Jak mogę zwiększyć rozmiary czcionek bez zmniejszania rozdzielczości?


17

W domu mam 24-calowy iMac, który przy maksymalnej rozdzielczości (1920 x 1200) jest dla mnie bardzo wygodny do oglądania pulpitu i czytania tekstu.

Teraz w pracy mam 27-calowego iMaca o maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1440, co przy słabym wzroku sprawia, że ​​tekst jest bardzo mały i trudny do odczytania.

Zmniejszenie rozdzielczości do 1920 x 1080 powoduje, że jest ona bardzo łatwa do odczytania, choć w niektórych przypadkach (szczególnie w terminalu) tekst jest dość rozmazany i trudny do odczytania.

Jak mogę zwiększyć rozmiary czcionek dla wszystkich aplikacji bez zmniejszania rozdzielczości?


Ludzie, jakieś aktualizacje na ten temat w najnowszym Maverick?
yurkennis

Odpowiedzi:


8

Apple nie ma takiej możliwości. Możesz jednak wypróbować TinkerTool . Możesz pobrać go bezpłatnie.

Zrzut ekranu pobrany ze strony TinkerTool.


Najnowsza wersja nie obsługuje zmiany czcionek systemowych
ManuelSchneid3r

1

Niestety nie ma ogólnosystemowego sposobu na zwiększenie czcionek zawartości we wszystkich aplikacjach bez zmiany rozdzielczości.

Możliwa jest zmiana czcionek używanych przez system, jak pokazuje druga odpowiedź. Może się okazać, że Tinker Tool jest wystarczającym rozwiązaniem problemu.

To pytanie próbuje przejść przez sposób, w jaki poszczególne programy zwiększają rozmiar czcionki, ale koncentruje się na Lion, a nie Snow Leopard. Mimo to możesz tam znaleźć przydatne wskazówki.


0

Wierzę, że można to zrobić za pomocą Tinker Tool System lub Mac Pilot, ale nie za pomocą Mountain Lion Cache Cleaner lub Cocktail.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.