Otwarcie karty w oknie zmiany rozmiaru terminalu


30

Lubię dostosowywać rozmiar okna terminala, aby pasował do tego, nad czym aktualnie pracuję - czasami mały ekran tylko po to, aby ogonić plik dziennika, a czasami rozciągam go na całej długości ekranu, aby odczytać szerokie wyjście.

Ilekroć otwieram nową kartę w terminalu, zmienia rozmiar okna, tracąc wszelkie dokonane przeze mnie zmiany rozmiaru. Jak mogę zachować bieżący rozmiar okna podczas otwierania nowej karty?


Czy mówisz o utworzeniu drugiej karty w istniejącym oknie? To nie powinno zmieniać rozmiaru okna. Jeśli tak, zgłoś raport o błędzie developer.apple.com/bugreporter lub prześlij opinię na apple.com/feedback/macosx.html
Chris Page

Która wersja systemu operacyjnego?
Chris Page

3
Tak, dzieje się to podczas tworzenia drugiej karty w dowolnym oknie terminala. OSX Lion
Caffeine Coma

2
Nadal mi się to zdarza na Mavericks.
Stefan Lasiewski

Zdarza mi się to w 10.10. Jakieś rozwiązanie?
Sam Pullara,

Odpowiedzi:


10

Chociaż nie jest to pełne rozwiązanie, ale raczej obejście, nadal uważałem, że warto się nim podzielić.

Jak wielu w tym wątku, zauważyłem, że ku mojemu rozdrażnieniu okno Terminala zmienia rozmiar, gdy dodam nową kartę na El Capitan (10.11.3). Używam również Spectacle do aranżacji okien za pomocą klawiatury. Pomyślałem, że może to być problem ze spektaklem, ale to samo dzieje się, gdy kończę spektakl i zmieniam rozmiar okien terminala za pomocą touchpada.

Z tego, co zauważyłem, zdarza mi się tylko wtedy, gdy przestrzegana jest poniższa sekwencja: 1. Otwórz nowe okno Terminalu 2. Dodaj nową kartę 3. Zmniejsz okno (wysokość lub szerokość) 4. Dodaj nową kartę, a to jeden zmieni rozmiar okna.

Nic się nie stanie, gdy powiększę. Na podstawie eksperymentu doszedłem do wniosku, że każda karta w oknie musi mieć swój kształt z ostatniego oglądania. W tym konkretnym scenariuszu ostatnia nowa karta w kroku 4 zmieni rozmiar okna na to, co było podczas ostatniego przeglądania karty 1.

To jest najważniejsze. Nowe zakładki dostosują swoje wymiary do największej zakładki w oknie.

Obejście: Kiedy zmieniam rozmiar okna Terminal, używam Shift + CMD + strzałki, aby szybko przeglądać wszystkie zakładki w tym oknie. Jeśli to zrobię, nowe zakładki nie będą miały wpływu na rozmiar okna.

Chociaż może to być przydatne dla niektórych, rozumiem, że to nie jest tak naprawdę praktyczne, zwłaszcza jeśli masz otwartych wiele kart. Tak sobie radzę, dopóki nie pojawi się właściwe rozwiązanie.


wow, właśnie tak to działa! (niestety) dzięki za wytrwałość :)
mb21

8

To zachowanie wynika z ustawień okna w terminalu. Wszystkie nowe terminale otwierają się na to, co jest określone w Oknie (domyślnie jest to 80 x 24). Po otwarciu karty zmienia rozmiar okna na nową kartę.

Nie udało mi się znaleźć rozwiązania tego problemu dla Terminal.app, ale od tego czasu przeszedłem na iTerm 2 i nie ma z tym problemu. Wszystkie nowe karty otwierają się na te same wymiary, co istniejące okno, w którym są otwarte, zamiast zmieniać rozmiar okna na domyślne.

ITerm 2 można znaleźć na stronie http://www.iterm2.com/


„Po otwarciu karty zmienia rozmiar okna na nową kartę.” Jeśli to zrobi, to błąd. Nie mogę tego odtworzyć. Jaka wersja systemu operacyjnego?
Chris Page

2
Więc iTerm2 jest fajny, ale ma swoje własne problemy - strona w górę / w dół i strona główna / koniec nie działają na pełnowymiarowej klawiaturze. Rozwiązania w FAQ firmy iTerm nie pomagają. Denerwujący.
Caffeine Coma

Chris, zdarzało mi się to często w Lionie. Właśnie wypróbowałem to w Mountain Lion i wydaje się, że już się nie zdarza.
rachunek

2
To mnie nie naprawia. Używam ML 10.8.4. Za każdym razem, gdy otwieram zakładkę w terminalu, okno podwaja się. Nowe okna są w porządku.
Rob

1
Potwierdzam, że nadal jest to irytujące. Mavericks OS.
Wycieczka

4
  1. Otwórz terminal

  2. Kliknij Terminal w pasku menu, przejdź do Preferencji

  3. Wybierz Ogólne

  4. Zmień opcję „Nowe karty otwarte za pomocą” na „Ten sam profil”


3
Próbowałem już tego - bez efektu.
Caffeine Coma

To jest ustawienie domyślne. Czy to już nie tak?
Chris Page

1
Dla przyszłych czytelników: Kiedy zmieniłem domyślne kolumny w „Ustawienia -> Okno -> Rozmiar okna -> Kolumny” z 80 do 132, to zadziałało. Gdy zostawiłem go na 80, zmieniłbym rozmiar na 183 kolumny, kiedy otworzyłem nową kartę. Może zachowuje się automagiczne zachowanie przy domyślnym rozmiarze okna o szerokości 80 kolumn?
Walt W

+1 do komentarza @ WaltW. To rozwiązanie, które zadziałało dla mnie. To naprawdę jest odpowiedź, aby ułatwić przyszłym czytelnikom znalezienie.
Eliza,

0

Zmień rozmiar terminala w Preferencjach Maca, aby dopasować go do swoich potrzeb:

Otwórz Terminal z Spotlight (⌘Spacja, wpisz „Terminal”) i otwórz Preferencje (⌘,). Na karcie Okno spójrz na Rozmiar okna, kolumny i wiersze. Wartości często wynoszą 80 i 24.

Opcjonalnie zmień rozmiar okna, aby naprawić pożądany nowy rozmiar. Zatrzymaj się i pomyśl, 24 linie, jak szeroka jest linia? OK, ile potrzebuję?

Zwiększ rozmiar kolumny, jeśli podczas tworzenia nowej karty lub nowego okna nie jest on taki sam, jak pożądany rozmiar.

Próba i błąd, po prostu staraj się trzymać prognozy blisko, a będzie to krótkie. Podobnie zmniejsz, jeśli jest zbyt duży, na przykład na tym ekranie w skali 1920 × 1200, dla mnie świetne są następujące elementy: 130 i 40

Sprawdź swoje nowe ustawienie, otwierając nową kartę (⌘T).

Umieść okno nad poprzednim, czy jest tego samego rozmiaru lub wystarczająco blisko ciebie? Jeśli nie, zmieniaj rozmiar, dopóki nie będzie.

Otwórz także nowe okno terminala (⌘N) i zrób to samo.

Teraz rozważ użycie programu do zarządzania oknami, polecam Spectacle, ponieważ jest on darmowy, podobnie jak darmowe piwo i wolność: https://github.com/eczarny/spectacle

Następnie możesz użyć następujących poleceń, aby szybko przenosić okna, gdy okno jest wybrane: ⌘⌃ →

Spowoduje to umieszczenie okna w prawym górnym rogu 1/4 ekranu, po lewej działa podobnie. Jeśli również przytrzymasz klawisz Shift, umieścisz poniższe okno w 1/4 połowie ekranu: ⌘⌃⇧ →

Dostępnych jest wiele innych opcji, ciesz się!


0

Aby wymusić na wszystkich oknach i kartach terminalu ten sam rozmiar, dodaj taką linię:

eval resize -s 45 157 >& /dev/null

Do twojego .profilepliku.


0

Wygląda na to, że ten „błąd” został wprowadzony w macOS Sierra lub High Sierra ... ale został teraz naprawiony w Mojave (10.14).

Otwarcie drugiej karty spowoduje teraz dostosowanie wysokości okna w celu dostosowania kart. To było poprzednie zachowanie przed tym problemem.


Widzę to na Mojave.
Jeff
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.