Nie można zapisać pliku hosts po dodaniu witryn do zablokowania.


3

Nie mogę zapisać pliku hosts po dodaniu witryn do zablokowania, a także nie mogę opróżnić pamięci podręcznej. Nie jestem technikiem, po prostu szukam w Internecie i staram się postępować zgodnie ze wskazówkami dla terminala i edycji tekstu. Czy problem zaczął się tutaj (tak otworzyła się edycja tekstu):

Baza danych hosta

localhost służy do konfigurowania interfejsu sprzężenia zwrotnego podczas uruchamiania systemu. Nie zmieniaj tego wpisu.

127.0.0.1 localhost

255.255.255.255 broadcasthost

:: 1 localhost

Brakowało nazwy komputera (nie mam; jest to widoczne w polu Preferencje systemowe> Udostępnianie Internetu i sieci> Nazwa komputera).) I wierszu „fe80 :: 1% lo0 localhost”.

„Nie można zapisać Plik„ hosts ”jest tylko do odczytu =. Próbujesz nadpisać?” > Kliknij „Zastąp”> „Nie można zapisać Nie można zapisać dokumentu jako„ hosta ”w folderze„ etc ”.

To jest PowerPC G4 z systemem Tiger (OSX 10.4.11).

Odpowiedzi:


2

Ta konkretna prośba „Chcę zablokować witryny i muszę edytować / private / etc / hosts” wymaga znajomości sposobu edycji normalnie ukrytego pliku konfiguracji systemu . Twoje informacje o starszym procesorze i systemie operacyjnym są doskonałe, ale w tym przypadku wszystkie OS X działają tak samo do modyfikowania pliku hosta unix.

Ten błąd jest celowy i zgodny z projektem, ponieważ łatwość modyfikacji tego pliku oznacza, że ​​możesz łatwo zepsuć komputer (a także ten plik jest bardzo pożądany w celu zaatakowania złośliwego oprogramowania lub oprogramowania trojańskiego / wirusowego - wyobraź sobie, czy Twoja witryna bankowa została przekierowana do innej witryny, aby zebrać użytkownika i hasło przed wysłaniem tych informacji do prawdziwego banku w ramach ataku typu „człowiek w środku” ).

Większość osób korzysta z edytora opartego na terminalu, ponieważ łatwo można użyć sudopolecenia, aby tymczasowo edytować plik z uprawnieniami administratora - uważając, aby nie cofnąć zabezpieczeń, które uniemożliwiają bezpośrednie zapisywanie go użytkownikom.

Jak zawsze, upewnij się, że wiesz, jak poprawić taką zmianę - normalna kopia zapasowa Time Machine powinna zachować ten plik, jeśli wiesz, jak nawigować do folderu / private / etc za pomocą Finder Go -> Idź do folderu ... klawiatura skrót przed wejściem do Wehikułu Czasu.


2

Jeśli chcesz, aby Twój komputer miał nazwę dla celów sieciowych, wpisz ją w polu System Preferences > Internet and Network Sharing > Computer Name.

Właśnie to poleciłbym, ponieważ system Apple OS X jest najczęściej konfigurowany za pomocą graficznego interfejsu użytkownika Apple, a nie jak inne konwencjonalne Unices ręcznie edytujące pliki tekstowe. W większości przypadków ręczne zmiany zostaną zastąpione.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz edytować pliki systemowe, najczęściej korzystam z terminala. Aby uzyskać uprawnienia systemowe do upieczenia, aby zapisać te pliki sudo, których używam , co poprzedza polecenia wykonania polecenia z uprawnieniami systemowymi. Korzystając z niej sudo, musisz wpisać hasło, aby uzyskać dostęp, i musisz być administratorem.

Byłby to dość łatwy w użyciu edytor wiersza poleceń nano, który domyślnie należy do OS X.

Edycja pliku hosts to:

sudo nano /etc/hosts

Musisz używać, controla nie commandklawiszy, aby korzystać z nano. control+ xzamknie edytor. Jeśli chcesz zapisać dokument, po prostu odpowiedz yna poniższy monit.

Dalsza pomoc nanowyświetlana jest u dołu ekranu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.