Jak odzyskać hasło Wi-Fi do podłączonej sieci na komputerze Mac


271

Muszę znaleźć hasło do sieci Wi-Fi, z którą już jestem połączony. Używam MacBooka Pro z systemem OS X Lion. Wszelkie wskazówki są mile widziane.

Odpowiedzi:


382

Jeśli hasło jest zapisane, możesz je znaleźć za pomocą programu Dostęp do pęku kluczy.

Jeśli otworzysz /Applications/Utilities/Keychain Access, wyświetli się lista zapisanych wpisów. Kliknięcie nagłówka kolumny Rodzaj spowoduje sortowanie według rodzaju, przejdź do sekcji, w której przechowywane są hasła sieciowe AirPort . W Yosemite może być konieczne wybranie opcji „Produkty lokalne” zamiast „logowanie” w sekcji Breloki w lewym górnym rogu.

Kliknij dwukrotnie nazwę sieci, której używasz (jeśli nie znasz nazwy sieci, możesz ją znaleźć w menulecie Wi-Fi (koncentryczna ćwiartka okrąża prawą stronę paska menu).

zdjęcie dostępu do pęku kluczy

Sprawdź Pokaż hasło pole, wpisz swoje hasło systemowe i kliknij Zezwalaj przycisk.

Powinno to pokazać hasło do sieci bezprzewodowej, w której się znajdujesz, jeśli jest ono zapisane na twoim komputerze. Jeśli nie pojawi się taki wpis, oznacza to, że hasło nie jest przechowywane na twoim komputerze.

Pamiętaj, że możesz również użyć tej techniki do znalezienia zapisanych haseł do stron internetowych lub innych haseł, które zostały zapisane przez komputer, ale zostały zapomniane.


17
W Yosemite kliknij sekcję Breloki „Lokalne przedmioty :)
Fernando Montoya

2
@montogeek: Twój komentarz jest ważny ... bez tego hasła sieci lotniskowej w ogóle mi się nie pokazały. Zredagowałem odpowiedź, aby uwzględnić twoją wskazówkę: „W Yosemite może być konieczne wybranie„ Lokalnych przedmiotów ”zamiast„ logowania ”w Brelokach w lewym górnym rogu.” Edycja jest teraz w kolejce do zatwierdzenia.
LarsH

2
Na moim komputerze niektóre hasła Wi-Fi znajdują się na karcie System, a inne na karcie logowania.
Navin,

Klikając „Pokaż hasło”, zaznacz, a następnie odznacz pole bez wyskakującego okienka z prośbą o hasło systemowe. Dlatego hasło nie jest widoczne.
coding_idiot

1
Jeśli szukasz airport, wyświetli wszystkie żony. Dzięki!
Ferran Maylinch

77

Spotlight → Dostęp do pęku kluczy → wpisz nazwę Wi-Fi →
wybierz klucz → wprowadź hasło, aby zobaczyć hasło Wi-Fi

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Przynajmniej na Mojave musisz teraz zaznaczyć pole „Pokaż hasło:” po dwukrotnym kliknięciu elementu, który zostanie poproszony o podanie danych uwierzytelniających, aby zobaczyć hasło WiFi!
cody.codes

2

Dla tych, którzy szukają rozwiązania terminalowego, byłem w stanie skonfigurować jeden za pomocą securitypolecenia:

security find-generic-password -a "$1" -g | tail -0

Napisałem również kod, który może uzyskać twoją obecną sieć Wi-Fi i podać hasło do niej. Można to znaleźć w skrócie tutaj .

UWAGA: Nadal będziesz musiał podać użytkownika / hasło, aby uzyskać dostęp do hasła. Jest to część mechanizmu bezpieczeństwa, który Apple wdrożył przy użyciu pęku kluczy i nie można go łatwo pokonać.


Mogę potwierdzić, że to działa. Wielkie dzięki;)
Arefe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.