Adres URL do indywidualnego adresu e-mail


10

Czy na moim komputerze lokalnym można mieć adres URL prowadzący do pojedynczej wiadomości e-mail? Tak więc, jeśli kliknę osxmail://759847982mój klient poczty, otworzy tę konkretną wiadomość.

Gmail może to zrobić, ale zastanawiam się, czy jest to możliwe w natywnym kliencie.

Jestem otwarty na dowolną aplikację, nie musi to być Apple Mail.

Odpowiedzi:


11

Możesz po prostu przeciągnąć wiadomość z Mail.app do folderu, aby utworzyć odpowiedni link. Łącze, które jest generowane, jest automatycznie nazywane przy użyciu wiersza tematu wiadomości e-mail. Tak, istnieje wiele takich sytuacji, w których Mac OS zrobi coś naturalnego .

Możesz także przeciągnąć dowolną wiadomość do TextEdit.app (o ile dotyczy ona dokumentu RTF). Niestety nie dostałem tego do pracy z Pages '09, ale TextEdit nie jest taki zły. To samo dotyczy pracy z Stickies. Zobacz ten link jako przyklejony przykład.

Oto inne podejście:

W Mail.app w wiadomości, do której chcesz utworzyć łącze, wybierz

View->Message->All Headers

(lub H)

i poszukaj linii rozpoczynającej się od identyfikatora wiadomości . Skopiuj tekst po prawej stronie „Identyfikatora wiadomości” i użyj go, aby połączyć się z tą wiadomością za pośrednictwem

message://<copied-messageid>

. Skopiuj <i >wraz z resztą identyfikatora. Przetestowałem to i działa z Safari.app, jak opisano w tym artykule na temat MacOSX Hints.


1
Wielkie dzięki! Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że to będzie możliwe, po prostu zwymiotowałem, bo „nigdy nie wiesz ...”
Michiel de Mare,

1
... co prowadzi mnie do następnego pytania . Jakieś pomysły?
Michiel de Mare

@MichieldeMare, również tam zamieściłem odpowiedź: D Enjoy.
ephsmith

aby to działało w todoist, musiałem zastąpić <przez% 3C i> przez% 3E (urlencoded), to działa, niesamowite, nie sądziłem, że to możliwe!
hansaplast

0

Jestem otwarty na dowolną aplikację, nie musi to być Apple Mail.

W przeszłości korzystałem z Airmaila, który ma tę funkcjonalność.

Nie mam go już zainstalowanego (aplikacja na iOS była pełna błędów i denerwowała mnie, więc wracam do Mail.app), ale była gdzieś na pasku menu (wyszukaj „kopiuj link”).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.