Dlaczego mój MacBook Pro tak długo idzie spać?


13

Mój komputer MacBook Pro bardzo długo zasypia po zamknięciu pokrywy. Biorąc pod uwagę, że generalnie chcę zamknąć pokrywę, a następnie zabrać ją gdzieś, chcę, aby całkowicie spała, więc nie mam problemów z dyskiem twardym. Czy mogę coś przyspieszyć?

Odpowiedzi:


9

Polecam sprytne małe narzędzie o nazwie SmartSleep, które pozwala kontrolować, kiedy zapisujesz zawartość pamięci RAM na dysku dla funkcji Bezpiecznego uśpienia / hibernacji, którą posiada Mac OS X.

Ewentualnie można wyłączyć całkowicie Bezpieczny sen uruchamiając: sudo pmset -a hibernatemode 0. Aby przywrócić wartości domyślne, zmień wartość na 3.

0 - Old style - just goes to sleep.
1 - Only Hibernate
3 - Default - goes to sleep but writes RAM contents to disk just in case.
5 - Only Hibernate mode but if you use secure virtual memory.
7 - The Default but if you use secure virtual memory.

4

Użyj polecenia, pmset -g logaby dowiedzieć się, co opóźnia polecenie uśpienia. Poszukaj wpisów „applicationresponse.slowresponse” i „applicationresponse.timedout”.


2

Innym zastosowaniem narzędzia pmset (które, podobnie jak większość narzędzi Apple, jest udokumentowane: do „man pmset” w Terminalu) jest nakazanie systemowi uśpienia po naciśnięciu przycisku zasilania. W Terminalu wykonaj

sudo pmset powerbutton 1

a następnie po naciśnięciu przycisku zasilania pojawia się menu z opcjami Uruchom ponownie, Uśpij, Anuluj i Zamknij. Zawsze śpię w ten sposób z moim MacBookiem Pro, aby mieć pewność, że naprawdę przestał działać.

Na drugim końcu cyklu snu nie chcę, aby maszyna budziła się w czasie podróży, jeśli dostatecznie się potrząśnie, aby otworzyć pokrywę (nawet na krótko). Polecenie Terminal, aby to ustalić

sudo pmset -a lidwake 0

W przypadku obu poleceń konieczne będzie uwierzytelnienie się jako administrator.


2

W zależności od uruchomionych aplikacji może to zająć dużo czasu (20-30 sekund) na „uśpienie”.

OS X „zadokuje” głowicę dysku twardego, jeśli wykryje nagły ruch, więc nie spodziewałbym się żadnych problemów.


Dwa dni temu mój czas snu wynosił zaledwie 3 sekundy. Teraz jest 20-30 sekund. Czy istnieje sposób na powrót do tego? Czy to może mieć coś wspólnego z uruchomionymi / httpd rzeczami, które zmieniłem?
Jared Updike,

Nie mam pojęcia. Jednym ze sposobów byłoby sprawdzenie uruchomionych procesów / aktywności dysku przed próbą uśpienia, a następnie sprawdzenie, ile czasu zajmuje sen.
Josh K

Dzięki. Za pomocą Console.app zobaczyłem wiele komunikatów o błędach związanych z nginx - miałem źle skonfigurowaną konfigurację uruchomioną nginx (serwer WWW), która była uruchamiana co trzydzieści sekund. Odinstalowałem nginx (ponieważ i tak nie działał) i użyłem list startctl / stop / remove, aby wyłączyć go z uruchamiania, a teraz sen wraca do robienia sekund (podświetlana klawiatura wyłącza się po przejściu w tryb uśpienia, a nie wcześniej było trzydzieści sekund opóźnienia). Mam nadzieję, że te informacje (nie same w sobie nginx, ale fakt, że nieuczciwe uruchomienie lub inny program może powodować problemy ze snem) jest przydatne dla kogoś innego.
Jared Updike,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.