Jak łatwo ustawić dwa okna po lewej i prawej stronie?


97

W Windows 7 możemy łatwo ustawić dwa okna za pomocą tych skrótów: Option (Alt) ⌥+ maksymalizuje okno do lewej strony ekranu i Option (Alt) ⌥+ maksymalizuje okno do prawej strony ekranu.

Używam teraz 27-calowego iMaca i naprawdę chciałbym to zrobić. Czy Mac OS X ma tę funkcjonalność?


Czy zamierzasz to robić stale dla określonych okien, które chcesz ustawić tak, aby zawsze znajdowały się w określonej pozycji? Jeśli tak, myślę, że mam lepsze rozwiązanie, o którym możesz nie wiedzieć
Alexander

2
Wiele narzędzi do zarządzania systemem Windows znajduje się w kilku innych wątkach. apple.stackexchange.com/questions/9659/... i apple.stackexchange.com/questions/9659/... są szczególnie dobre pytania i odpowiedzi
bmike

Odpowiedzi:


53

Używam BTT (Better Touch Tool), który obejmuje przyciąganie okien, a także cały szereg innych przydatnych funkcji, takich jak dodatkowe gesty wielodotykowe i zarządzanie przyciskami.

Możesz użyć tyle, ile chcesz, ale przyciąganie okien jest domyślnie włączone i oznacza to, że przeciągasz aplikację na górę, aby ją zmaksymalizować, w lewo, aby wyrównać i wypełnić lewą połowę, i w prawo po prawej stronie.

EDYCJA: Nazywa się to BST (Better Snap Tool) i nie jest już darmowe. El Capitan ma zaimplementowaną funkcję (naciśnij zielony przycisk, aż można go upuścić na bok) lub sprawdź inne bezpłatne narzędzia, takie jak Spectacle

Aktualizacja: Według stanu na 20 lutego 2016 r. BST wynosi 2,99 USD.


63

Firma Apple udostępniła tę funkcję w ramach swojego systemu OS X El Capitan. Oto kroki:

 1. Kliknij i przytrzymaj zielony przycisk maksymalizacji aktywnego okna (na przykład okno Safari);
 2. Gdy okno lekko się skurczy, a tło zostanie podświetlone, masz zamiar wejść do widoku podzielonego, trzymając zielony przycisk przeciągając aktywne okno do lewego lub prawego panelu, aby umieścić tam pełny ekran;
 3. Gdy tylko umieścisz pierwsze okno w panelu Split View, druga strona ekranu zmieni się w mini-Expose, podobnie jak Mission Control, po prostu kliknij kafelek okna, który chcesz otworzyć w Split View, po drugiej stronie tutaj, aby natychmiast wyślij go obok siebie do trybu pełnego ekranu podzielonego.

Odpowiedź pochodzi ze strony internetowej osxdaily.com .


25

Moim ulubionym jest Spectacle

Po wyjęciu z pudełka skróty działają dokładnie tak, jak opisano w pytaniu.

⌘ ⌥ ← lewa połowa ekranu i ⌘ ⌥ → po prawej stronie.

Obsługuje także przypisywanie skrótu do przenoszenia okna na inny ekran:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


17

Kolejnym narzędziem jest Moom (5 $ w Apple Store): możesz podzielić ekran na kilka kwadratów i zdefiniować skrót klawiaturowy, aby ustawić okna. Kilka standardowych miejsc docelowych jest już zdefiniowanych domyślnie (prawa / lewa połowa, dolna / górna połowa, ...)

Zrzut ekranu z gry Moom
Nigdy nie użyłem niczego innego (jestem bardzo zadowolony z Mooma), ale DoublePane był kilkakrotnie wspomniany na AskDifferent i wygląda na to, że istnieje kilka innych alternatyw.


8

Cinch

Cinch przenosi zarządzanie oknami systemu Windows 7 na komputer Mac za pomocą prostej i łatwej w użyciu aplikacji.

cinch: zarządzanie oknami w systemie Windows 7 dla komputerów Mac6

Jeszcze jedna sugestia narzędzia: ShiftIt . Darmowy, aktywnie w fazie rozwoju, całkowicie otwarty, lekki, bardzo łatwy w użyciu i utrzymuje niski profil na górnym pasku menu.


5

Wcześniej użyłem SizeUp.app , który pozwala nacisnąć np. + + Ctrl+, Aby aktywne okno wypełniało lewą połowę ekranu, i + + Ctrl+, aby wypełniało prawą połowę.

Ma również wiele innych opcji:

SizeUp.app


Jeśli wolisz używać myszy zamiast klawiatury, możesz użyć Cinch.app tych samych autorów. Pozwala przeciągnąć dowolne okno na lewą lub prawą stronę ekranu, aby wypełniało tę połowę ekranu.

Obie te aplikacje nie są darmowe (chociaż są bardzo tanie), ale mają bezpłatne wersje próbne. Sprawdź to!


Dlaczego głosowanie negatywne?
Mathias Bynens

2

Istnieje również BetterSnapTool , stworzony przez tego samego programistę, co BetterTouchTool. Ma więcej funkcji niż BetterTouchTool i jest w Mac App Store za 1,99 USD. Tak, jest nieco droższy niż darmowy, ale ja osobiście wolę BetterSnapTool (a ty wspierasz programistę; bardzo ważne).


2

Używam tych AppleScripts:

try
  tell application "Finder"
    set b to bounds of window of desktop
  end tell
  try
    tell application (path to frontmost application as text)
      set bounds of window 1 to {0, 22, (item 3 of b) / 2, item 4 of b}
    end tell
  on error
    tell application "System Events" to tell window 1 of (process 1 where frontmost is true)
      set position to {0, 22}
      set size to {(item 3 of b) / 2, (item 4 of b) - 22}
    end tell
  end try
end try
try
  tell application "Finder"
    set b to bounds of window of desktop
  end tell
  try
    tell application (path to frontmost application as text)
      set bounds of window 1 to {((item 3 of b) / 2), 22, item 3 of b, item 4 of b}
    end tell
  on error
    tell application "System Events" to tell window 1 of (process 1 where frontmost is true)
      set position to {(item 3 of b) / 2, 22}
      set size to {(item 3 of b) / 2, (item 4 of b) - 22}
    end tell
  end try
end try

Skrypty najpierw próbują nakazać aplikacji zmianę właściwości bounds, a następnie Zdarzenia systemowe, aby zmieniły właściwości położenia i wielkości. Korzystanie ze zdarzeń systemowych (lub interfejsu API dostępności) działa z większą liczbą aplikacji, ale może również wydawać się nieco błędne, ponieważ pozycja i rozmiar nie są zmieniane w tym samym czasie. Inne aplikacje, takie jak Slate, zawsze używają interfejsu API ułatwień dostępu.


2

Właśnie odkryłem, że Magnet jest dostępny w App Store za 1,99 USD (aktualna cena w momencie publikacji), który zapewnia możliwość „przyciągania” okien do narożników, w prawo, w lewo itp.

Preferencje magnesu

Jak dotąd działa zgodnie z reklamą. Nie jestem związany z aplikacją ani deweloperem. Właśnie to znalazłem i uważam za użyteczne.


1

Apple ulepszyło ustawienia i funkcjonalność natywnego menedżera okien, a wiele osób nie korzysta w pełni (lub nie wie) o nowych implementacjach kontroli misji, widoku podzielonego obok siebie i trybie pełnoekranowym.

Przejdź do widoku podzielonego

 1. Przytrzymaj przycisk pełnego ekranu w lewym górnym rogu okna.
 2. Gdy przytrzymasz przycisk, okno kurczy się i możesz przeciągnąć je w lewą lub prawą stronę ekranu.
 3. Zwolnij przycisk, a następnie kliknij inne okno, aby rozpocząć korzystanie z obu okien obok siebie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Divvy byłoby oprogramowaniem, które polecam, które jest najbardziej podobne do Maca w projektowaniu i implementacji, a jednak ma wszystkie funkcje, które większość użytkowników Windows 7 preferuje lub do których jest przyzwyczajona. Jeśli chcesz dodać narzędzie tylko do tego, zdobądź Divvy.

Zaawansowane funkcje Divvy

Funkcje, które lubię w Divvy to:

 • podział pionowy i poziomy.
 • automatyczna konfiguracja z
 • zmienny odstęp siatki
 • dodatkowe wypełnienie krawędzi ekranu
 • wspierać programistę, który tworzy coś pięknego, użytecznego i potężnego
 • działa w ramach aktualizacji Mac App Store, licencji i ochrony piaskownicy

0

Używałem BetterTouchTool od dłuższego czasu, ale okazało się, że czasami trzeba go ponownie uruchomić, ponieważ przestaje działać.

Użyłem również Divvy i teraz przełączam się na Divvy.

Moje osobiste ustawienie polega na użyciu przycisków przechylania w lewo / w prawo kółka przewijania myszy Logitech, aby przyciągać okna do lewej / prawej połowy ekranu. Kliknięcie przycisku kółka przewijania maksymalizuje okno. Divvy nie zezwala na skróty AFAIK, więc użyłem centrum sterowania Logitech, aby te przyciski wywoływały skróty skonfigurowane w Divvy. Jeśli ktoś używa podobnej myszy, być może jest to dobra informacja; Divvy to świetna aplikacja w obu kierunkach.


0

Spróbuj użyć trybu podzielonego ekranu El Capitain


1
Więc bezużyteczne (mam na myśli funkcję, a nie odpowiedź). OS X ma najbardziej bezużyteczne zarządzanie oknami - być może jest „ok” dla standardowych użytkowników, ale dla tych, którzy używają go do pracy i muszą być wydajni, katastrofą jest, jeśli nie korzystasz z aplikacji zewnętrznych. Nie rozumiem, muszą płacić tysiące projektantów UX, a mimo to dostali tak ogromne usterki.
Srneczek

0

Domyślnie możesz użyć przycisku (zielony) maksymalizacji na pasku okna w następujący sposób:

1. Kliknij i przytrzymaj zielony przycisk maksymalizacji okna, zauważysz niewielką zmianę rozmiaru ekranu. 2. Teraz przeciągnij okno w lewą lub prawą stronę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.