor znajduje się w oknie szybkiego podglądu
  • inteligentny zoom, Magic Mouse naciśnij dwukrotnie jednym palcem.

Wydaje się, że nie działa tylko na dokumenty PDF.


Cóż, to krok we właściwym kierunku. Od jakiegoś czasu lamentuję nad ograniczeniami Quick Look. Jest to o wiele wyższy poziom niż przeglądanie, które umożliwia ten zoom, zwłaszcza gdy czcionka użyta w pliku PDF jest absurdalnie mała.
Jason Salaz,

2
Typowe Apple robi coś, co ludzie chcą, ale nie idzie na całość. Przydałoby się to również na zdjęciach ...
Jonathan.

@Jathanathan. Cóż, potrzebują czegoś do zapisania na następne wydanie, teraz, gdy mają notatkę i aplikację przypominającą. przewraca oczami
Harold Cavendish

Mam normalną wizję, ale mam trudności z czytaniem dokumentów zwykłego tekstu za pomocą QuickLook (i niemożnością zmiany tych ustawień renderowania tekstu), aby być: niepotrzebnie nieelastycznym b: szalenie frustrującym ic: nietypowym dla Ciebie, kto nie robi tego mają wizję 5-latka (aka, wszyscy, Brailee itp.).
Alex Grey

12

Dyktando

Możesz dyktować tekst wszędzie tam, gdzie możesz go wpisać - nawet w aplikacji, która nie została przepisana dla Mountain Lion. Musisz przejść do Ustawienia systemowe -> Dyktowanie i mowa, aby aktywować tę funkcję.

Pamiętaj, że musisz mieć połączenie z Internetem, ponieważ to jest Siri za kulisami, a twoje przemówienie musi zostać przesłane na serwery Apple w celu interpretacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


czy ta funkcja będzie dostępna w języku hiszpańskim?
Barranka

naciśnij dwukrotnie klawisz funkcyjny (fn), aby go aktywować, a pojedyncze naciśnij, aby zakończyć. Jest to przydatny skrót do dyktowania.
Praveen Vijayan

Szkoda, że ​​nie można tego zrobić lokalnie. IPhone może nie mieć mocy konia, ale Mac powinien być w stanie ....
Thilo,

11

Zapobieganie przypadkowemu usunięciu ikony Docku

Przenoszenie i ikona poza stacją dokującą nie powoduje automatycznego usunięcia, przed usunięciem musisz pozostać na minimalnej odległości.

Pojawia się pytanie uzupełniające dotyczące sposobu wyłączenia tej funkcji - najlepiej za pomocą defaults writepolecenia.


Usunąłem to zdjęcie, ponieważ to zdjęcie nie pomaga zrozumieć, jak działa usuwanie zmienionej ikony dokowania.
gentmatt

Ok, dzięki za wyjaśnienie, byłem ciekawy, dlaczego go usunąłeś
Philippe Gilbert

3
Byłem naprawdę zdezorientowany po instalacji ML, kiedy próbowałem usunąć niektóre domyślne rzeczy Apple, których nie potrzebuję w stacji dokującej;)
timbooo

11

Aplikacje w oknie dialogowym Uzyskaj informacje są teraz wyraźnie wymienione jako 32-bitowe, a nie tylko „Intel”, który został całkowicie odrzucony.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Niech rozpocznie się spisek „Apple przechodzi na AMD / ARM / wraca do PowerPC”!
njahnke

10

Numery tygodni w Calendar.app

Calendar.app może teraz wyświetlać numery tygodni.

Numery tygodni w Calendar.app


2
Zawsze zastanawiałem się, kto używał numerów tygodni. czy to coś, w co interesują się księgowi?
estephan500

Dobry :) Około dwa-trzy razy w roku mam kogoś, kto mówi, że może wykonać jakieś zadanie „na początku tygodnia X”. Służy do subskrybowania niektórych publicznych kalendarzy na te rzadkie okazje.
Marie Fischer,

Użyłem go tonę pracy Meteorologii.
Jason Salaz,

Może być przydatny do podziału zadań: „Robisz to w ten parzysty tydzień, ja robię to w nieparzysty tydzień. Możemy również używać go do statystyk, np .:„ ile pieniędzy w tygodniu 1, 2, 3 itd. ”. Najważniejsze jest, aby użyj tej samej metody liczenia, są 3 lub 4…
Pascal Qyy

9

Manipulacja plikami w aplikacji

Po najechaniu kursorem na nazwę pliku na pasku aplikacji możesz zmienić nazwę, przenieść do iCloud, przenieść do ..., zduplikować, zablokować i przeglądać wszystkie wersje .

Oprócz tego możesz także wyświetlać określone usługi.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Moim zdaniem jest to najlepsza nowa funkcja Mountain Lion (szczególnie w połączeniu z opcją przywrócenia okna dialogowego „Zapisać zmiany?” Podczas zamykania dokumentu). Zrzut ekranu nie reprezentuje swojej pełnej smakowitości: możesz także zobaczyć pozycję menu, która pozwala powrócić do stanu dokumentu, kiedy był on ostatnio otwierany lub ostatnio zapisywany (lub oba).
mat

1
Lepszy zrzut ekranu
mat

a propos, czego używasz do tworzenia zrzutu ekranu? jest naprawdę świetnie!
Philippe Gilbert

Prawdopodobnie Snapz Pro X.
mat

@matt dzięki, nigdy o tym nie słyszałem, ale wygląda niesamowicie. To nie jest tanie ...
Philippe Gilbert

9

Monit o dostęp do książki adresowej

Zostało to oficjalnie ogłoszone na iOS 6, ale cicho dotarło do Mountain Lion.

Dane Twojej książki adresowej znajdują się w:

/Users/my_name/Library/Application Support/AddressBook

Do tej pory używałem zapory do kontrolowania dostępu do odczytu / zapisu dla poszczególnych aplikacji, ale Mountain Lion robi to teraz:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


6
Jeśli dałeś aplikacji dostęp do kontaktów, ale później zmienisz zdanie, po prostu przejdź do Preferencji systemowych → Bezpieczeństwo i prywatność → Prywatność → Kontakty i odznacz aplikację.
Mathias Bynens

Dzieje się tak również w przypadku usług lokalizacyjnych i dostępu do konta na Twitterze. Co oznacza, że ​​powinno to zrobić to samo w przypadku dostępu do Facebooka w przyszłej aktualizacji systemu operacyjnego, która przede wszystkim włącza typ konta Facebook.
Jason Salaz,

Zastanawiasz się, dlaczego niektóre aplikacje pokazują Twoje kontakty, mimo że odmówiłeś im dostępu? Zobacz to pytanie: Czy aplikacje OS X mogą uzyskać dostęp do moich kontaktów, nawet jeśli nie udzielę im uprawnień? .
gentmatt

8

Lepsze zarządzanie widżetami deski rozdzielczej

„Pasek widżetów” u dołu pulpitu nawigacyjnego zniknął. Aby zarządzać wyświetlanymi widżetami pulpitu nawigacyjnego, kliknij przycisk + , aby przejść do trybu, w którym widoczne są wszystkie dostępne widżety; kliknij jeden, aby dodać go do domyślnego zestawu widżetów. Nowy pasek wyszukiwania pomaga znaleźć widżet, który chcesz dokładnie tak, jak w wyrafinowanym Launchpadzie. Więc kliknij ...

+

..w lewym dolnym rogu, aby przejść do trybu „dodaj widżety”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Zdecydowanie wielki fan ulepszonego pulpitu nawigacyjnego.
Terrance Shaw
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.