Jak sprawić, by aplikacja działająca w terminalu przewijała się poprawnie (jak w Ubuntu)?


2

Przykład: W Terminalu uruchamiam elinks i przeglądarkę na stronę internetową. Staram się używać gestu przewijania gładzika oraz przewijania strony w górę i w dół, aby przewijać w górę i w dół stronę, którą pokazuje mi elink. Zamiast przewijać stronę internetową Terminal przewija cały bufor przewijania.

W Ubuntu elinks będzie przewijał się poprawnie po naciśnięciu strony w górę i strony w dół oraz kółka przewijania.

Dotyczy to również innych programów POSIX opartych na konsoli, takich jak Vim.

Jakieś sugestie, jak skłonić te programy do akceptowania gestów przewijania gładzika w OS X?

Odpowiedzi:


3

Aby używać kółka myszy lub gładzika do przewijania w Terminal.app, musisz zainstalować MouseTerm . Po zainstalowaniu MouseTerm musisz dodać set mouse=nicrdo pliku .vimrc:

echo "set mouse=nicr" >> ~/.vimrc

Jeśli nadal nie możesz przewijać elinków, możliwe, że nie zostało ono skompilowane z obsługą GPM (mysz ogólnego zastosowania). Ponieważ elinks nie jest aplikacją natywną dla systemu OS X, prawdopodobnie zainstalowaną za pośrednictwem MacPorts lub Homebrew . Otworzę plik „formuły” dla elink /usr/local/Library/Formula/elinks.rb(domyślnie dla Homebrew) i sprawdzę, że --without-gpmnigdzie nie można go znaleźć.

Chociaż twoje pytanie mówi, że chcesz to zrobić w Terminal.app, polecam przyjrzeć się iTerm2, który obsługuje to natywnie i ma znacznie więcej do zaoferowania niż zwykła aplikacja Terminal.


Dziękuję, spróbuję tego. Próbowałem iTerm. Pomimo wielu innych funkcji iTerm, czcionki w Terminalu wydają się z jakiegoś powodu ostrzejsze. Czy to też zauważasz?
dan

Hej, wyłączyłem antyaliasing w iTerm i jest teraz ostry.
dan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.