Czy nadal będę mógł kupić i zainstalować Lion po wydaniu Mountain Lion?


10

Posiadam białego MacBooka z początku 2008 r. (MB403LL / A), który wciąż ma zainstalowany system Snow Leopard 10.6.8.

Rozumiem, że Mountain Lion nie będzie obsługiwał mojego MacBooka. Jeśli okaże się to prawdą, prawdopodobnie chciałbym uaktualnić do wersji Lion, ponieważ będzie to ostatnia obsługiwana (nieco dłużej) wersja, której mógłbym użyć.

Wcześniej, przed App Store, kiedy OS X był sprzedawany na nośnikach optycznych, zawsze można było kupić starszą wersję OS X. Media wciąż były „tam”.

W Lion nie jestem pewien, jakie są moje opcje. Czy ktoś wie, czy nadal będę mógł kupić i zainstalować Lion ze sklepu App Store po wydaniu przez Apple Mountain Lion?

Po prostu staram się lepiej zrozumieć, jakie mogą być moje opcje. Naprawdę nie mam ochoty instalować Lwa, chyba że i dopóki nie poczuję, że nie mam innego wyjścia.


Aktualizacja: 26 lipca 2012 r

Kopiowanie linku do artykułu MacWorld Apple pociąga Lion z Mac App Store na to pytanie. (Link był w jednym z komentarzy bmike poniżej.) Artykuł wydaje się dość dobrze podsumować moje pytanie / obawy dotyczące tej kwestii.

Fragment tego artykułu, który cytowałem poniżej, uznałem za interesujący. Najwyraźniej nawet Apple nie wie, jak na to odpowiedzieć?

  • ... Rzeczniczka Apple Monica Sarkar powiedziała Macworld, że chociaż Lion nie jest już dostępny w sprzedaży w sklepie Mac App Store, klienci nadal mogą go kupić z listy starszych produktów za pośrednictwem sprzedaży telefonów Apple. Ale kiedy zadzwoniliśmy pod numer 1-800-MY-APPLE, tam przedstawiciele handlowi stwierdzili, że Lion nie jest dostępny .

Nie ma sposobu, aby na to odpowiedzieć, ponieważ Apple nie wydało żadnych oficjalnych ogłoszeń w tej sprawie.
Gerry,

2
Ciekawie byłoby sprawdzić, czy App Store jest wystarczająco inteligentny, aby nadal oferować Ci Lion, jeśli wykryje, że twoja maszyna nie jest w stanie obsłużyć Mountain Lion. Czy sprawdziłeś już, że system operacyjny został wydany?
bmike

1
Czy ktoś może znaleźć link do App Store do OS X Lion?
MrDaniel

@MrDaniel itunes.apple.com/gb/app/os-x-lion/id444303913?mt=12 „obecnie niedostępny w sklepie w Wielkiej Brytanii”.
Graham Perrin,

Odpowiedzi:


7

Zadzwoniłem pod numer 1-800-MY-APPLE i kupiłem Lwa 10.7 za jedyne 19 USD. Powiedziałem automatowi, że chcę kupić OS X 10.7 Lion. Zostałem przeniesiony do przedstawiciela handlowego, który spojrzał na niego i stwierdził, że to 19,99 USD plus podatki. Byłem zaskoczony, ponieważ spodziewałem się ceny 29,99 USD. Więc sprawiłem, że dwukrotnie sprawdził, czy rzeczywiście jest to 10,7 Lion, a nie 10,8 Mountain Lion. Powiedział, że to na pewno i że dostanę wiadomość e-mail z plikiem PDF z kodem realizacji, aby go otrzymać.

Ostatniej nocy (6 listopada 2012 r.) Dokonałem zakupu i otrzymałem dzisiaj wiadomość e-mail. Udało mi się zrealizować kod w App Store i pobrać go stamtąd!


3

Apple sprzedawał Lion jako fizyczną dostawę ze sklepu internetowego do połowy dnia 25 lipca.

Ponieważ ten SKU został usunięty jako prosty produkt, który można zamówić bez rozmowy z kimś, będziesz chciał zadzwonić do działu sprzedaży Apple pod numer 1-800-MY-APPLE, aby kupić Lion media za 29,99 USD lub zadzwonić pod numer 1-800-APL-CARE (lub międzynarodowy numer wsparcia ), aby zamówić nośnik zastępczy, jeśli masz już licencję.

Upgrade Lion również nie jest już w sprzedaży w Mac App Store, więc będziesz musiał przejść przez fizyczne zamawianie nośników lub kupić kopię używanego napędu USB Lion.


Hmmm, dziwne, mówi, że nie jest już dla mnie dostępne.
BoltClock,

1
Poprawiono mnie. Teraz zniknął ze sklepu. Zobaczę, czy uda mi się uzyskać oficjalną odpowiedź, jeśli wróci jako numer części 10.7.5 (kiedy zostanie wydany), lub po prostu usuń tę odpowiedź, jeśli nie jest już prawdziwa.
bmike

apple.stackexchange.com/a/61395/8546 ładnie porównuje się z odpowiedzią od @bmike
Graham Perrin

2

Istnieje szansa, że ​​nadal znajdziesz gdzieś dysk USB OS X Lion, nawet jeśli Apple pobierze aktualizację Lion z App Store. Media, jak mówisz, powinny nadal znajdować się „na zewnątrz”, tylko na dysku USB zamiast na dysku optycznym. Ale jest droższy: 69 USD za pendrive w porównaniu z 29 USD z App Store. Ponieważ jest mniej popularny niż metoda pobierania z App Store, może być nieco trudniej go znaleźć po wydaniu Mountain Lion (czysta spekulacja z mojej strony).


0

Tak, po prostu nie ze sklepów internetowych ani detalicznych Apple.

Jestem pewien, że możesz zajrzeć do serwisu eBay lub Amazon, aby znaleźć kopię.


To nie jest poprawne - Apple sprzedaje dziś Lion (dzień premiery Mountain Lion) jako fizyczny nośnik USB zawierający 10,7. Mogli oczywiście wycofać ten produkt w przyszłości, ale nie został wycofany tego samego dnia, w którym wypuszczono nowy system operacyjny.
bmike

bmike, nadal możesz znaleźć kopie zarówno na Amazon, jak i na eBayu - komentarz jest poprawny, nie powiedziałem nic o sklepie Apple
Graeme Hutchison

Myślę, że masz więcej racji niż ja w tym przypadku - przepraszam. Kiedy sprawdziłem, że wciąż jest na sprzedaż, a wszystkie moje kontakty w Apple mówią, że zamierzają nadal sprzedawać Lion USB osobom, które dzwonią lub zamawiają go w AppleCare, ale najwyraźniej został pobrany ze sklepu internetowego. store.apple.com/us/search?find=os+x+usb+thumb+drive
bmike

-3

Jeszcze nie wiemy. Ale może instalacja Mountain Lion będzie działać tylko wtedy, gdy Lion jest już zainstalowany. Jeśli tak, to z pewnością Lion pozostanie w sprzedaży.


To nie jest poprawne. Możesz kupić Mountain Lion z komputera Mac z najnowszą wersją systemu Snow Leopard. apple.com/osx/how-to-upgrade (patrz krok 2)
bmike

Jak powiedziałem w dniu 19 maja, nie wiemy jeszcze .
GEdgar

1
A my edytujemy i głosujemy, gdy dostępnych jest więcej informacji. Post został zamknięty przez moderatora 20 maja, aby czekać na konkretne informacje zamiast domysłów lub spekulacji. Komentarze i głosy to sposób, w jaki nieprawidłowe informacje są adnotowane i sortowane.
bmike

A przynajmniej przestarzałe informacje: /
BoltClock
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.