Jak zainstalować Ubuntu na Apple TV 1. generacji?


10

Chcę zainstalować Ubuntu na moim Apple TV pierwszej generacji.

Jak mam to zrobić, używając możliwie jak najmniej oprogramowania innych firm?

Odpowiedzi:


6

W większości przypadków instalując Linuksa na Apple TV, robisz to, aby odblokować więcej możliwości, jeśli chodzi o odtwarzanie wideo i opcje; Zakładam, że tego właśnie szukasz. Jeśli zastosujesz się do ostatnio zaktualizowanych instrukcji, wszystko powinno pójść dobrze. Po prostu uważnie je przeczytaj. Przeprowadzą Cię przez dwie różne opcje: uruchamianie z pamięci USB i nie dotykanie dysku twardego Apple TV lub instalowanie Ubuntu (CrystalBuntu) na samym Apple TV. Zdecydowanie polecam pierwszy: jeśli Ci się nie podoba, możesz po prostu wyłączyć, odłączyć USB, a następnie ponownie uruchomić; wszystko wróci do normy. Zawiera instrukcje dla komputerów Mac i PC / Linux w zależności od tego, z czym musisz pracować.

Instrukcje instalacji

Wiem, że link mówi o XBMC, ale służy do zainstalowania na nim Ubuntu, abyś mógł uruchomić XBMC, jest to bardzo dobra opcja odtwarzacza multimediów. Polega ona na zainstalowaniu Crystalbuntu , portu Ubuntu z opcjami odtwarzacza multimediów za pomocą XBMC.

Oto fajny sposób na filmowanie, które obejmuje rozruch z opcji pamięci USB:

http://www.youtube.com/watch?v=RJqyr0QRRvU

AKTUALIZACJA

Rozumiem, że chcesz wykonać instalację, która pozostawi środowisko pulpitu / serwera, co jest również możliwe.

Istnieje również kilka innych opcji instalacji zwykłej wersji systemu Linux, takich jak Ubuntu 8.04, a nawet Arch Linux, dzięki którym będziesz mieć zwykły pulpit i takie, jak widać na tym przykładowym wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=ko0cwbGsKHU

Ten proces, omawiany tutaj na Ask Different, obejmuje sposób, w jaki można skopiować program ładujący i używać go do uruchamiania większości wersji systemu Linux:

Jakie warianty systemu Linux można zainstalować na Apple TV 1. generacji?

Bezpośredni link do strony znajduje się tutaj:

http://code.google.com/p/atv-bootloader/wiki/InstallingLinux

Na tej stronie omówiono bootloadery atv (Apple Tv) i sposób ich użycia.

Aby uprościć instalację, możesz pobrać i uruchomić poniższy link, który zainstaluje wybrany system operacyjny na dysku USB i wykona wszystkie ciężkie kroki, które można znaleźć tutaj:

http://stmlabs.com/2011/03/28/crystalhd-released/

Oto bezpośredni link do strony pobierania instalatora z dodatkowymi instrukcjami:

http://www.stmlabs.com/projects/crystalhd-for-appletv/

Ponadto, jeśli wyszukujesz w Google „Zainstaluj Linuksa na Apple TV 1. generacji”, możesz także znaleźć mnóstwo pomocnych artykułów.

Mam nadzieję, że to ci pomoże.


1

Aby dodać do posta @ de_an77, natknąłem się na ten bardzo szczegółowy przewodnik . Odwołuje się do linku code.google w drugiej odpowiedzi, ale w rzeczywistości dodaje sporo ... objaśniając każdą linię itp.

Zapisałem link, ponieważ wydaje się, że jest to doskonały zasób, ale nigdy go nie testowałem.


-1

Udało mi się utworzyć dysk Crystalbuntu z dysku flash USB z mojego komputera PPC MAC, a komputer Apple TV pierwszej generacji uruchomił się z dysku flash bez problemu. Nie miałem koncentratora USB ani klawiatury, a wiersz poleceń zgłosił błąd pliku synchronizacji, zanim poprosiłem o login w miejscu, w którym zakończył się mój projekt. Nie mam do tego domowego połączenia z Internetem.


-2

Linki nie działają. Zrobiłem lustro: atv.dc7ia.eu

Przeczytaj plik readme.txt!

Edycja: Zmieniłem skrypty do pobrania z mojego serwera. Nie będzie żadnych aktualizacji. Użyj aktualizacji Ubuntu.

Edycja2: Mam na myśli linki do stmlabs.com @ de_an777 opublikowane. Skrypt crystalhd instaluje Ubuntu na dysku HD lub USB. Odbiłem pliki na moim serwerze i zredagowałem wszystkie linki, więc skrypt znów działa. Byłem w stanie uruchomić Ubuntu na moim Apple TV, po 2 godzinach edycji linków i pracy przesyłania.

DC7IA


1
Czy możesz uściślić swoją odpowiedź, aby była ona bardziej kompletna i samowystarczalna? Dobrze wiedzieć, że trudno jest zobaczyć, do której innej odpowiedzi odnosisz się, jaka jest różnica i co dokładnie ludzie powinni zrobić z twoją odpowiedzią.
nohillside

Zrobiłem to :)
DC7IA,

Nie mam pojęcia, jak korzystać z lustra. Pobrałem pliki crystalhd.sh i install.sh i nie mam pojęcia, co zrobić z tymi plikami. Widzę, że są to pliki wsadowe, ale jak mogę utworzyć łatkę z twoimi plikami?
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.