IPhone jest ponad 3 razy droższy niż iPod touch, o ile większy margines robi Apple na iPhonie?


12

Poza drobnymi różnicami, takimi jak niewielki aparat, zasadniczo różnicą między iPhonem a iPodem touch jest antena GSM / CDMA i, jak sądzę, więcej baterii do obsługi anteny.

Jednak iPhone kosztuje 650 USD, a iPod touch 200 USD, co jest dla mnie dość zaskakujące.

Czy to dlatego, że Apple ma większy margines na iPhonie, czy też komponenty iPhone'a są naprawdę o wiele droższe?

edycja: moje pytanie nie dotyczy koncepcji popytu i oferty. Żeby było to bardziej jasne, zmienię pytanie, o ile większy margines Apple robi na iPhonie niż na iPodzie touch? Oryginalny tytuł: „Dlaczego iPhone jest ponad 3 razy droższy niż iPod touch?”


Inne różnice (oprócz innego wskazanego poniżej wyświetlacza): Bluetooth 4 (LE), GPS, lampa błyskowa LED, znacznie lepszy aparat ze stabilizacją obrazu, dublowanie Airplay i czujnik zbliżeniowy. Dodaj to do radiotelefonów komórkowych i podwoj baterię, a na pewno nie dostaniesz 450 USD, ale różnice są większe niż się przedstawia.
Matthew Frederick,

Odpowiedzi:


4

Odpowiedź, której oczekujesz, nie zadowoli Cię, ponieważ koszt wytworzenia tych urządzeń jest znacznie niższy niż cena, za którą je sprzedają ...

Ale aby odpowiedzieć na twoje pytanie, przygotowałem stół. Niestety nie znalazłem żadnych danych dotyczących iPoda touch 16 GB i 32 GB, ale spodziewam się, że są one do siebie podobne.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jestem pewien, że Apple również ma swój udział w sprzedawanych subsydiowanych iPhone'ach.

Różnica między USA a Europą polega na różnicy między zablokowanym iPhone'em a odblokowanym iPhone'em (ponieważ w Belgii tyle płacisz za iPhone'a ...)

Oto interesujący artykuł na temat różnicy kosztów produkcji między iPodem touch a iPhonem.
A jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, ile kosztuje iPhone (każda część), spójrz na ten przegląd .

Chociaż wydaje się, że Apple zarabia niesamowicie dużo pieniędzy na tych urządzeniach, Apple zainwestował miliardy dolarów w badania i rozwój, projektowanie, produkcję, marketing, dystrybucję, sklepy, pakowanie ...
W końcu Apple jest wciąż czerpię dużo zysków z tych urządzeń, ale nie tak bardzo, jak mogłoby się wydawać. Moim zdaniem zarabiają za ciężką pracę.

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego iPhone kosztuje więcej niż iPod touch, myślę, że jest tak, ponieważ, jak zauważyłeś, konstrukcja jest dość podobna, więc większość kosztów iPoda touch wspomnianych powyżej (prace badawczo-rozwojowe, projektowanie, ... ) zostały już odzyskane za pomocą iPhone'a, ponieważ iPhone został wydany przed iPodem touch.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Twoje liczby są naprawdę, NAPRAWDĘ błędne. IPhone 4S 16 GB kosztuje w USA 649 USD. Marża wynosi zatem 461 USD! Masz to zanotowane jako 11 USD ...
Fałszywe imię

Wygląda na to, że mylisz cenę subsydiowaną z rzeczywistą ceną telefonu.
Fałszywe imię

W porządku @FakeName. Dzięki za zwrócenie na to uwagi ... Zaktualizowałem swoją odpowiedź. Cofnij swoją opinię, jeśli uznasz tę odpowiedź za bardziej odpowiednią, ponieważ wszyscy jesteśmy tutaj, aby pomóc w rozpoczęciu tematu jego pytaniem.
Michiel,

Twierdziłbym, że wykazanie subsydiowanych kosztów jest w ogóle bezużyteczne. Założę się, że firmy telefoniczne byłyby całkowicie zadowolone z subsydiowania osób kupujących iPoda touch, jeśli pomyśleliby, że im się to uda.
Fałszywe imię

Jak zgadłeś koszty produkcji? Jakiej księgowości użyłeś, aby uzyskać marżę? GAAP? czytać na blogu? Nie chcę być całkowicie negatywny, ale umieszczanie liczb w takiej tabeli wydaje się nieco zbyt faktyczne i uporządkowane w oparciu o fakt, że tak naprawdę nie znamy wewnętrznych finansów Apple.
bmike

15

Założenie, że komponenty są podstawowym kosztem wprowadzenia produktu na rynek, nie utrzymuje dużej ilości wody na żadnym urządzeniu z systemem iOS.

Najbardziej sprytnym żartem, jaki widziałem, był Horace Dediu na Twitterze jako @asymco:

The iPhone is a salesman hired by the operator to sell mobile broadband service.
He gets a healthy commission because he's very good at it.

Nie pomyliłbym ceny początkowej lub ceny bieżącej z przyrostowym kosztem produkcji i sprzedaży produktu na rynek masowy kilka lat po wydaniu. IPhone 3GS jest wciąż w sprzedaży i najwyraźniej nie kosztuje tyle samo, co w dniu premiery. Jest również jasne, że każde urządzenie wypuszczone w cenie detalicznej 650 USD tak naprawdę nie kosztuje. Ceny detaliczne są bardziej wyważonym hazardem, jaki rynek poniesie za tę cenę. Tylko miesiące do lat później można zmierzyć marże.

Myślę, że wózek jest trochę przed koniem, kiedy czytam twoje pytanie. Nie powiedziałbym też, że różnica między tylnym aparatem 3GS a 4 do 4S jest niewielka. Tylna kamera iPoda touch jest wymiernie gorsza niż wszystkie powyższe, więc nie jestem pewien, jak zareagować na to inaczej niż oferowanie innej opinii.


1
Ponadto wyświetlacze Retina obu urządzeń są różne. IPod Touch 4. generacji ma cieńszy wyświetlacz pozbawiony IPS, a tym samym kąta widzenia. Czy te dwa elementy kosztują 400 USD? Wątpię.
Kalamane

Ponadto - blog i podcast asymco w sieci 5by5 to najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się, jak trudno odgadnąć indywidualne marże na produktach, biorąc pod uwagę, jak Apple zgłasza wyniki finansowe jako spółka publiczna.
bmike

5

Cena za przedmiot jest najwyższa , jaką poniesie rynek.


A co, gdy sprzedawca zdecyduje się na dofinansowanie zakupu? Wydaje się to nieco uproszczone, aby uwzględnić aspekt marży produktów premium.
bmike

4

Według iSuppli (jak podaje link Reutera) w iPhonie 4S jest 188 USD na części.

Dodając pozostałe koszty, Horace Dediu z Asymco sugeruje, że marża operacyjna Apple na każdym iPhonie wynosi 319 USD. Wyjaśnia, skąd bierze każdą liczbę.

Marginesy w iPodzie Touch są jednak znacznie trudniejsze do wyśledzenia. iSuppli dokonał porzucenia komponentów , ale koszty są za zaporą.

Weźmiesz koszt komponentu iPhone'a i, mniej więcej, odejdziesz od tańszego wyświetlacza i mniejszej baterii, znacznie gorszego aparatu, radiotelefonów komórkowych i anteny, czujnika zbliżeniowego, lampy błyskowej LED, różnicy między chipami Bluetooth 4 oraz układ Bluetooth 2.1 i dodatkowe obwody do takich rzeczy jak Airplay. Jednak, o ile wiem, te koszty są nieznane poza tą zaporą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.