Czy istnieje sposób zmiany rozmiarów czcionek w całym systemie przy jednoczesnym zachowaniu rozdzielczości interfejsu użytkownika?


11

Mam 17-calowy szerokoekranowy Mac book pro (1920 x 1080) i trudno mi czytać małe czcionki w menu Findera i w panelu Finder, nawet jeśli moja wizja jest dobra. Nawet czcionki w większości aplikacji wydają się małe. Wiem, że niektóre aplikacje umożliwiają konfigurację rozmiaru czcionki, ale naprawdę szukam rozwiązania systemowego / globalnego.

Wypróbowałem kilka rozwiązań, takich jak:

 1.> defaults write NSGlobalDomain AppleDisplayScaleFactor 1.5
 2.> User Interface Resolution with Quartz Debug application

i obie te mothody / cechy wydają się niekompletne, ponieważ elementy GUI nie są płynnie skalowane.

Próbowałem również obniżyć rozdzielczość monitora, ale nie było to idealne, ponieważ wyświetlacz jest nieco rozmazany.


Myślę, że nie rozumiem, czego dokładnie chcesz! ponieważ możesz użyć narzędzia powiększania (prawy dolny róg), aby zwiększyć czcionkę plików i folderów. chcesz coś jeszcze?
Am1rr3zA,

Zasadniczo chcę zwiększyć współczynnik skali wyświetlania, aby mieć większy (pod względem wielkości) pasek menu, który pozwoli: 1> zwiększyć rozmiar czcionki dla paska menu i lewego panelu okna Findera 2> większe „zamknij”, „zminimalizuj” przycisk na pasku menu Ciągłe powiększanie i pomniejszanie staje się męczące i zmniejsza wydajność pracy. Jestem projektantem graficznym i intensywnie korzystam z narzędzi Adobe, takich jak Flash, Photoshop, Dreamweaver. Nie mogę dużo korzystać z mojego MacBooka Pro ze względu na małe czcionki i elementy GUI. Wygląda na to, że kupiłem drogi przycisk do papieru.

Pytasz o niezależność rozdzielczości, której Mac OS jeszcze nie osiągnął w pełni. Najlepsze, co dostaniesz, to prawdopodobnie AppleDisplayScaleFactor.
zneak

1
Fora „niezależność od rozdzielczości mac” odbyły się około 2007 roku i niektórzy twierdzą, że Apple potwierdziło, że będzie dostępny z Leopardem, ale nic się nie wydarzyło. W każdym razie dzięki za pomoc chłopaki.

1
Wszelkie aktualizacje na ten temat w najnowszym Maverick?
yurkennis

Odpowiedzi:1

Przepraszam, zapomniałem wspomnieć wcześniej, próbowałem też narzędzia majsterkowania. Chociaż zwiększa rozmiar czcionki w większości aplikacji na komputery Mac, nie pozwala na dostosowywanie innych aplikacji (takich jak pakiet Adobe, z którego zwykle korzystam codziennie). Kolejnym aspektem, dla którego wymagam rozwiązania, jest rozdzielczość interfejsu użytkownika (wiem, że Mac jeszcze go nie obsługuje). Paski narzędzi i inne panele w pakiecie Adobe są tak małe, że korzystanie z nich jest prawie koszmarem. Czasami omijam go, zmieniając rozdzielczość na niższą, na przykład 1200 x 800, ale nie jest to skuteczne, ponieważ wyświetla się rozmazany (z powodu innej niż natywna rozdzielczość).


System Mac OS X ma dość ograniczone możliwości w tym zakresie. Jak podaje przykład TinkerTool: „Tylko natywne aplikacje Mac OS X będą szanować twoje osobiste preferencje dotyczące czcionek”, a produkty Adobe zdecydowanie nie należą do tej kategorii. Produkty Adobe są znane z niewielkich czcionek interfejsu użytkownika i elementów graficznych. Adobe nigdy nie zapewniło żadnej ulgi użytkownikom Macintosha.

0

Spróbuj przytrzymać <Ctrl>klawisz i przewijać kółko myszy w górę. Powiększa to część ekranu, na której znajduje się kursor myszy.

<Ctrl>- przewiń kółko myszy w dół, aby pomniejszyć do normalnego poziomu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.