Jaki jest najlepszy NAS do użytku domowego z komputerami Mac?


47

Podziel się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat NAS ( Network-Attached Storage ) poniżej. W szczególności oceń ich zgodność z komputerami Mac, OS X, iTunes, Time Machine, AppleTV i innymi narzędziami specyficznymi dla Apple. Celem jest, aby przyszli użytkownicy mogli łatwo znaleźć najlepsze urządzenie NAS kompatybilne z komputerami Mac.

Zasady:

 • Użyj jednej odpowiedzi dla każdego NAS (proszę nie duplikować).
 • Głosuj (w górę lub w dół) na dowolnym serwerze NAS, z którym masz doświadczenie.

Również mile widziane: przydatne linki referencyjne, takie jak ten z xlr8yourmac.com .

Odpowiedzi:


17

Synology DiskStation

Oprogramowanie Synology DSM ma wbudowaną obsługę komputerów Mac, w tym protokół Apple Fileshare Protocol (afp) i Time Machine. Ma zwykły serwer iTunes oprócz zwykłego serwera DLNA Media. Ponieważ jest oparty na Linuksie, łatwo jest skonfigurować NAS do wykonywania kopii zapasowych rsync (logowanie ssh).

Ma świetny interfejs w stylu pulpitu, który jest bardzo łatwy do zrozumienia i obsługi. Oprogramowanie DSM jest stale aktualizowane i ulepszane.

Posiadają rozwiązania od 2 dysków do 15 dysków. Możesz znaleźć 4-dyskowy DS411j bez napędów za mniej niż 400 USD.


13

Mac

Moim wyborem NAS jest stary Mac. W moim przypadku miałem starego MacBooka, który nie wytrzymałby już ładowania, więc przygotowałem połączenie eSATA z moim zewnętrznym dyskiem 2 TB.

Zalety używania rzeczywistego komputera Mac w porównaniu z prawdziwym systemem NAS:

 • Korzysta z AFP pierwszej klasy w systemie HFS w celu uzyskania optymalnej kompatybilności. W szczególności obsługuje Spotlight i szybkie wyszukiwanie plików ( CatSearch ), czego nie potrafią również inne systemy NAS: zwykle używają systemu Linux z netatalk i systemu plików ext3 , który w porównaniu do AFP z HFS, nie jest zoptymalizowany dla sposoby wyszukiwania przez komputer Mac. Na więcej informacji technicznych na ten temat patrz Znajdź Wszelkie nas File , Jakie dyski obsługują „szybkiego wyszukiwania”?

Inne funkcje do rozważenia:

 • Może służyć jako wolumin kopii zapasowej Time Machine (może to zrobić również inny NAS).
 • Działa świetnie jako główna biblioteka iTunes, połączona z moim Apple TV i innymi komputerami Mac za pośrednictwem Home Sharing.
 • Może uruchomić klienta BitTorrent, aby pobrać pliki ISO systemu Linux i zrzuty danych przepełnienia stosu (niektóre inne NAS również mogą to zrobić).
 • Do sterowania użyj wbudowanego udostępniania ekranu.

Popieram stary post na Macu, ponieważ tego też używam. W moim przypadku mam stary Mac Mini (1,4 GHz G4) z 2 zewnętrznymi dyskami USB 2 x 1 TB 2,5 ". Obsługuje iTunes jako źródło danych dla mojego AppleTV w salonie i NFSd do usuwania plików ISO dla mojego serwera ESX w moje domowe laboratorium
Ausmith1

Czy to naprawdę należy uznać za NAS? Zobacz definicję
Johan Karlsson,

@JohanKarlsson Cóż, „NAS” oznacza „Pamięć podłączona do sieci”, więc w mojej książce kwalifikuje się każde urządzenie, które może zapewnić pamięć dostępną dla sieci.
Kyle Cronin

@KyleCronin IMHO NAS to dedykowana jednostka, którą kupujesz jako NAS. Brak klawiatury i ekranu. Mimo to ustawienie serwera jest przydatne, ponieważ może zrobić o wiele więcej niż NAS.
Johan Karlsson,

9

Drobo FS

Drobo FS jest mój nowy ulubiony NAS. W przeszłości korzystałem z Netgear ReadyNAS i NAS opartego na PC i nie dotykam Drobo FS dla uproszczenia, szybkości i niezawodności. ReadyNAS cierpiał z powodu niskiej wydajności macierzy RAID, szczególnie podczas restartów, gdy trzeba było skanować woluminy. A zasilacz w nim był naprawdę kiepski. A NAS na PC był tylko utrudnieniem w utrzymaniu i kosztownym utrzymaniem.

Drobo FS jest bardzo prosty w konfiguracji. Ma bardzo dobre prędkości kompilacji i skanowania podczas uruchamiania. Ma coś, co musi być najlepszą wymianą na gorąco dowolnej jednostki wielodyskowej, jaką kiedykolwiek widziałem, która mieściła się w przedziale poniżej 10 000 USD. I działa jak mistrz, jednocześnie czerpiąc bardzo mało mocy.

Teraz uruchamiam FS do współdzielenia domu i stary Drobo zawiesza się na moim iMacu dla danych projektu audio. Są niesamowite.


Bardzo ładne, ale także bardzo drogie! Gdybym tylko mógł sobie pozwolić na jeden ...
massimogentilini,

@massimogentilini - odzyskasz swoją inwestycję w czas spędzony na utrzymaniu i konserwacji NAS.
Ian C.

1
chyba że jest to cel biznesowy, jest drogie! Dla użytkowników domowych 400 - 500 USD to idealny limit IMHO.
garikapati,

Chociaż jest drogie, używałem go od jakiegoś czasu i jest fantastyczny. „Drogi” ma również zalety. Od samego początku po uruchomienie w dosłownie 5 minut, udostępnienia i użytkownicy utworzyli. Zużywa mało energii w stanie bezczynności i mało szumów (innych niż dyski HD). Jest drogo, ale cena jest subiektywna. Czas to pieniądz, ta drobiazg oszczędza czas. Zamieniłem serwer plików linux na jeden.
Martin Marconcini,

1
@garikapati: Pytanie nie brzmi „co to jest najlepszy NAS pod $ X” - DroboFS jest wciąż tańszy niż „Mac i niektóre dyski”, a ten ma obecnie więcej głosów.
Ian C.

8

Kapsuła czasu

Time Capsule może być stosowany jako udostępnionym dysku.

Jest to także router Wi-Fi i jest automatycznie rozpoznawany jako urządzenie zapasowe dla Time Machine.


6

Freenas przy użyciu standardowego sprzętu

Uwielbiam zdolność chwytania starego komputera, napełniania go tanimi dyskami twardymi i instalowania Freenas na karcie CF lub dysku USB. Oprogramowanie RAID jest niezawodne.

Kluczową kwestią jest to, że jeśli którykolwiek z urządzeń zginie, macierz RAID może zostać odbudowana, gdy oprogramowanie zostanie zainstalowane na nowym sprzęcie, w przeciwieństwie do niektórych zastrzeżonych rozwiązań (kart NAS lub RAID), w których możesz być powiązany z konkretnym dostawcą i / lub modelem, które z czasem mogą nie zostać sprzedane / dostępne.

Działa dobrze z komputerami Mac i PC - z tego powodu używam udziałów SMB zamiast AFP. Wydajność jest w porządku.

Używam udziałów SMB, aby przesyłać strumieniowo do wszystkich komputerów w domu, i nie ma problemu.

Kopie zapasowe wehikułu czasu są nieco bardziej skomplikowane i obejmują tworzenie rzadkiego pakietu (co nie jest oficjalną metodą). Z tego powodu nie robię tego, używam Carbon Copy Cloner, aby co noc uruchamiać obraz dysku (dmg).

Korzystam z MediaRover do synchronizowania bibliotek iTunes, a to działa dobrze. Dostępna jest inna obsługa iTunes (serwer iTunes / DAAP o nazwie Firefly), ale nie korzystałem z niej.

Ma wbudowany serwer BitTorrent, ale znowu go nie użyłem.

Administracja jest bardzo łatwa (internetowa), konfiguracja nie jest trudna, ale istnieje kilka kroków, aby dodać dyski, sformatować je, utworzyć macierz RAID, utworzyć punkt montowania, umożliwić dostęp do usług (AFP lub SMB). Dokumentacja i wsparcie społeczności są zadowalające.


6

Nie chcę uruchamiać żadnego flamewaru, ale dzisiaj jest tylko rozwiązanie NAS - NAS oparty na ZFS .

ZFS to system plików, który ma funkcję „kopiuj przy zapisie”, dzięki czemu otrzymasz kopię zapasową w każdym zapisie - w pełni transparentny. ZFS ma miliony naprawdę fajnych funkcji, takich jak zarządzanie nalotami, migawki itp. ... za dużo na jeden post. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz nurkować na ZFS.

ZFS jest zaimplementowany w Solarisie i FreeBSD. Więc możesz:

 • używaj starszych (ale 64-bitowych i dużo pamięci RAM) komputerów z dużą ilością dysków twardych i
  • pobierz i zainstaluj FreeNAS . Dostaniesz NAS zarządzany przez Internet z Sambą itp.
  • zainstaluj zwykły FreeBSD i skonfiguruj go jako NAS plus własne poprawki - IMHO to najlepszy sposób.
 • możesz również kupić wstępnie skonfigurowany serwer FreeBSD / ZFS NAS

Zdecydowanie powinieneś sprawdzić te:


ZFS może być doskonałym systemem plików, ale twoje rekomendacje nie mają związku z kryteriami określonymi w pytaniu. Kuloodporny serwer plików z akceptowalną implementacją Samby nie jest świetnym rozwiązaniem „pod klucz” dla kogoś, kto chce maksymalnie kompatybilności z Mac.
Kevin Peterson

co? Freenas ma również protokół Nettalk (czytaj protokół AFP natywnego Maca) - więc można go używać bez żadnych problemów z Mac. I szczerze mówiąc, ZFS jest najlepszy, co dziś możesz dostać w świecie open source (czytać za darmo). :) Przy pewnym dodatkowym wysiłku możliwe jest użycie go również jako miejsca docelowego wehikułu czasu ... OS X (niestety) nie ma nic porównywalnego z ZFS (jeszcze) ...
jm666

3

Netgear ReadyNAS

Niedawno dołączyliśmy do tłumu, aby uzyskać ich pierwszy serwer NAS, a po przyjrzeniu się kilku, zdecydowaliśmy się na Netgear ReadyNAS NV + .

Drobo, wcześniej wspomniano, była kusząca, ale tylko sposób zbyt kosztowne do zastosowania w sieci domowej.

Mieliśmy to tylko miesiąc lub dwa, ale jak dotąd tak dobrze. Podobnie jak większość produktów Netgear, działa dobrze z komputerami Mac. Istnieje również solidna strona społeczności i wsparcia .


czy możesz zamieścić link do strony produktu, a nie tylko strony internetowej. Zastanawiam się, czy nie kupić takiego do użytku domowego, ale jeszcze nie zdecydowałem się na żaden produkt!
garikapati

1
@garikapati - teraz lepiej?
Dori

Tak, dziękuję! Ten jest bez HDD, prawda? Co powiesz na obsługę BitTorrenta w tym zakresie. Przeszedłem przez stronę, do której linkujesz, ale nie otrzymałem tych informacji.
garikapati

@garikapati - mamy ten bez dysków, ale istnieją inne wersje, które są dostarczane z. Jeśli chodzi o BitTorrent, możesz użyć klienta ReadyNAS lub dodatku o nazwie Transmission . Jak dotąd to po prostu działa.
Dori

Dzięki. Jakie dyski twarde wybierasz z tym NAS? Prawo Myślałam o uzyskanie 'LaCie d2 Network 2 TB v.2' ( goo.gl/qF9wr ). Co mówisz
garikapati

3

Western Digital MyBook World Edition

Wczoraj zainstalowałem Western Digital MyBook World Edition, 1 TeraByte, pojedynczy dysk.

Zalety: bardzo prosty w instalacji i obsłudze, zawiera serwer multimediów i serwer iTunes, które mogą być używane do udostępniania muzyki i filmów w sieci. Jest wstępnie skonfigurowany ze wspólnymi udziałami, a jeśli skopiujesz pliki do odpowiednich folderów, jest bardzo, bardzo prosty w użyciu. Całkiem tanio w porównaniu do podobnego rozwiązania QNap lub Sinology. Nie wykonałem na nim żadnego zadania „związanego z Mac” i działało od samego początku na moim Macu.

Minusy: stare oprogramowanie z 2009 roku i brak dostępnej aktualizacji, pojedynczy dysk o pojemności 1 TB w oczywisty sposób nie obsługuje żadnego rodzaju RAID, nie można go naprawić, zmieniając dysk w razie potrzeby (chyba że złamiesz gwarancję), panel sterowania nie daje ci dużo kontroli również w przypadku korzystania z tak zwanej wersji zaawansowanej.

Zdecydowanie dobry wybór dla „pierwszego” NAS do pracy i doświadczenia, jeśli chcesz wybrać tani model lub jeśli nie masz dużego doświadczenia IT, sugerowane dla prostego środowiska domowego, w którym nie jest wymagana redundancja, unikaj go, jeśli potrzebujesz redundancji lub chcesz dostroić i eksperymentować z każdą możliwą opcją.

Istnieje również publiczne wiki o hakowaniu, ale nie przetestowałem żadnej z opisanych rzeczy (jeszcze!).

AKTUALIZACJA: po pewnym czasie znalazłem więcej problemów, wszystkie związane z interfejsem wehikułu czasu: 1) Opcja przydziału nie działa z wehikułem czasu 2) Aktualizacja Lion całkowicie zatrzymała użycie Wehikułu czasu

NIE ZALECANE JUŻ !!!!

AKTUALIZACJA: Problem Lwa / Wehikułu Czasu zostanie wkrótce naprawiony. Apple zmieniło niektóre rzeczy, a Western Digital pracuje nad aktualizacją. Wpływa to na MyBook Live i MyBook World Edition II. Czytaj więcej: Błąd: „Dysk sieciowej kopii zapasowej nie obsługuje wymaganych funkcji AFP” jest wyświetlany za pomocą Time Machine w systemie Mac OSX 10.7.x (Lion) w celu wykonania kopii zapasowej na dysku WD NAS


wypróbowałem WD My Cloud EX2. Nie mogę też tego polecić. Po tygodniu pracy EX2 przestał być automatycznie wykrywany na liście „współdzielonej”, a jedynym sposobem na dostęp do niego jest teraz bezpośrednie połączenie przez afp. Nie ma również sposobu, aby zatrzymać folder publiczny dostępny dla każdego w sieci bez hasła.
Denis,


2

Qnap 259PRO +

Qnap TS259Pro + , która wykorzystuje 1.8GHz dwurdzeniowy procesor Atom, byłoby idealne ustawienie dla Sickbeard i strumieniowe na więcej niż jeden telewizor w domu. Obejrzyj oprogramowanie na żywo dzięki tej „ Live Demo


2

Seagate Blackarmor NAS220

W momencie zakupu wymienione funkcje brzmiały świetnie i są zgodne z komputerami Mac.

Raz w studio i po 4 tygodniach jest to tylko dysk twardy w sieci.

Oto niektóre z problemów:

 • NIE kompatybilny z Time Machine
 • Bardzo wolno
 • Zdalny dostęp jest bezużyteczny, zawiesza się za każdym razem. Więc nie możesz uzyskać do niego dostępu poza studiem. To był główny powód zakupu, a wsparcie techniczne mówi, że wie o problemie i ma się zaktualizować ... wciąż na niego czeka.
 • Oprogramowanie dla komputerów Mac to tylko narzędzie do odkrywania. Nazwa mówi wszystko, próbuje znaleźć NAS, co początkowo zrobił, teraz już go nie wykrywa. Finder tak.
 • Zgodny jest tylko UPS marki APC. To była całkowita niespodzianka, jest podana tylko małymi literami w instrukcji wewnątrz pudełka, nie na zewnątrz ani nigdzie indziej widoczna przed zakupem, nawet strona internetowa produktu.
 • Bardzo wolno, wiem, że już to powiedziałem, ale jest to strasznie wolne.

Trzymaj się z daleka, nie tylko użytkownicy komputerów Mac, ale wszyscy, którzy chcą NAS, to nie jest opcja.-1

QNAP jest zaskakująco doskonały; o) Używam TS-419 do użytku domowego i jestem z tego całkiem zadowolony.


-1

WD My Cloud EX2 12 TB: Wstępnie skonfigurowana pamięć sieciowa z dyskami WD Red: 662,5 USD lub 56 USD / TB

Tutaj zestawiłem porównanie: http://forum.railsonmaui.com/t/best-way-to-backup-large-external-hard-drives/305 .

W oparciu o przeczytanie wielu licznych recenzji, WD wykonuje pracę w bardzo konkurencyjnej cenie z kilkoma wadami.

Zamawiam jeden w tym tygodniu i planuję zaktualizować moją odpowiedź. Będę go używać do innych sieciowych kopii zapasowych i udostępnionych plików sieciowych.


Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można dołączyć link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
nohillside

Cześć @patrix, zaktualizuję za około tydzień, kiedy otrzymam mój od AMZN. Dzięki za opinie.
justingordon,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.