Kiedy Finder użyje dużej ilości pamięci?


14

Czasami widzę, że iMac z 4 GB pamięci RAM ma tylko kilka MB pliku wymiany, a po wyjściu na kilka godzin i powrocie plik wymiany wynosi 2,7 GB.

Przyglądając się Monitorowi aktywności, Finder używa 796 MB. Jak może zużywać tak dużo pamięci - czy może to wynikać z niektórych „wyszukiwań”, które pozostały w oknie Findera?

Następnie wybrałem Plik -> Zamknij wszystko (naciskając Optionklawisz podczas klikania Plik i zamykając wszystkie okna Findera, tyle tylko, że nadal się nie zamyka, ale tylko ukrywa i wygląda na to, że jedynym sposobem jest ponowne uruchomienie. Jak ta sytuacja może się zrestartować być zapobieganym?


Czy ta przestrzeń wymiany zostanie automatycznie zniesiona, jeśli będzie chciał tego inny proces?
GEdgar

Brzmi jak wyciek pamięci . Powinieneś ponownie zaimportować jabłko i spróbować zaktualizować.
alpha_one_x86

Odpowiedzi:


10

Nie mogę wiele powiedzieć o zapobieganiu temu, ale nie ma potrzeby ponownego uruchamiania. Po prostu zabij Findera, używając Force Quit z menu Apple lub killall Finderw oknie terminalu. Nowa Finder zostanie uruchomiona w miejscu starego.


1
ale dlaczego powinniśmy to robić?
SuperUberDuper

24

Ta niedogodność jest spowodowana wprowadzeniem preferencji wyszukiwarki:

„pokaż w nowym oknie: wszystkie moje pliki” to zajmuje zbyt dużo pamięci. Wybierz inny folder i wszystko jest w porządku


7
Na moim komputerze zmiana tego ustawienia i zastosowanie opcji Haralda zmniejszyło użycie pamięci Findera z ~ 1 GB do ~ 70 MB.
Alex Reinking

To samo dla mnie, od 700-800 MB do ~ 40
Vlad Miller,

nie pomógł mi: - /
sgelbart

„Opcja Haralda” nie jest opcją. Jest to wymuszenie ponownego uruchomienia Findera, co zdecydowanie zwolni pamięć RAM, ale może tylko chwilowo. Nie należy go włączać w tę opcję, są to bardzo różne rzeczy.
mraaroncruz

1
Gdzie można znaleźć ten wpis preferencji? (W OSX 10.14 Mojave, w oknie Findera> Preferencje, nie widziałem go pod żadną kartą Ogólne, Tagi, Pasek boczny ani Zaawansowane.)
Jon Schneider

0

Wydaje się, że jedynym sposobem na odzyskanie pamięci jest zabicie Findera. Finder na moim komputerze Mac używa teraz 371 megabajtów.


0

Znalazłem następującą radę, która jest najbardziej przydatna do rozwiązania problemu z Finderem przy użyciu zbyt dużej ilości pamięci RAM.

„możesz być ofiarą uszkodzonego indeksu reflektorów. Oto jak naprawić uszkodzony indeks reflektorów: 1. Otwórz preferencje systemowe 2. otwórz reflektor (prawy górny róg) 3. kliknij kartę prywatności 4. kliknij i przeciągnij dysk twardy do okno (jeśli masz więcej niż jeden, wykonaj to za jednym razem). Zostawisz to tutaj na co najmniej 10 minut. nie mniej. (wydaje się, że to hokey, ale osx robi coś za sceną, tj. usuwa istniejący indeks) po 10 min. min. minęło, wróć i usuń HD z zakładki prywatności, a osx powinien zacząć odbudowywać nowy indeks. powtórz dla wszystkich dodatkowych dysków, jakie możesz mieć. Chciałbym również wyłączyć preferencje systemowe, gdy czekasz 10 minuty."


1
To wygląda jak cytat z dyskusji.apple.com , prośby zawsze dodają referencje, spójrz na referencje
bummi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.