Wyłącz naciśnięcie klawisza Screen Mirroring


12

Kiedy próbuję znaleźć naciśnięcie klawisza w celu obniżenia jasności ekranu w ćwierć segmentach (tak się składa, że ​​jest to Option ⌥+ Shift ⇧+ Brightness-down (F1)), zwykle kończę uderzanie Command ⌘+ Brightness-down, co przełącza moją konfigurację wielu monitorów w tryb lustrzany, powodując bałagan mój układ i wielkość okna.

Chciałbym wyłączyć to naciśnięcie klawisza (co jest w szczególności +, Brightness-downa na pewno nie + F1. Jeśli ktoś może wymyślić sposób na trwałe wyłączenie dublowania ekranu we wszystkich okolicznościach, prawdopodobnie zbiorę za ciebie nagrodę.

Używam OS X Lion na wystarczająco nowym MacBooku Pro.

W każdym razie nie jestem pewien, dlaczego obejmują one tryb lustrzany we współczesnych komputerach. To nigdy nie jest przydatne i tylko myli ludzi. Nie mów mi, że to do prezentacji: każde przyzwoite oprogramowanie do prezentacji będzie miało tryb prezentacji, z którego każdy powinien nauczyć się korzystać i kochać.


Polecam wypróbować Stay (google „stay for mac”). Jest to świetne narzędzie do ustawiania domyślnych miejsc docelowych dla okien i możliwości ustawienia wszystkich okien na domyślne na wielu monitorach za pomocą jednego kliknięcia. Może pomóc w rozwiązaniu problemu z oknem
Alexander - Przywróć Monikę

@XAleXOwnZX Mógłbym, ale układ okna nie jest problemem. Problem polega na tym, że mogę przypadkowo włączyć tryb lustrzany jednym naciśnięciem klawisza.
Cajunluke,

@XAleXOwnZX I faktycznie jest to tylko dowód, że prawie każda z moich aplikacji jest napisana niepoprawnie (Chrome, Eclipse, Java, Firefox, VMware Fusion, Outlook, kilka innych), ponieważ wszystkie zmieniają rozmiar w niewłaściwej części ekranu, ale Terminal zdaje sobie sprawę z tego, co się działo i wraca do miejsca, w którym powinien być.
Cajunluke

Wydaje mi się, że włączenie „Użyj wszystkich klawiszy F1, F2 itd. Jako klawiszy standardowych” w preferencjach klawiatury byłoby jeszcze gorsze, prawda?
Thecafremo,

Jeśli chodzi o najechanie myszką: używam komputera Mac z podwójnym wyświetlaczem przez cały dzień, ale kiedy mam studenta lub członka wydziału, siedzę obok mnie, aby móc zademonstrować coś na ekranie, przełączając się w tryb lustrzany, aby nie muszę się pochylić na moich kolanach jest bezcenne. Jednak dlaczego funkcja musi zostać uruchomiona przez kombinację klawiszy, jest tajemnicza.
IconDaemon,

Odpowiedzi:


3

Wygląda na to, że skrót nie znajduje się w com.apple.symbolichotkeys.plist . Klucze multimedialne nie mogą być konfigurowane w plikach DefaultKeyBinding.dict lub keylayout. Nie znalazłem też żadnych ukrytych preferencji dotyczących ciągów.

Udało mi się to wyłączyć za pomocą KeyRemap4MacBook, ale tylko na klawiaturze laptopa; nie na bezprzewodowej klawiaturze Apple.

 1. Zapisz plik taki jak ten ~/Library/Application Support/KeyRemap4MacBook/private.xml

  <?xml version="1.0"?>
  <root>
   <item>
    <name>Disable Command-F1</name>
    <identifier>private.disable.command.f1</identifier>
    <autogen>--ConsumerToConsumer-- ConsumerKeyCode::BRIGHTNESS_DOWN, ModifierFlag::COMMAND_L, ConsumerKeyCode::BRIGHTNESS_DOWN</autogen>
    <autogen>--ConsumerToConsumer-- ConsumerKeyCode::BRIGHTNESS_DOWN, ModifierFlag::COMMAND_R, ConsumerKeyCode::BRIGHTNESS_DOWN</autogen>
   </item>
  </root>
  
 2. Naciśnij przycisk ReloadXML i włącz nowe mapowanie w pierwszej karcie


Udało mi się go uruchomić na klawiaturze bezprzewodowej, używając __KeyToKey__zamiast --ConsumerToConsumer--i KeyCodezamiastConsumerKeyCode
dvdrtrgn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.