Jak mogę zamontować SFTP / SSH w Finderze w OS X Snow Leopard?


101

Moje pytanie jest z pozoru proste. Muszę zamontować wolumin SSH / SFTP i sprawić, by był widoczny w wyszukiwarce, aby móc go używać tak, jakby to był wolumin lokalny (pomyśl udział SMB). Próbowałem wszystkiego, co mogłem znaleźć (MacFUSE + sshfs (dowolna wersja), Macfusion (nie można zainstalować), ...).

Czy w ogóle można to zrobić na pozór prostą rzecz? Mam wrażenie, że czegoś mi brakuje. Ponadto nie szukam klienta SFTP do pobierania / wysyłania. Moja osobista maszyna to pudełko Ubuntu, i można to łatwo zrobić.

Odpowiedzi:


81

Najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem dzisiaj (2017), jest użycie Homebrew i Cask do zainstalowania osxfuse i sshfs :

brew cask install osxfuse
brew install sshfs

I wtedy:

sshfs username@hostname:/remote/directory/path /local/mount/point -ovolname=NAME

To działa! :-)


1
Z jakiegoś powodu nie widzę plików zamontowanych w ten sposób w wyszukiwarce
Julius

Myślę, że musiałbyś zamontować dysk pod / Volumes, nie?
Josef Habr

4
Punktem podłączenia może być dowolny folder, do którego bieżący użytkownik ma dostęp do zapisu. Możesz utworzyć skrypt powłoki opakowania:, mkdir -p "/Volumes/$1"; sshfs remote_user_name@$1:/ "/Volumes/$1" -ovolname=$1 && open "/Volumes/$1"a następnie wywołać skrypt przekazując mu adres IP, tj mountssh.sh 192.168.1.123. Po sukcesie Finder automatycznie otworzy folder zdalny.
ccpizza

9
Zachowaj ostrożność podczas używania tego narzędzia do montowania w woluminach. Zepsułem i podałem / Volumes (sam) jako punkt montowania i to zabiło folder. Wiem ... głupi, ale ... to się stało. To sprawiło, że Finder był niezadowolony. Naprawiono to, naprawiając dysk, ale było to przerażające 20 minut.
Brian Colavito

1
@JensTimmerman, sshfs przeniósł się z beczki do zaparzania, zaktualizował odpowiedź, patrz wyżej
eskatos

29

Cóż, MacFusion miał być moją odpowiedzią, ale skoro próbowałeś , polecę moją drugą ulubioną aplikację, jeśli chodzi o montowanie udziałów: Transmitowanie Paniki . Jest to nowa, bardzo niesamowita funkcja, która pozwala zamontować dowolny udział, z którym może się połączyć w interfejsie użytkownika jako „dysk” w Finderze, do którego można przeciągać pliki. SFTP, SSH, S3 ... bardzo fajnie.


ok, więc nigdy więcej ... Macfusion działało. Najwyraźniej pobieranie z safari działało podczas pobierania z firefox 4 beta 8

@Ous: dobre rzeczy. MacFusion jest całkiem słodki. Nie może być darmowy, nawet jeśli interfejs jest niezgrabny. Jeśli chcesz mieć gładszy interfejs, Transmit zrobi to, co robi MacFusion (plus wiele więcej) i będzie wyglądać cholernie dobrze.
Ian C.

1
Moim pierwszym problemem z MacFusion jest to, że nie obsługuje on uwierzytelniania opartego na kluczach, więc nie mogę go używać z serwerem, którego zwykle używam. Transmituje to ładnie (ale nie jest za darmo).
cjm

Transmisja „po prostu działa”. O wiele lepsze niż konfigurowanie samby. SFTP przez SSH i gotowe.
Subimage

5

W marcu 2013 r. Obecnym darmowym oprogramowaniem jest Fuse dla OS X plus pakiet dla SSHFS (link do pobrania na stronie Fuse dla OS X).

Macfusion to graficzny interfejs użytkownika do łatwego montowania / odmontowywania zdalnych udziałów, ale należy go załatać do pracy z SSHFS / Fuse dla OS X.


5

Do tego zadania używam Cyberduck . Jest to wieloplatformowa (ale natywna na Maca) aplikacja, która jest pełna funkcji i jest bezpłatna w użyciu. Możesz wesprzeć programistów, przekazując je lub kupując bezpośrednio w Mac App Store.

Deweloper ma również aplikację o nazwie Mountainduck, która pozwala zamontować ścieżkę do folderu i uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem aplikacji Finder.


3
Jeśli się nie mylę, Cyberduck nie pozwala na dostęp do plików za pomocą Findera. Jest to jednak świetny klient.
radven

@radven O tak, masz rację, nie ma. Przepraszam za to, proszę zignoruj ​​moją odpowiedź.
aee

1
@avee Stackexchange faktycznie pozwala usunąć odpowiedź; wydaje się to dobrym powodem.
Joost

2
Prawdopodobnie jest coś zupełnie nowego od ludzi Cyberduck i wydaje się, że wykonują swoją pracę: Mountain Duck
Josef Habr

nie jest wieloplatformowy, jeśli nie obsługuje żadnej dystrybucji Linuksa, Filezilla wykonuje to zadanie bardziej konsekwentnie.
Ray Foss,

1

Najlepsze z nich to Transmit, jak powiedziano wcześniej, lub Expandrive, który prawdopodobnie bardziej przypomina to, czego szukasz, ponieważ integracja wyszukiwarki jest jego główną funkcją.


0

Innym rozwiązaniem jest WebDrive (35 $ +). Z powodzeniem korzystałem z wersji Windows tego samego produktu, więc oczekuję tego samego od wersji OS X. Szkoda, że ​​wymagają zakupu oddzielnych licencji na system Windows i OS X.


0

Jeśli już FUSE for OS Xzainstalowałeś (np. Masz go bezpośrednio z SourceForge), rozwiązanie @eskatos można zredukować do samej instalacji sshfszamiast całej beczki zawierającej BEZPIECZNIK. Możesz to zrobić za pomocą:

brew install homebrew/fuse/sshfs

Może chcesz sprawdzić, czy masz najnowszą wersję programu FUSE for OS Xpoprzez swoje System Preferencesgdy jesteś na to.-1

Mogę połączyć się ze zwykłym serwerem ftp lub serwerem sftp (ssh), używając tych w oknie dialogowym Finder Connect To Server:

Dla ftp: ftp: //username@mydomain.com

W przypadku sftp / ssh: ftps: //username@mydomain.com

Teoretycznie możesz wypróbować ftps: // path / to / volume_name


14
ftps to nie to samo co sftp.
Cory Gagliardi

7
a ponadto żadne z nich nie jest tym samym co ssh.
ataulm

3
sftp nie jest obsługiwany przez wyszukiwarkę.
karvoynistas

6
FTPS oznacza FTP przez SSL; a SFTP oznacza protokół przesyłania plików SSH i jest bezpieczniejszy niż FTP lub FTPS
DiogoSaraiva

4
jak ta odpowiedź może otrzymać głosy?
CousinCocaine

-1

ExpanDrive to wersja komercyjna ze skandaliczną ceną 50 USD, ale jest bardzo czysta i elegancka.

Montuje także foldery Dropbox, Google Drive, OneDrive, Amazon S3, OwnCloud, a także wiele innych i obsługuje klucze ssh i sftp.


-1

Możesz pobrać CloudMounter z Mac App Store.

Ta aplikacja zezwala na wirtualne jednostki montowania, takie jak GoogleDrive, DropBox, S3, SFTP, FTP itp.


Czy to działa na systemie Snow Leopard?
nohillside

-4

Korzystam z Filezilli, darmowej, łączę się jako sftp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.