Jak tymczasowo wyłączyć lub wyciszyć Wiadomości (iMessage) w systemie OS X?


21

Używam iMessage firmy Apple na kilku urządzeniach, w tym na moim Macu (OS X Lion) , korzystając z najnowszej wersji beta aplikacji Messages.

Jednak aplikacja ma niepożądane działanie.

Kiedy zamknę Wiadomości, uruchomi się ponownie, gdy otrzymam nowe wiadomości. To jest bardzo rozpraszające.

Czy istnieje sposób na tymczasowe wyłączenie lub wyciszenie iMessage (w tym znaczek na Docku) tylko na moim komputerze Mac? Nadal chcę otrzymywać wiadomości na inne urządzenia z systemem iOS.


Dlaczego chcesz wyłączyć aplikację, a nie tylko ją usunąć?
Michiel

2
Lubię korzystać z aplikacji, jest pomocna i jestem częstym użytkownikiem usługi iMessage. Ale są chwile, kiedy muszę trochę popracować, a częste dźwięki, odznaki i odbicia doków nie pomagają mojej koncentracji.
Redandwhite

Odpowiedzi:


8

Kliknij symbol jabłka na komputerze -> Preferencje systemowe -> powiadomienia -> wiadomości -> brak


1
AKTUALIZACJA: Nowe ustawienia centrum powiadomień włączają tę funkcję.
Redandwhite

15

Aktualizacja systemu Mac OS X 10.9 (Mavericks). Możesz włączyć opcję Nie przeszkadzać w Centrum powiadomień, aby wyciszyć powiadomienia:

Centrum powiadomień - nie przeszkadzaj zrzut ekranu

Możesz wyświetlić Centrum powiadomień, klikając ikonę trzech poziomych linii po prawej stronie paska menu lub wykonując przeciągnięcie dwoma palcami od prawej krawędzi gładzika (jeśli ten gest jest włączony w Preferencjach systemowych - > Trackpad -> Więcej gestów). Następnie przesuń palcem w górę, aby wyświetlić przełącznik „Nie przeszkadzać” (który jest ukryty w górnej części panelu centrum powiadomień).

Aktualizacja: Właśnie odkryłem, że możesz kliknąć ikonę paska menu Centrum powiadomień, aby włączyć lub wyłączyć tryb Nie przeszkadzać .


Jest to o wiele lepsze niż konieczność wyłączania iMessage za każdym razem, a także utrzymuje wiadomości, które przychodzą, gdy są wyciszone w iMessage, co nie zdarza się, gdy jest wyłączone.
Ariel,

1
To powinna być nowa odpowiedź.
joshmcode 17.04.16

5

W pasku menu Wiadomości przejdź do Wiadomości-> Konta i odznacz iMessages.


3

W Wiadomościach usuń zaznaczenie opcji „Użyj alertów w tej rozmowie” w menu Widok. To powinno włączyć iMessages bez dźwięków.


1
Podoba mi się ta opcja, aby wyciszyć tę osobę, która podaje ci wiadomości. (Dzięki za edycję @patrix)
iDev247
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.