Czy nowy Macbook Pro z wyświetlaczem Retina ma pamięć RAM, którą można aktualizować?


28

Jestem zainteresowany zakupem nowego MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina , ale na stronie specyfikacji technicznej nie jest jasne, czy pamięć RAM można aktualizować, czy nie.

Czy muszę brać pod uwagę przyszłe użycie pamięci RAM podczas dostosowywania mojego zamówienia MacBooka Pro, czy mogę przejść z 8 GB pamięci RAM i zaktualizować ją później?


2
Brak możliwości aktualizacji jest wyraźnie zaznaczony na stronie, na której konfigurujesz urządzenie do zakupu.
Russell Borogove

@ RussellBorogove Ciekawe: nie było tego, kiedy po raz pierwszy został wystawiony na sprzedaż. Dodałem to do mojej odpowiedzi.

Coś jeszcze możemy wyjaśnić, abyś zaakceptował jedną z dwóch odpowiedzi? Możesz zaakceptować własną odpowiedź, jeśli wolisz tę.
bmike

Odpowiedzi:


28

Zadzwoniłem z Apple, aby dowiedzieć się, a oni potwierdzili, że to nie dla użytkownika z możliwością rozbudowy: tech wyjaśnił, że używali tego samego procesu one wykorzystywane do MacBooka Air w celu zaoszczędzenia miejsca: nie ma laski RAM i pamięci RAM zostało przylutowane bezpośrednio na płycie głównej.

Jak zauważył Russell Borogove w komentarzach , teraz jest to potwierdzane podczas konfigurowania MacBooka Pro przed zakupem:

Pamiętaj, że pamięć jest wbudowana w komputer, więc jeśli uważasz, że w przyszłości będziesz potrzebować więcej pamięci, ważne jest, aby ją zaktualizować w momencie zakupu.

Jeśli więc myślałeś, że w przyszłości chcesz mieć 16 GB pamięci RAM, wybierz ją podczas zamawiania MacBooka Pro, ponieważ nie będziesz mógł później dokonać aktualizacji.


Tak myślałem po obejrzeniu zdjęcia wnętrza na apple.com/macbook-pro/design
Alexandre L Telles,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.