Czy istnieje klient GUI SSH dla OS X?


59

Wiem, że SSH z wiersza poleceń jest dość łatwe, ale chciałbym dać moim uczniom, którzy używają OS X opcję GUI.

Czy istnieje odpowiednik PuTTY dla komputerów Mac?


6
Dlaczego Terminal.app nie działa dla Ciebie? W końcu jest to aplikacja GUI. Masz na myśli SSH lub SFTP?
Gerry,

1
Nie będąc użytkownikiem systemu OS X, wydaje mi się, że nie byłem świadomy tego, co robi Terminal.app. Myślałem, że to tylko linia poleceń.
Eric Wilson,

@EricWilson - To tylko linia poleceń - Masz sshz linii poleceń.
Fałszywe imię

2
Klient GUI SSH? Czy nie jest to sprzeczność w kategoriach? Z natury SSH daje ci wiersz poleceń. Postaram się odpowiedzieć, ale nie jestem pewien, czy naprawdę rozumiem, czego chcesz. Jeśli możesz to wyjaśnić, byłoby to bardzo pomocne.
iconoclast

4
Czy któryś z was używał PuTTY? Dużą rzeczą, jaką robi, jest ustawianie opcji SSH, takich jak przekierowywanie portów za pomocą GUI zamiast opcji wiersza poleceń, co może być mylące dla nowego użytkownika. Nie zapominaj, że SSH to coś więcej niż tylko bezpieczna wersja usługi Telnet.
Bert

Odpowiedzi:


90

Jeśli szukasz czegoś, co śledzi serwery / połączenia za pośrednictwem GUI, Terminal.app już to zrobi. Uruchom go, a następnie z menu wybierz Shell> Nowe połączenie zdalne. To da ci okno menedżera połączeń.

Nowe okno połączenia zdalnego Terminal.app


Zapomniałem o tym.
Mosze

1
Lepiej korzystać z wbudowanych narzędzi. Klient GUI SSH wydaje się trochę głupi, z wyjątkiem umożliwienia zapisywania profili.
geoffc

Byłoby miło, gdybyśmy mogli podać naszym hostom aliasy ... np. TS001-UTWEB0002 można nazwać / aliasować „jenkins”
Ajay Gautam

1
@AjayGautam: ~ / .ssh / config może mieć aliasy i więcej
Nick Bastin

Wbudowane narzędzie jest bardzo ograniczone. Na przykład nie pozwala określić serwerów proxy, kluczy prywatnych, opcji itp.
Ahmedov

21

Najlepsza aplikacja GUI dla SSH (i wszystko, co możesz zrobić w wierszu poleceń) to iTerm 2 . Podczas gdy oryginalny iTerm miał interfejs z kartami przed Terminalem, iTerm 2 ponownie przyćmiewa Terminal dodając:

 • Obsługa 256 kolorów (nigdy nie wrócisz do 16 kolorów po użyciu 256)
 • Podziel panele (coś, co można zrobić na ekranie GNU lub tmux, ale na poziomie emulatora terminala zamiast w programie działającym na serwerze)
 • Specjalny przepis na integrację z tmux (alternatywa dla GNU screen, którą większość ludzi uważa za lepszą i szybszą niż screen)
 • Autouzupełnianie na poziomie terminala (nie używam tej funkcji, więc nie mogę szczegółowo opisać jej zalet w porównaniu z autouzupełnianiem na poziomie powłoki: zwłaszcza jeśli używasz powłoki ryby lub zsh, może nie być lepiej)
 • Wsparcie dla warczenia
 • widok kart w stylu Exposé
 • widok pełnoekranowy (i możesz wybrać tryb pełnoekranowy wbudowany w system OS X lub OS; zdecydowanie wolę własny tryb pełnoekranowy iTerm, ponieważ nie zmusza Cię to do przejścia do nowej „Przestrzeni” , dzięki czemu karta Command nadal działa poprawnie)
 • wklej historię (dobre uzupełnienie historii poleceń powłok)
 • Szukaj
 • Natychmiastowa odpowiedź

i dużo więcej. Niektóre są tu wymienione , ale niektóre nie, takie jak koprocesy, wyzwalacze, inteligentny wybór, historia semantyczna i tak dalej. Rozwój jest dość aktywny, ale dokumentacja wydaje się pozostawać w tyle. Gorąco polecam. Używam go od lat i nigdy nie przegapiłem Terminalu.

(Możliwe, że Terminal robi niektóre rzeczy, o których tu wspominam - minęło tak dużo czasu, odkąd go użyłem, że nie pamiętam, ale kiedy się zmieniłem, zwróciłem szczególną uwagę na różnice i było wiele zalet iTerm I robi się coraz lepiej co kilka tygodni lub miesięcy.)


iTerm2 to naprawdę lepsza aplikacja terminalowa. Używam go wyłącznie, ponieważ Terminal nie ma większości funkcji, z których korzystam. Jednak z tego, co mogę powiedzieć, iTerm2 nie oferuje funkcji zarządzania połączeniami, którą oferuje Terminal.
dhempler

2
Być może nie ... jaki jest dokładnie cel funkcji zarządzania połączeniami? Jaki problem rozwiązuje? Jeśli tylko oszczędność listę serwerów, które często łączą się, dlaczego nie wystarczy użyć .ssh/config: to standardowe rozwiązanie SSH i dość silny, jak również i to działa na ssh, sftp, scporaz wszelkie inne narzędzia związane z ssh-. Możesz także zsynchronizować go na różnych komputerach, aby łatwo połączyć się z dowolnym serwerem z dowolnego innego serwera.
iconoclast

ssh wwwlub ssh www.dev(lub jakikolwiek inny alias, którego chcesz użyć) jest znacznie łatwiejsze niż wpisanie (i zapamiętanie!) nazwy użytkownika i portu oraz ścieżki do pliku klucza oraz wszelkich innych opcji SSH, których chcesz użyć, zwłaszcza gdy masz dziesiątki, a nawet setki maszyn, z którymi się łączysz. I piszesz ustawienia, które dotyczą wielu komputerów, co, jak sądzę, zarządzanie połączeniami w Terminal.app nie może zrobić.
iconoclast

: O Gdzie to całe moje życie (Mac używa tylko w pracy) życia ?! Wspaniale. Możesz nawet używać myszy do kontrolowania htopa jak w systemie Linux.
Recct

Jestem nowy w SSH. Kiedy próbuję połączyć się z hostem, podczas połączenia zawsze umieszcza nazwę mojego komputera jako nazwę użytkownika. Jak mogę temu zapobiec?
www139,

4

Możesz także rzucić okiem, ponieważ ZOC6 wydaje się całkiem fajny.

Strona produktu ZOC6


1
Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
jherran

1
@jherran Co powinien zapewnić? Nie tak, że może przesłać .dmg w swojej odpowiedzi.
Tanner Faulkner

30 dniowy okres próbny. Zakup licencji kosztuje 79,99 USD.
Jonathan Hult

1

Dobrze sobie radzę z Royal TSX .

Jest to przydatne w przypadku terminali opartych na SSH, RDP i VNC lub interfejsów sieciowych. Ma wbudowane funkcje zarządzania danymi uwierzytelniającymi i udostępniania zespołu.


1

Skonfiguruj opcje ssh i połącz się ręcznie z hostami ssh zawsze sprawiają, że czuję się znudzony i mam dużo problemów. W Codinn stworzyliśmy kilka narzędzi GUI, dzięki którym korzystanie z ssh jest łatwe. Te narzędzia pomogły nam, a także mogą pomóc.

Core Shell to podobne narzędzie PuTTY z wieloma dodatkowymi funkcjami:

 1. W pełni funkcjonalny terminal, obsługuje 24-bitowy prawdziwy kolor.
 2. Obsługuje wszystko w OpenSSH, przekazywanie agentów, certyfikaty, skoki proxy itp.
 3. Może odczytać istniejący ssh_configplik jako źródło zaawansowanych opcji, szczególnie pomocnych dla doświadczonych użytkowników.
 4. Zawiera także edytor opcji zaawansowanych, wygodny sposób dostrajania opcji zaawansowanych dla poszczególnych hostów.
 5. Ściśle zintegrowany z pękiem kluczy macOS, nie musisz wielokrotnie wpisywać haseł ani haseł.
 6. Zawsze próbuje przywrócić połączenia po awarii sieci lub wybudzeniu z trybu uśpienia.

Zapowiedź Zarządzaj hostami za pomocą tagów Edytor opcji zaawansowanych0

Fugu jest tym, czego szukasz.


3
Witamy na stronie! Szukamy szczegółowych odpowiedzi, co w tym przypadku oznacza, że ​​byłoby naprawdę mile widziane, gdybyś mógł dodać link do aplikacji, a także opis funkcji (szczególnie odnoszących się do wymagań określonych w pytaniu).
nohillside

Do Twojej wiadomości, ta aplikacja nie była aktualizowana od 7+ lat.
Jonathan Hult

0

vSSH to tak naprawdę klient ssh oparty na kitach. Mam go w sklepie z aplikacjami za około 10,00 $, więc jest to świetna oferta w porównaniu do ZOC.
-1

Wystarczy pobrać Wine i pobrać PuTTy.exe, kliknąć prawym przyciskiem myszy i uruchomić wino, a gdy wino się otworzy, naciśnij enter (obsługa aplikacji) i daj mu sekundę, a otworzy się, po prostu upewnij się, że masz serwer


6
Ciekawe, ale nie, dziękuję
Eric

-2

CyberDuck to świetna opcja. Użyłem go w tym semestrze jako uzupełnienie Terminala. (CyberDuck jest w pełni funkcjonalny, właśnie kodowaliśmy w VI, więc korzystanie z Terminalu dla SSH działało dla mnie lepiej.)

CyberDuck można uzyskać bezpłatnie online lub za opłatą w App Store.

Inną opcją jest FileZilla . Użyłem go w systemie Windows do FTP, ale wierzę, że obsługuje również SSH. Zdecydowanie działa na komputerach Mac i Windows, więc jest to kolejna opcja. FileZilla jest również darmowa.


3
Nie jestem pewien, czy OP prosi o połączenia SFTP, ale CyberDuck lub FileZilla zdecydowanie nie byłyby odpowiednie dla połączeń SSH.
Gerry,

12
@Moshe, nie ma możliwości użycia CyberDuck jako klienta SSH (bezpieczna powłoka).
Gerry,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.