Rozwiązanie błędu „nie znaleziono narzędzi bezprzewodowych” z narzędzia airmon-ng


17

Próbuję użyć airmon-ng na Lionie, ale otrzymuję ten komunikat o błędzie.

$ sudo !!
sudo airmon-ng 
Wireless tools not found

Zainstalowałem aircrack z portami. Słyszałem, że można go używać z lwem, ale nie mogę znaleźć rozwiązania problemu „Nie znaleziono narzędzi bezprzewodowych”.

Ponadto użyłem KisMaca jako alternatywy, ale wydaje się, że zawiesił się po pobraniu niektórych pakietów (~ 50000).


Wygląda na to, że airmon-ng nie działa na OSX, musisz użyć innego narzędzia do monitorowania.
Platon

Odpowiedzi:


3

Niestety, airmon-ng nie działa na systemie OS X, prawdopodobnie będziesz musiał użyć wirtualnego komputera z systemem Linux + klucz USB WiFi. Z FAQ :

Czy obsługiwany jest system Mac OS X?

Pakiet aircrack-ng ma ograniczoną obsługę Mac OS X. Obecnie obsługuje tylko następujące narzędzia: aircrack-ng, packetforge-ng, ivstools i makeivs. Każdy program wymagający otwarcia interfejsu bezprzewodowego nie jest obsługiwany.


3

I prześledzić ją dtrussi patrzy na iwprivpolecenia, który jest częścią pakietu wireless-tools w systemach Linux (komendy podoba iwconfig, iwlistitp)

Dane wyjściowe z serwera Ubuntu

mike@jarvis:~$ aptitude show wireless-tools
Package: wireless-tools
State: installed
Automatically installed: no
Version: 30~pre9-3ubuntu4
Priority: optional
Section: net
Maintainer: Ubuntu Core Developers <ubuntu-devel-discuss@lists.ubuntu.com>
Uncompressed Size: 463k
Depends: libc6 (>= 2.7), libiw30 (>= 30~pre1)
Description: Tools for manipulating Linux Wireless Extensions
 This package contains the Wireless tools, used to manipulate the Linux Wireless Extensions. The Wireless Extension is an interface allowing you to set Wireless LAN specific parameters and get the specific stats.
Homepage: http://www.hpl.hp.com/personal/Jean_Tourrilhes/Linux/Tools.html

0

Nie chcę odejść jak smartypants, ale dlaczego nie przechwytujesz z maszyny wirtualnej z linuksem lub maszyny wirtualnej z powrotem? Jest o wiele bardziej stabilny. Jeśli próbujesz przechwytywać pakiety, użyj Wireshark (działa w wersji x11) lub wbudowanej w Apple usług diagnostycznych Wi-Fi w podstawowych usługach. Jeśli próbujesz włamać się do własnej sieci i naprawdę chcesz airmong-ng na Lionie, potrzebujesz narzędzi wiersza poleceń dla Xcode, które otrzymujesz ze strony deweloperów Apple.


próbuję włamać się do mojej sieci, aby zobaczyć, czy to naprawdę możliwe. Słyszałem, że uruchamianie z maszyny wirtualnej, takiej jak VirtualBox, nie będzie działać poprawnie, ponieważ maszyna wirtualna nie będzie mogła ustawić Wi-Fi w trybie monitorowania. Czy to jest poprawne? I tak spróbuję.
x-man

Nigdy nie miałem problemu, ale czasami obsługiwane są problemy z kartami lotniczymi, które mogą uniemożliwić przechwytywanie przy określonych ustawieniach. W przeciwieństwie do OS X, czasami dystrybucje * nix również wymagają drobnych poprawek. Jakiego rodzaju Wireless Security Protocol próbujesz włamać?

Biorąc to pod uwagę, jeśli pobierzesz najnowszą wersję Xcode, airmon-ng powinien współpracować z Lionem, chociaż nie robiłem tego od jakiegoś czasu.

Co masz na myśli mówiąc o Xcode airmon-ng? Szukałem go na stronie programisty Apple - nie mogłem go znaleźć.
x-man

1
Przepraszam. Zła gramatyka. Powinno powiedzieć, że jeśli pobierasz najnowszy Xcode, airmon-ng powinien działać. Spróbuj pobrać Xcode i upewnij się, że otrzymałeś również pakiet narzędzi wiersza poleceń. Powodzenia.

0

Możesz potrzebować komponentu Narzędzia wiersza poleceń dla Xcode. Aby zainstalować, przejdź do Preferencji Xcode, a na karcie Pobrane wybierz Narzędzia wiersza poleceń i kliknij Pobierz po prawej stronie, około 600 MB.

Powiedziawszy to, korzystam z Mountain Lion 10.8.2 i dostaję komunikat „Nie znaleziono narzędzi bezprzewodowych” podczas próby uruchomienia airmon-ng.


airmon-ng nie jest częścią narzędzi wiersza poleceń, w jaki sposób ich instalacja powinna tutaj pomóc?
nohillside

0

zainstaluj pakiet narzędzi bezprzewodowych, które mi działały :)


8
Czy możesz podać kilka szczegółów, takich jak skąd wziąć pakiet, jak zainstalować i jak go skonfigurować? Szczegóły sprawią, że twoja odpowiedź będzie o wiele cenniejsza dla innych użytkowników tutaj.
nohillside

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.