Gdzie mogę znaleźć mój folder użytkownika w hierarchii folderów OS X?


22

W Terminalu, jak przejść z Macintosh HD do miejsc takich jak johnsmith, który zawiera pliki do pobrania, pulpit itp. W oknie Findera wydaje się, że są od siebie niezależne.

Z Macintosh HD widzę bibliotekę, aplikacje itp., Ale pod User nie mogłem znaleźć johnsmith.

Drzewo plików Mac jest dość mylące dla użytkownika systemu Windows takiego jak ja, który jest przyzwyczajony do „Mojego komputera”, a następnie wszystkimi plikami zarządzają dyski główne i foldery. Co jest uważane za root na moim komputerze Mac? Czy to Macintosh HD czy johnsmith? Czy można zrobić partycję na Macu tak jak na Windoes?


1
Mac OS X z jednym dyskiem twardym przypomina system Windows z jednym dyskiem twardym. Twój katalog domowy znajduje się w / Users / johnsmith.
Andrew J. Brehm

Odpowiedzi:


22

Możesz znaleźć lokalizację w swoim katalogu domowym, patrząc w okienku Preferencje systemowe „Użytkownicy i grupy”.

  1. Otwórz aplikację „Preferencje systemowe”
  2. Kliknij „Użytkownicy i grupy”
  3. Kliknij kłódkę, aby ją odblokować, jeśli nie jest jeszcze odblokowana. Wprowadź nazwę użytkownika i hasło dla administratora.
  4. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę użytkownika, dla której chcesz znaleźć katalog domowy, wybierz „Opcje zaawansowane ...”
  5. Przestrzegaj ścieżki podanej obok „Katalog domowy:”

Preferencje systemowe: Użytkownicy i grupy: Opcje zaawansowane

Teraz, gdy zobaczysz, gdzie OS X myśli, że znajduje się twój folder domowy, możesz pracować nad jego ukryciem, jeśli nie pokazuje się tam, gdzie powinien.

Upewnij się, że jego nazwa nie zaczyna się od „.”. Dodatkowo możesz użyć SetFile -a v /pathToHomepolecenia, aby było widoczne, jeśli wydaje się być ukryte bez wyraźnego powodu.


8

Aby znaleźć miejsce, otwórz Terminal i wpisz pwd„Drukuj katalog roboczy”. Działa to, ponieważ Terminal domyślnie otwiera się w folderze domowym.

Możesz przejść do folderu domowego w terminalu, wpisując jeden z cd(domyślnie do folderu domowego), cd $HOME(przenosi się do lokalizacji w tej zmiennej środowiskowej) lub cd ~(skrót do domu) lub cd /Users/johnsmith/(ścieżka bezwzględna).


4

OS X jest oparty na Uniksie, więc użytkownik widzi tylko jeden duży system plików, nawet jeśli jest on podzielony na kilka części. Dotyczy to również dysków zewnętrznych, które są dostępne pod /Volumes/NAME-OF-DRIVE.

Indywidualne foldery domowe użytkownika (które zawierają wszystkie fajne rzeczy, takie jak Pobrane, Dokumenty itp.) Są dostępne /Users, każdy użytkownik ma tam swój własny katalog z nazwą pasującą do jego krótkiej nazwy. Wpisz ls -l /UsersTerminal, aby zobaczyć je wszystkie.

Aby faktycznie „przejść” tam, wpisz cd ~johnsmith(dla użytkownika johnsmith) lub po prostu cd(dla własnego folderu domowego), a następnie, ls -laby zobaczyć zawartość.


u mojego użytkownika jest tylko „Udostępniony” ....
KMC

1
Dziwne, czy możesz udostępnić zdjęcie? Ponadto otwórz okno Findera dla folderu domowego i kliknij z
wciśniętym klawiszem

2
Zgłoś także wyniki echo ~- które powinny zostać wydrukowane tam, gdzie jest twój folder domowy.
Gordon Davisson

Folder może być ukryty. Możesz spróbować SetFile -a v /Users/johnsmithw Terminalu, aby ponownie go zobaczyć.
mckeed

3

Zwykle folder użytkownika znajduje się w /Users/johnsmith/.

Jednak w przypadku trybu odzyskiwania folder użytkownika znajduje się w /Volumes/Mac/Users/johnsmith/. Wynika to z faktu, że tryb odzyskiwania jest podobny do innego systemu operacyjnego uruchomionego z innej partycji dysku, więc partycja dysku z systemem głównym pojawia się jako zamontowany wolumin (podobnie jak zewnętrzny dysk twardy).


W przypadku najnowszego systemu Mac OS jest to / Volumes / Macintosh \ HD / Users
Cheng

0

Twój katalog domowy powinien być / User / $ USER

$ USER jest zmienną, więc tak naprawdę nie jest USER

Wpisz terminal „echo $ USER” i zamień $ USER w pierwszym wierszu mojej odpowiedzi na wynik, to jest twój folder domowy.


0

Aby uzyskać ścieżkę do terminala bez częstego pisania:

  1. Otwórz okno terminala.

  2. W Finderze przejdź do odpowiedniego folderu (lub pliku) i przeciągnij jego ikonę do okna terminala.

Odpowiedni ciąg ścieżki pojawi się w oknie terminala.


-1

Bardzo łatwe rozwiązanie:

W „Finderze” wybierz „Preferencje”. Kliknij kartę „Pasek boczny”, a pod kolumną „Ulubione” powinna znajdować się Twoja nazwa użytkownika (zazwyczaj Twoje imię to „firstlast”). Sprawdź pudełko. Teraz, gdy otworzysz Finder, powinieneś zobaczyć swoją nazwę użytkownika, a kiedy ją klikniesz, zobaczysz katalog wszystkich twoich plików. :-)


Peter, pytanie dotyczy w szczególności znalezienia folderu użytkownika w Terminalu .
owlswipe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.