Jak zapisać i wyjść z „nano .bash_profile” w Terminalu?


34

Muszę dodać jakąś linię do nano .bash_profile w terminalu. Następnie:

1) Wprowadzam za pomocą tego wiersza poleceń: nano .bash_profile

2) Dodaj potrzebną linię

3) teraz nie wiem, jak zapisać i wyjść

Myślałem, że to : w + enter . Jeśli jest to poprawne, potrzebuję wskazówek, aby z niego skorzystać.


Używam control + O, aby zapisać .. ale ciągle pytam „Nazwa pliku do zapisu: .bash_profile Więc jak się upewnić, że„ edytowany ”plik .bash_profile jest zapisany?

1
Wystarczy nacisnąć „Enter”
nohillside

Odpowiedzi:


48

Nie, :wto /usr/bin/vipolecenie. Użyj kombinacji control+, xaby wyjść. Zostaniesz poproszony o zapisanie pliku, jeśli dokonałeś niezapisanych zmian.


Nano ma być nieco przyjaźniejszy / prostszy dla nowych użytkowników niż vi / vim lub emacs, które są przeznaczone dla większej liczby zaawansowanych użytkowników, którzy spędzili czas ucząc się, jak z nich efektywnie korzystać.

Aby rozpocząć w nano - poszukaj poleceń wzdłuż dolnej części okna, gdy nano jest otwarte. ( ^oznacza controlklucz)

^X   (F2)      Close the current file buffer / Exit from nano
^O   (F3)      Write the current file to disk

Pamiętaj, że shiftklucz jest potrzebny do ^ X i ^ 0, najpierw mnie zaskoczył, kiedy przywykliśmy do wydawania poleceń wielkimi literami, a klawisz Shift wyraźnie zaznaczono jako skrót w OSX.
Shwaydogg,

co to jest ^ znak? Naciśnięcie Shift + 6, a następnie X, aby utworzyć ^ X wydaje się nie działać! Rozumiem, wydaje się, że ^ znak oznacza Ctrl w świecie Linuxa!
Rika

ctrl + ^ + O załatwi sprawę.
paranza

3
@paranza ctrl i ⌃ to to samo.
grg


3

Jeśli chcesz zapisać wprowadzone zmiany, naciśnij Control+ O. Aby wyjść z nano, wpisz Control+ X. Jeśli poprosisz nano o wyjście ze zmodyfikowanego pliku, pojawi się pytanie, czy chcesz go zapisać. Po prostu naciśnij N , jeśli nie, lub Y, jeśli tak. Następnie poprosi o podanie nazwy pliku. Po prostu wpisz i naciśnij Enter.

Jeśli przypadkowo potwierdzisz, że chcesz zapisać plik, ale tak nie jest, zawsze możesz anulować, naciskając Control+ Cpo wyświetleniu monitu o nazwę pliku.


2

Mam tylko to samo pytanie. po wielu próbach i błędach dowiedziałem się, że Nano prosi o napisanie nazwy „nowego pliku conf”. Ponieważ nie chcesz nowego pliku, po prostu naciśnij Enter, wskazując Nano, że chcesz zachować tę samą nazwę.

Zasadniczo zmienisz plik conf, naciśnij Ctrl + x i na koniec wciśnij Enter (aby wskazać tę samą nazwę). Powodzenia


1
 1. Enter nano .bash_profile(otworzy .bash_profileplik w edytorze nano)
 2. Po wprowadzeniu zmian w pliku użyj ControlX(aby „wyjść”)
 3. Następnie prosi o dokonanie zmian na stałe i daje dwie opcje: Yes (or) No
 4. Naciśnij Yi naciśnij, Enteraby zapisać plik

-1

Hej, mam coś dla was, po prostu wpisz ctrl + x, a kiedy to mówi, aby zapisać, naciśnij „Y”, jeśli chcesz zapisać, a następnie naciśnij przycisk Enter Mam nadzieję, że to działa :)


Czym różni się to od pozostałych czterech odpowiedzi opisujących to samo rozwiązanie?
nohillside

-7

Próbować

sudo nano .bash_profile

Zamiast tego otwórz plik. Spowoduje to utworzenie pliku, jeśli nie istnieje, lub otwarcie go do edycji.


3
To nie jest właściwe miejsce do użycia sudo- działa nanojako root. Nie odpowiada nawet na pytanie, jak zapisać zmiany i wyjść z nano. On już wie, jak zacząć nano.
Ian C.

Wiem, że działa jako root. Miałem ten sam problem i wykonanie powyższego rozwiązało mój problem. Przyjęta odpowiedź lub godzina badań nie. Więc jeśli OP nie powie, że to nie odpowiada na jego pytanie, nie zgadzam się, że tak nie jest.
PerpetualLearner
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.