Czego jako programisty będę brakować na Macbooku Air? [MBA vs MBP] [zamknięte]


42

Jestem niezależnym twórcą gier. Jestem zakochany w Mackbook Air [13 cali] i chcę go kupić. Zastanawiałem się:

 • Czy przegapię napęd DVD i możliwość aktualizacji, jeśli wybiorę Macbook Air zamiast Macbook Pro lub Thinkpad Machine?

 • Czy warto wybrać współczynnik kształtu i czas podtrzymania baterii?

 • Czy to jest dobre dla rozwoju iPhone / Android?

 • Czy będę mógł uruchomić moje ulubione narzędzia open source z Ubuntu, takie jak GIMP / Blender itp.? Jeśli nie, czy będę mógł uruchomić system Ubuntu z podwójnym uruchomieniem? (Wiem, że mogę zrobić Windows)

[PS: Proszę nie sugerować mi nowego Macbooka Pro Retina, ponieważ jest to dość duża inwestycja. Jestem bardzo nowy w świecie komputerów Mac. :-)]


1
Dzięki chłopaki! To moje pierwsze pytanie w Ask Different i już mam reputację, aby zagłosować! :-) Uwielbiam Apple i społeczność! Twoje zdrowie!!
Hari Krishna Ganji

2
Tylko uwaga - generalnie takie pytanie jest zamknięte, ponieważ nie jest konstruktywne. Jest tu kilka dobrych informacji - staraj się więc zachować obiektywność i zawężenie oraz skoncentrować się na wyjaśnieniu, dlaczego więc społeczność będzie skłonna je trzymać.
bmike

1
Kup nowego MacBooka Air z 8 GB pamięci RAM ... reszta nie jest tak ważna.
unom

@bike: Przepraszam, rozumiem, że powyższe pytanie jest trochę subiektywne. Ale jestem pewien, że jest to prawdziwy dylemat dla wielu programistów i może być korzystny dla osób takich jak ja, aby dokonać wyboru. Teraz wiem dokładnie, jakie urządzenie wybiorę i dlaczego. Dziękuję społeczności za udzielenie odpowiedzi, których naprawdę potrzebowałem. Twoje zdrowie!
Hari Krishna Ganji

Myślę, że zamiast różnicy w sprzęcie i rozmiarze (to wszystko powyżej), istnieje również różnica w komforcie użytkowania. Najbardziej zauważalny jest ból pleców;)
Dark Cloud

Odpowiedzi:


23

Przynajmniej z MacBookiem Air wszystko będzie w porządku, po to bym poszedł (i jestem również zakochany w Air :))

Będę tęsknił za napędem DVD i możliwością aktualizacji, jeśli wybiorę Macbook Air zamiast Macbook Pro lub Thinkpad Machine?

Kto obecnie korzysta z dysku więcej niż 2 razy w roku? Ja nie i myślę, że większość użytkowników komputerów Mac nie. A jeśli naprawdę go potrzebujesz, możesz wypróbować dysk USB Superdrive firmy Apple, a jeśli nie chcesz płacić, możesz wypróbować udostępnianie dysków DVD i CD w systemie Mac OS X.

Czy warto wybrać formę i czas tworzenia kopii zapasowych?

Jest to najmniejszy ze wszystkich notebooków (MacBook Air vs. MacBook Pro), więc obudowa będzie dobrze. Jeśli chodzi o czas tworzenia kopii zapasowej, nie jestem pewien, co masz na myśli, ale ponieważ jest to cała pamięć flash wewnątrz, odczytywanie i zapisywanie na dysku twardym będzie bardzo szybkie.

Czy to jest dobre dla rozwoju iPhone / Android?

Tak. Pełnowymiarowa klawiatura i wspaniały ekran pozwolą Ci zrobić wszystko, co możesz na MacBooku Pro, ale będziesz mieć lżejszy i mniejszy notebook.

Czy będę mógł uruchomić moje ulubione narzędzia Open Source z Ubuntu, takie jak GIMP / Blender itp.,? Jeśli nie, czy będę mógł uruchomić system Ubuntu z podwójnym uruchomieniem? (Wiem, że mogę zrobić Windows)

Będziesz mógł uruchomić system Ubuntu z podwójnym uruchomieniem bez żadnych problemów. Oto dobry samouczek, jak zainstalować go za pomocą dysku flash


1
SuperDrive jest piękny, ale możesz mieć inny Dysk za pół ceny (Samsung, LG…). Wiele Linux Guru używa sprzętu Mac. Gimp, Blender i inne są dostępne dla Mac OS X!
benoît

1
Jasne, że możesz, ale skoro jest tak bardzo zakochany w Powietrzu, pomyślałem, że chciałbym zachować ten sam projekt nad jego produktami :)
Michiel

Tak, ale inspirowany projekt, taki jak «Samsung Ultra-Slim zewnętrzna nagrywarka DVD SE-S084D / TSWS», nie jest taki zły.
benoît

Wielkie dzięki @Michiel! Myślę, że odpowiedziałeś na wszystko, co musiałem wiedzieć! Mówiąc o czasie tworzenia kopii zapasowej, miałem na myśli tworzenie kopii zapasowej baterii za godz. Myślę, że pójdę naprzód i kupię 13-calowe Air. Chciałbym móc głosować na twoją odpowiedź, za mało przywilejów. :-) Twoje zdrowie!
Hari Krishna Ganji

1
Teraz masz ;-) Nowe 13-calowe powietrze to doskonały wybór :-) Mam nadzieję, że zrobisz to tak samo jak ja :) Jeśli masz dodatkowe pytania, nie wahaj się ich zadać! Ciesz się swoim powietrzem !
Michiel

14

Dlaczego warto wybrać Macbook Air?

 1. Szybka pamięć flash. (krótki czas uruchamiania, obsługa Power Nap 1 , ...)
 2. Nieznacznie większa gęstość pikseli: 127 ppi vs 2 113 ppi
 3. Mniejsza waga, mniejsze wymiary.

Dlaczego nie?

 1. Lepsze pokrycie przestrzeni kolorów 3 panelu wyświetlacza Macbook Pro (78% -100% w porównaniu z 56% -79%).

  Osobiście przestawiłem się z 15-calowego MBP (2011) na 13-calowy MBA (2012) i uważam, że różnica jest dość znacząca. Ogólnie kolory w Air są bardziej białawe, których nie mogłem „naprawić” przy użyciu niestandardowego profilu kolorów. Czerń na MBP jest ciemniejsza. Zarówno mój MBP, jak i mój MBA mają (miały) panel wyświetlacza LG.

 2. Konfigurowanie instalacyjnych portów USB dla dystrybucji Linuksa jest nadal kłopotliwe na komputerach Mac.

  W rzeczywistości zauważyłem, że oficjalne wytyczne Ubuntu 4 nie działają dla większości ludzi. Napęd optyczny pozwoli uniknąć dużego bólu podczas konfigurowania dystrybucji Linuksa.

 3. Więcej miejsca na dysku, które można również serwisować.

 4. Słabszy procesor.

 5. Słabsza grafika.

  Tak, zarówno 13 "MBA, jak i 13" MBP działają na grafice Intel HD 4000, ale w MBP działają one z wyższymi taktami: 350-1150 MHz na ekranie 1440 x 900 vs 650-1250 MHz na ekranie 1280 x 800.

 6. Mniej pamięci RAM w tej samej cenie.

  Wysokiej klasy opcja MBP zapewnia 8 GB pamięci RAM w tej samej cenie. Możesz nawet zaktualizować pamięć RAM do ponad 8 GB, czego MBA nie może.

 7. Porty i inne rzeczy ...

  Port Ethernet, audio z subwooferem, gniazdo blokady Kensington, gniazdo karty SDXC, Firewire
  (wiem, większość ludzi nie potrzebuje tych wszystkich ...)

Osobista sugestia ...

Jeśli chcesz wydać 1499 USD, możesz zdobyć 1199 USD Macbook Pro 13 "i uaktualnić do dysku SSD z pozostałymi pieniędzmi - możesz uzyskać taki, który jest szybszy niż dysk SSD Macbook Air OEM.

Takie rozwiązanie może być tak samo kosztowne jak podobnie skonfigurowany 13-calowy Macbook Air, ale dostajesz szybszy procesor, aby skorzystać z dysku SSD i mocniejszej grafiki.


Miałem 13 "MBP w pracy i nie było porównywalne z MBA. Różnica w rozdzielczości ekranu nie jest ogromna, ale na MBP sprawia, że ​​używanie wielu widoków w Xcode jest bolesnym doświadczeniem, podczas gdy na MBA pozostaje przyzwoite. To samo wystarczy pominąć 13-calowy MBP i przejść prosto do 15-calowego MBP lub 13-calowego MBA (który ma rozdzielczość 15-calowego MBP).
Coyote

@Coyote Jedynym powodem, dla którego kontynuujemy tę dyskusję, jest to, że MBA ma dysk SSD jako domyślną konfigurację i dlatego jest postrzegany jako szybszy. Jeśli zlekceważysz szczuplejsze ciało, MBP jest lepszy pod każdym innym względem. Byłoby o wiele bardziej atrakcyjne dla klientów Pro, gdyby Apple oferowało wyższe rozdzielczości ekranu dla 13-MBP. 1280x800 za 1499 $ pro wydaje mi się po prostu nieracjonalne. Gdybym naprawdę potrzebował nieruchomości o rozdzielczości 1440x900, wziąłbym 15 ” MBP zamiast ponieważ zeszyty 13" nie są tak wygodne w użyciu dla mnie ruszać głową w dół i korby plecy..
gentmatt

Dodatkowo komfort posiadania znacznie lżejszego komputera i znacznie ... znacznie mniej olśnienia na MBA niż na 13-calowym MBP to kolejny czynnik, który skłoniłbym po prostu polecić przeciwko 13-MBP. Jest to zły kompromis między 13-calowym MBA a 15-calowym MBP z kilkoma zaletami (procesor, wymienna pamięć RAM i dysk twardy), ale prawie wszystkie wady (brak dyskretnej grafiki, cięższy ekran o niskiej rozdzielczości, olśnienie ekranu, działa cieplej, głośniej .. .)
Coyote

@Coyote To ciekawe! Czytałem mieszaną recenzję na temat olśnienia ekranu. MBA naprawdę ma niższą jakość ekranu - szczególnie jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, co jest ważne dla fotografów. Jednak przeczytałem również, że w MBA blask ekranu jest gorszy - nie na odwrót. Z powodu niespójnych recenzji nie uwzględniłem tego aspektu w mojej odpowiedzi.
gentmatt

1
@Coyote Wierzcie lub nie, ale właśnie zmieniłem 15-calowy MBP (2011) na 13-calowy MBA (2012). Ekran na Macbooku Air jest mniej odblaskowy z powodu braku szklanego panelu. Jednak reprezentacja kolorów na MBP była znacznie lepsza, jeśli mogę tak powiedzieć. Kolory na MBP były bardziej żywe, a czerń była bardziej czarna . Wyświetlacz Macbooka Air był ogólnie nieco bardziej białawy, czego nie mogłem naprawić za pomocą niestandardowego profilu kolorów. Oba panele wyświetlacza zostały wykonane przez LG.
gentmatt,

8

Odpowiedź Michiela jest dość kompletna, ale myślę, że mogę wnieść coś więcej, ponieważ jestem w sytuacji podobnej do twojej. Pochodzę z serii stacji roboczych DELL i Compaq, około 10 lat temu przeniosłem się na komputer Mac do pracy i do domu. Teraz pracuję zarówno nad MBA 2010, jak i starym (około 2008) MBP.

Oto moje doświadczenie związane z Twoimi pytaniami:

 • Czy przegapię napęd DVD i możliwość uaktualnienia, jeśli wybiorę Macbook Air zamiast Macbook Pro lub Thinkpad Machine?

Jeśli chodzi o napęd DVD, prawdopodobnie nie. Nie korzystałem z jednego od 2 lat (ten na moim MBP zepsuł się w 2010 roku). Głównie używam MBA w podróży ... ze zwykłymi narzędziami programistycznymi nie potrzebujesz dysku. Z moim repozytorium git i redmine do zarządzania zadaniami nie mam problemu z udostępnianiem danych i projektów między komputerami. Jeśli chodzi o szybkie kopie zapasowe, mam stos kluczy USB i NAS dla Time Machine. Jeśli chodzi o dyski DVD i CD, zgrywaj je i nie musisz już zajmować się plastikowymi relikwiami.

Jeśli chodzi o aktualizacje , tak, prawdopodobnie „przegapisz” je. Możesz tylko uaktualnić pamięć flash na MBA ... Korzystam z MBA 2010, którego używam, wystarczy na Xcode, symulator iPhone'a, Eclipse, emulator Androida i LAMP. Jeśli kupisz nowy, weź 8 GB pamięci RAM, ponieważ pamięć RAM jest przylutowana do płyty głównej. 4 GB będzie Twoim pierwszym i najbardziej ograniczającym wąskim gardłem.

Ale brak możliwości ulepszenia nie jest tym samym, co naprawdę go potrzebuje. Więc to zależy od ciebie.

 • Czy warto wybrać współczynnik kształtu i czas podtrzymania baterii?

Tak i tak . To naprawdę najlepsza rzecz. Nie musisz martwić się o całe biurko (komputer, zasilacz, kable i inne rzeczy), kiedy musisz wyjść z domu / biura na kilka godzin, to ulga. Noszenie MBA jest równoważne z noszeniem magazynu (którego nie można rzucić). Włóż to do torby lub teczki, a nawet nie zauważysz, że tam jest. Również nie jest to najmniej ważny czynnik, gdy używasz go poza zwykłą konfiguracją biurka (na kanapie, w pociągu, w samolocie, czekając na wejście na pokład ...) jest niezwykle wygodny i lekki.

 • Czy to jest dobre dla rozwoju iPhone / Android?

Tak dobry jak każdy równoważny komputer. Połowa 2012 MBA jest naprawdę dobra. Pamiętaj, że nie możesz zrobić natywnego dewelopera iPhone'a na komputerze innym niż Apple, cóż ... Możesz przejść na hackintosh , ale chłopcze, może to być problem z% $$, gdy aktualizacja psuje zgodność ze sprzętem.

 • Czy będę mógł uruchamiać moje ulubione narzędzia open source z Ubuntu, takie jak GIMP / Blender itp.,? Jeśli nie, czy będę mógł uruchomić system Ubuntu z podwójnym uruchomieniem? (Wiem, że mogę zrobić Windows)

Tak, większość narzędzi (jeśli nie są dystrybuowane jako aplikacje) kompiluje się w systemie OS X. Zobacz także wiele systemów dystrybucji open source: MacPort , fink , homebrew , rudix . Sprawdź każde ze swoich narzędzi, ponieważ nie ma ogólnej zasady.

Jeśli nie możesz uruchomić swoich narzędzi natywnie, zawsze możesz użyć maszyny wirtualnej: VirtualBox , VMWare Fusion , Parallels Desktop lub podwójnego rozruchu do dowolnego systemu operacyjnego.


Jeśli chodzi o inne aspekty MBA, ekran jest bardzo dobry. Martwiłem się, że będzie za mały, ale kiedy mój MBP zawiódł, przerzuciłem się na MBA mojej żony i przyzwyczaiłem się do niego w ciągu kilku dni.

Pamięć flash jest świetna, zadania intensywnie korzystające z dysku twardego są ulepszone, czas uruchamiania jest bardzo krótki (ale to trzeciorzędny, ponieważ restartuję tylko co najwyżej raz na miesiąc).

Chwyć zewnętrzny adapter Ethernet . Będzie to bardzo przydatne w przypadku początkowych / pełnych kopii zapasowych przez sieć LAN, aw innych sytuacjach.

Nie potrzebujesz myszy. W przeciwieństwie do wszystkich posiadanych przeze mnie laptopów, Mac ma naprawdę niezrównany gładzik. Jest tak dobry, że nigdy nie lubię myszy ze sobą. Wygląda to na dodatkową funkcję, ale poczekaj, aż przyzwyczaisz się i wszystkie gesty ...


Mój MBP jest teraz naprawiony, a moja żona odzyskała MBA, w przeciwnym razie nadal używałbym go zamiast MBP.


Dzięki za wszystkie szczegółowe informacje @Coyete. Teraz jestem jeszcze bardziej pewny, że nie będę żałował mojej decyzji o zakupie Macbooka Air. I dzięki za dodatkowe wskazówki! Dał ci już głos. Twoje zdrowie!
Hari Krishna Ganji

2
Pamiętaj, że możesz zaktualizować pamięć flash w urządzeniu Air, ale spowoduje to unieważnienie gwarancji.
CajunLuke

@HariKrishnaGanji: Jak oceniasz MBA? Zadowolona? Przeprowadziłeś się do czegoś innego?
Coyote,

2

Patrzyłem na rMBP 15, ale zanim zrobiłem idealne poprawki, robiło się drogo. Potem spojrzałem na MBA 13 z i7, 8 GB pamięci RAM i wyświetlacz Thunderbolt 27, wszystkie o około 3 tys. Dolarów, wciąż tańsze niż rMBA. Oznacza to również, że jeśli dokonam aktualizacji w przyszłości, nadal mam pod ręką piękny wyświetlacz. Bardzo polecam tę metodę, ponieważ masz świetną nieruchomość, gdy jesteś w trybie biurkowym i niesamowitą elastyczność mobilności. 13 MBA ma tolerowane nieruchomości dla projektów VS2010. Słyszałem, że rMBA jest na kartach, ale tekst prawdopodobnie będzie zbyt mały.

Rozwijanie MBA jest dobre i uważam, że całkiem źle jest porównywać moją stację roboczą Xeon w pracy, ponieważ tak naprawdę to wariactwo, ale MBA dotrzymuje kroku. Przekonałem się, że najlepiej jest uruchomić system Windows zamiast korzystać ze środowiska wirtualnego, zwłaszcza jeśli w systemie OSX nie ma niczego, czego nie potrzebujesz - tak jak w moim przypadku. Proszę, bądź łagodny, ale rozwijam się głównie w nowym środowisku Silverlight, a obecny projekt jest ogromny (radzimy sobie z 14 svc i 6 oddzielnymi instancjami DB w jednym projekcie). MBA nie obsługuje SQL DBS ze względu na ograniczenia rozmiaru dysku, więc wdrożenie DB na serwerze zamiast lokalnego hosta jest dla mnie koniecznością. Zazwyczaj zajmę się tylko mniej intensywnym opracowywaniem poważniejszych projektów oraz czystszych / ulepszonych projektów i GUI. Wtyczki VS spowalniają także ułamek, ale różnica w pamięci 8 GB. W trybie debugowania proces zwykle zużywa 2 GB i nasyca procesor (winowajcą są algorytmy Fouriera do przetwarzania obrazów medycznych), ale uważam, że w ogóle się nie nagrzewa, może wina to wina ?! Mam również inny projekt SL5, który jest mały i średni, który działa tak samo, jak była to stacja robocza i łatwo nadaje się do VMWare z przypisanym 4 GB.

XCode jest w porządku. Próbowałem stworzyć interfejs mobilny dla niektórych aspektów tego samego projektu i byłem pod wrażeniem.

Są dla mnie dwa kutasy, 1, to miejsce na dysku SSD i koszt, a 2, dostosowanie do klawiatury było kolcem, ponieważ był to mój pierwszy wypad na Maca, ale używając czegoś tak dobrze skonstruowanego, że tak przyjemnie była róża. Elastyczność i dostosowanie się do sposobu pracy sprawi, że coś takiego stanie się świetnym zakupem!

Powodzenia


1

To zależy od ciebie, jaka jest twoja odpowiedź na:

 • Czy mogę żyć z mniejszym ekranem?
 • Czy mogę żyć z wolniejszym sprzętem?
 • Czy potrzebuję stopnia przenośności

Jeśli możesz odpowiedzieć tak na wszystkie te pytania, wybierz MBA, jeśli nie możesz odpowiedzieć tak na oba pierwsze pytania MBP


Okej, więc ... zacznę od dołu. - Czy potrzebuję stopnia przenośności? - TAK - Czy mogę żyć z wolniejszym sprzętem? - [Wiem, że nie mam nic przeciwko sprzętowi, który ma] - Czy mogę żyć z mniejszym ekranem? - Co!! poczekaj .. Czy masz na myśli, że Mackbook air nie ma dobrej rozdzielczości ekranu? [Mam na myśli 13-calowe powietrze vs 13-calowe pro!] Dzięki!
Hari Krishna Ganji

Nie, nowy 13-calowy Air ma lepszą rozdzielczość (1440 x 900) niż nowy 13-calowy MacBook Pro (1280 x 800)
Michiel

Przepraszam, że byłem w ułamku sekundy za szybko, nie widziałem, że odnosi się do 13 "MBP
Lars Nielsen

@LarsNielsen: Cóż, dodałem go po opublikowaniu odpowiedzi! :-D
Hari Krishna Ganji

@dostiharise masz na myśli syn a ....: D
Lars Nielsen

0

To dobre pytanie. Wolę pracować na MBP, ponieważ jest większy (wyświetlacz) i szybszy, a MBA jest lepszy do surfowania, czytania lub oglądania filmu w pociągu / airplain. Wyświetlanie MBA jest zbyt małe, aby można było je opracować.
Oba macbooki mają ten sam system operacyjny, co oznacza, że ​​kiedy możesz uruchomić program na MBP, możesz to zrobić również na MBA.
Jeśli przegapisz DVD - tylko Ty możesz to powiedzieć. Od 2 lat mam MBP i użyłem napędu DVD tylko raz :)
Moja rada: jeśli chcesz pracować z Macbookiem, potrzebujesz MBP


Dzięki @ Brudny przepływ. Rozumiem zalety wyboru Macbooka Pro. Moim głównym wymaganiem była forma. Zazwyczaj noszę torbę pełną z lustrzanką cyfrową i zestawem 3 nieporęcznych soczewek. Pomyślałem więc, że powietrze będzie idealne do noszenia. Po prostu nie byłem pewien, co będę tęsknił. :-) I dziękuję za te uwagi na temat DVD, które całkowicie się zgadzam!
Hari Krishna Ganji

0

Wielu programistów iPhone'ów opracowało wiele aplikacji na MacBooka Airs, nawet MBA 11s. Na konferencji WWDC w ostatnich tygodniach pojawiło się mnóstwo MBA. Nie zdziwiłbym się, gdyby na następnych tygodniach konferencji programistów GoogleIO pojawiło się mnóstwo MBA. Więc w normalnym przypadku prawdopodobnie niczego nie przeoczysz (chyba że twoja wizja wymaga większego wyświetlacza lub twoje aplikacje wymagają ogromnej ilości treści wideo i edycji itp.). Możesz pożyczyć system stacjonarny, aby skopiować dane z DVD na MBA. Zaktualizowałem dysk SSD na moim wcześniejszym modelu MBA, nie ma problemu. Uzyskaj maksymalną pamięć RAM, na jaką Cię stać, ponieważ nie można jej uaktualnić.

Jeśli nie lubisz tkwić przy biurku, MBA to świetny wybór. Idealny do kodowania w pociągu lub na krótkich lotach.

Ale posiadanie dużego zewnętrznego monitora, gdy znajduje się na biurku, bardzo pomaga w prawidłowej ergonometrii.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.