Zmiana nazwy hosta w terminalu podczas łączenia się z niektórymi sieciami Wi-Fi


10

Kiedy łączę się z niektórymi sieciami Wi-Fi, nazwa mojego komputera zmienia się w terminalu - czy to normalne? Czy jest jakiś sposób, aby temu zapobiec?

Odpowiedzi:


8

Na Lionie (przynajmniej) najlepszym sposobem na osiągnięcie tego jest uruchomienie scutil :

sudo scutil --set HostName NAME

zastępując NAME żądaną nazwą hosta. Pamiętaj, że /etc/hostconfigjest przestarzałe, jeśli możesz wierzyć komentarzowi na górze pliku.


Ta poprawka nadal działa w Mavericks, jeśli ktoś jest zainteresowany. Dzięki za wskazówkę!
Jordan M.

4

OS X zwykle pobiera nazwę hosta z wyszukiwania wstecznego adresu IP, który ma urządzenie. Gdy korzystasz z DHCP, oznacza to, że twoja nazwa hosta może się zmienić. Jeśli chcesz wymusić nazwę hosta, możesz edytować / etc / hostconfig (użyj wybranego edytora cli, musisz użyć sudo) i zmień HOSTNAME = -AUTOMATIC - na HOSTNAME = NameYouWant


Kiedy to zrobiłem, wiele narzędzi, których używam w wierszu poleceń, zepsuło się ... wydaje się, że przechowują nazwę hosta. Czy to jest powszechne?
Chris Abrams

1
@ChrisAbrams: Nie sądzę, że to powszechne, ale trudno powiedzieć więcej, nie wiedząc, co się zepsuło i jak. (Wiem, że od dawna nie pytałeś. Widziałem to teraz.)
Harald Hanche-Olsen,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.