Jak uzyskać identyfikator Bluetooth (OS X)


9

Muszę zdalnie pobrać identyfikator Bluetooth z wielu komputerów w całej mojej sieci. Jakie są najlepsze sposoby zdalnego uzyskania identyfikatora Bluetooth w OS X?

Odpowiedzi:


15

Option ⌥ + kliknij menu Bluetooth:

opcja kliknij menu bluetooth


Dzięki, to bardzo szybkie rozwiązanie. Jednak w tym przypadku muszę to zrobić zdalnie na wielu komputerach. Szukam rozwiązania, które jest trochę mniej praktyczne.
E1Suave

@ E1Suave Wiem. To najszybszy sposób na uzyskanie adresu.
daviesgeek

9

Korzystając z ARD (wyślij polecenie UNIX) i wybierając wszystkie maszyny, z których potrzebujesz informacji, możesz użyć następującego polecenia, aby uzyskać identyfikator Bluetooth wraz z nazwami komputerów w formie listy za jednym razem.

system_profiler SPBluetoothDataType | sed -n "/Apple Bluetooth Software Version\:/,/Manufacturer\:/p" | egrep -o '([[:xdigit:]]{1,2}-){5}[[:xdigit:]]{1,2}'

To polecenie poniżej zapewni również te same informacje.

system_profiler SPBluetoothDataType | sed -n "/Apple Bluetooth Software Version\:/,/Manufacturer\:/p" | tr -s "[\n]" "[ ]" | sed "s:.*Address\: ::g" | sed "s: Manufacturer\:.*::g" | grep "[[:graph:]]"

Oba polecenia mogą być również używane w Terminalu w celu uzyskania identyfikatora Bluetooth pojedynczego urządzenia.


Czy wiesz, jak zmienić lub ponownie przypisać identyfikator?
AnthumChris

4

Spójrz na About this Mac > System Report... > Hardware > Bluetooth. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje na temat ustawień Bluetooth urządzenia.


Dziękuję za podpowiedź, ale niestety muszę to zrobić na wielu komputerach i liczyłem na szybsze zmniejszenie liczby rozdań.
E1Suave

Masz na myśli, że chcesz zdalnie odzyskać te identyfikatory bez konieczności fizycznego dostępu do komputera docelowego?
Alexis Pigeon

Tak, zredagowałem oryginalne pytanie, aby to odzwierciedlić. Przepraszam za niedogodności.
E1Suave

Działa to w High Sierra, podczas gdy najlepsza odpowiedź nie, więc +1
jcollum

0

Na przedpolu bluetooth kliknij linię pokazaną poniżej, aby przeglądać różne informacje o twoim bluetooth, takie jak nazwa / model sprzętu i adres MACwprowadź opis zdjęcia tutaj


Dziękuję za podpowiedź, ale niestety muszę to zrobić na wielu komputerach i liczyłem na szybsze zmniejszenie liczby rozdań.
E1Suave

To zajmuje 3 kliknięcia… wydaje się szybsze niż wpisanie polecenia terminalu lub pobranie jakiejś aplikacji na każdy komputer
Alexander - Przywróć Monikę

Słuszna uwaga. Jednak klient Apple Remote Desktop (ARD) jest już domyślnie zainstalowany na komputerach i byłoby to 3 kliknięcia na komputer. Gdybym nie używał ARD, a miałem tylko 2 lub 3 maszyny, może to być jedno z szybszych podejść.
E1Suave
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.