Jak mogę zwiększyć liczbę znaków specjalnych, które mogę pisać za pomocą klawiatury?


22

Wiem, że kiedy naciskam lub na komputerze Mac, mogę wpisywać różne znaki specjalne. Wiem też, że mogę wstawiać znaki specjalne za pomocą palety znaków. Czy istnieje sposób na zwiększenie liczby znaków specjalnych, które mogę wpisać podczas korzystania z klawiatury? Szczególnie interesują mnie rozwiązania, które działają w Lion i Mountain Lion.


1
Czy możesz podać nam konkretne przykłady „znaków specjalnych”, których potrzebujesz? Dostępnych jest wiele układów klawiatury do wpisywania wielu różnych języków lub grup języków. Z którymi jesteś zainteresowany?

1
@WheatWilliams takie jak ⌘⌥⌃⇧⎋⏏⌫ ↑ ⇡
Daniel

3
I tak to jest krótkie, ogólne pytanie, które ma na celu odpowiedź kanonicznym, w przeciwieństwie do jednego przeboju - „Jak mogę dostać 😜 (bug eye emotikon) w celu zastąpienia klucza ® (opcja R)”
bmike

Odpowiedzi:


31

Niestandardowe powiązania klawiszy wprowadzania tekstu

OS X ma bardzo fajny system edycji tekstu, który można rozszerzyć za pomocą Key Bindings. Możesz na przykład:

 • Ustaw znaki specjalne, które będą wprowadzane po naciśnięciu określonego polecenia klawisza.
 • Wstaw więcej niż jeden znak naraz.
 • Dołącz polecenia nawigacyjne i zmień zaznaczenie.
 • Używaj skrótów klawiszowych - tak wpisuję the znaków.

Aby to skonfigurować, wystarczy utworzyć plik ~/Library/KeyBindings/DefaultKeyBinding.dicti umieścić tam swoje dostosowania. W tym artykule szczegółowo opisano kroki.

Oto lista domyślnych skrótów klawiszowych i oficjalny przewodnik Apple po systemie tekstowym i skrótach klawiszowych.

Znaki diakrytyczne

Jeśli chcesz tylko pisać więcej znaków diakrytycznych i używasz klawiatury amerykańskiej, rozważ użycie układu klawiatury US Extended :

Umożliwia to wpisywanie takich znaków, jak oòôȯóöơơṯțőo̊ɵỏọţǒŏõǫȏṵṷȍ. Możesz go włączyć w sekcji Źródła wejściowe preferencji systemowych Język i tekst.

"Nacisnij i przytrzymaj"

W Lion możesz pisać wiele znaków specjalnych, przytrzymując podobny klawisz na klawiaturze:

( Okazuje się, że można to dostosować, jeśli wykonujesz to zadanie! Wystarczy edytować plistplik.)

Arbitralne podstawienia tekstu

Jeśli masz określone frazy lub znaki, których chcesz użyć, możesz również skonfigurować dla nich niestandardowe podstawienia w sekcji Tekst w preferencjach języka i tekstu:

Paleta znaków

Chyba już o tym wiesz, ale dołączę to dla kompletności. Jeśli włączysz „Klawiatura i przeglądarka znaków” w sekcji Źródła wprowadzania preferencji Język i tekst, możesz otworzyć Podgląd znaków i przeglądać cały zestaw znaków Unicode (a także przeglądać znaki według kategorii):

To okno jest łatwo dostępne w większości aplikacji z + + space(w starszych wersjach OS X skrótem był + + T).


24

Oprócz zwykłego użycia metody „naciśnij i przytrzymaj” zawartej w odpowiedzi @jtbandes, możliwe jest również dostosowanie listy opcji, które są wyświetlane po przytrzymaniu klawisza. W poniższym przykładzie skonfigurowałem klawisz „Q”, aby wyświetlić listę kodów znaków specjalnych odpowiadających klawiaturze komputera Mac:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aby to zrobić, musisz wygodnie edytować plik plist. Jeśli nie masz pewności, co to jest plik plist, może nie być to odpowiednia procedura, na wypadek problemów.

Korzystałem z TextWranger, ale jeśli masz Xcode, możesz użyć Plist Editor lub dowolnego innego narzędzia, które może otwierać i odczytywać pliki w formacie plist.

Pierwszym krokiem jest przejście do następującej lokalizacji. Może być konieczne udostępnienie folderu Library w zależności od tego, jak się tam dostaniesz:

/System/Library/Input Methods/PressAndHold.app/

Kliknij ten plik prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz i przejdź show package contentsdo ./Contents/Resources/Keyboard-en.plist- wybierz plik klawiatury odpowiedni dla ustawień regionalnych, jeśli używasz innego układu klawiatury.

Wziąłem kopię tego pliku i przeciągnąłem go na pulpit w celu edycji. Ponadto, dla zachowania rozsądku, weź kopię całego pakietu press-and-hold.app na wypadek, gdybyś wszystko zniszczył. Podczas edycji pliku możesz zobaczyć serię instrukcji, które wyglądają podobnie do następujących:

<key>Roman-Accent-a</key>
<dict>
  <key>Direction</key>
  <string>right</string>
  <key>Keycaps</key>
  <string>a b á â ä æ ã å ā</string>
  <key>Strings</key>
  <string>a b á â ä æ ã å ā</string>
</dict>

W powyższym przykładzie, przytrzymując klawisz „a” małej litery, otrzymasz następujące alternatywy. Na liście umieściłem również „b”. Po wprowadzeniu zmian i zapisaniu pliku przeciągnąłem plik z powrotem do pakietu „naciśnij i przytrzymaj” we właściwym miejscu i upoważniłem jako administrator, aby zezwolić na wykonanie kopii. Aby to zrobić, musisz się wylogować / zalogować, aby ponownie załadować listę. Teraz wystarczy nacisnąć i przytrzymać zmodyfikowane klawisze, aby zobaczyć nową listę.

Możesz umieścić cokolwiek zechcesz na liście alternatyw, po prostu zostaw odstęp między nimi i nie zawracaj sobie głowy przekraczaniem 9 pozycji, jeśli jesteś ćpunem na klawiaturze, ponieważ nie możesz wybrać jednej z alternatyw, wpisując „10” bez zamiast tego dostaje się „1”, mimo że liczby powyżej 9 wciąż się pojawiają… Zauważ, że jak na powyższym obrazku, możesz dołączyć znaki Unicode, emoji i wszystko, co można znaleźć w palecie znaków specjalnych, która jest również zawarte w odpowiedzi @jtbandes

  <key>Roman-Accent-Q</key>
<dict>
  <key>Direction</key>
  <string>right</string>
  <key>Keycaps</key>
  <string>Q ⌃ ⌥ ⇧ ⌘ ⎋ ⏏ ⌫ ↑ ⇡ ↖ ⇞ ⇥</string>
  <key>Strings</key>
  <string>Q ⌃ ⌥ ⇧ ⌘ ⎋ ⏏ ⌫ ↑ ⇡ ↖ ⇞ ⇥</string>
</dict>

Dla preferencji, zamiast poprawiać istniejące wpisy, po prostu przetestowałem klucze dla tych, które nie miały żadnych alternatyw i wprowadziłem nową instrukcję w pliku plist dla tych kluczy, jak wyżej. Uważaj jednak, aby sprawdzić duplikaty instrukcji dla tego samego listu, ponieważ prawdopodobnie tylko 1 zadziała. Staraj się trzymać je w porządku alfabetycznym dla zachowania rozsądku.

Klawisze q/Q/z/Zsą dobrymi opcjami do manipulowania, nie mając wcześniej istniejących alternatyw dla tego konkretnego ustawienia narodowego / klawiatury, którego użyłem. Może to dać do 36 „miejsc” do tworzenia niestandardowych skrótów do nietypowych postaci. Możesz mieć zestaw Emoji, zestaw znaków na klawiaturze itp. Na dowolnym klawiszu, który lubisz. Prawdopodobnie inne znaki są obecnie również wolne od alternatyw i być może użycie klucza innego niż alfanumeryczny, takiego jak `lub @ lub ¬ lub ~, byłoby dobrym wyborem, jeśli wypełniasz listę alternatyw więcej znakami alfanumerycznymi, ale nie wiem obecnie jak byś je zidentyfikował na liście - czy <key>Roman-Accent-~</key>działałoby? Nie mam pojęcia, nie testowałem tego.

Uwaga: weź gdzieś kopię listy, nie mam pojęcia, czy zostanie ona nadpisana w kolejnych aktualizacjach systemu operacyjnego itp. Trudno byłoby zapamiętać to, co zrobiłeś, i powtórzyć ją w przyszłym miesiącu, gdy 10.7.4 będzie dostępny itp.

Możliwe, że możesz zastąpić więcej niż jedną postacią. Też tego nie próbowałem. Ale czy ktoś ma ochotę dodać to <kbd></kbd>do zadania k, chciałbym zobaczyć, co się stanie :)


Możesz także umieścić łączenie znaków diakrytycznych w .plist, co otwiera nowe opcje tworzenia ogólnie akcentowanych znaków. m10lmac.blogspot.com/2012/04/…
Tom Gewecke

7

Jeśli włączysz klawiaturę „Unicode Hex Input”, możesz wprowadzić dowolny znak specjalny, znając jego kod Unicode.

Na przykład, jeśli naciśnij i klikam na 2, 2, 0, i 0, zachowując wciśnięty, mam ∀ (z FOR ALL znak Unicode).

zrzut ekranu


Przynajmniej w Yosemite (prawdopodobnie wcześniej) ten interfejs użytkownika znajduje się w Język i region -> Preferencje klawiatury -> Źródła wprowadzania -> (+ Przycisk w lewym dolnym rogu) -> Inne -> Hex Unicode. Oczywiście będzie prawdopodobnie gdzie indziej na El Capitan.
Chuck Adams

2

Możesz zaprojektować niestandardowy układ klawiatury, który pojawi się na liście źródeł wejściowych obok US i Dvorak oraz Turkish i tak dalej. Możesz dowolnie zmieniać znaki generowane dla dowolnego klawisza za pomocą dowolnej kombinacji modyfikatorów i kombinacji wielu znaków (które w tym kontekście są znane jako „martwe klawisze”, na przykład takie, Optionektóre tworzą ostre akcenty, ale mogą być znacznie więcej ogólne niż to).

Ukelele to darmowy program do edycji układów klawiatury. Używam układu klawiatury własnego projektu , który w szczególności dodaje martwe klawisze do pisania symboli matematycznych i liter greckich (bez przełączania na grecki układ klawiatury).


2

I włączone Stuffe doskonałą „s wyskakujące kluczową roztwór do mojego własnego workflow (dostosowane do włączenia klawiszy I dbają o) i jestem bardzo z niego zadowolony.

Szukając podobnej funkcjonalności na iOS, stworzyłem również zestaw fragmentów TextExpander, do których mogę uzyskać dostęp z mojego urządzenia iOS lub dowolnego komputera Mac, z którym synchronizuję ustawienia TextExpander. (Obecnie używam do tego DropBox.) Jest to prawdopodobnie szybsze niż edytowanie pliku plist, kiedy po raz pierwszy „przejmuję kontrolę” nad nową maszyną i jest mniej uciążliwe na komputerach Mac, które właśnie pożyczam .

Poniżej znajduje się moja lista skrótów urywkowych, po których następuje znak (lub encja), do którego się rozwija:

,,via  ᔥ
,,ht  ↬
,,kb  <kbd>%|</kbd>
,,cmd  ⌘
,,alt  ⌥
,,opt  ⌥
,,ctl  ⌃
,,esc  ⎋

2

Istnieje kilka ważnych problemów z innymi rozwiązaniami zamieszczonymi tutaj. Wyjaśnię je i zaoferuję alternatywne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć tych problemów.

Po pierwsze, wpisywanie symboli i tekstu działa tylko w aplikacjach Cocoa. Jeśli chcesz naprawdę systemowe rozwiązanie, które działa we wszystkich aplikacjach, nie jest to opcja.

Ponadto aplikacje takie jak KeyRemap4MacBook są świetne , ale poleganie na nich oznacza, że ​​musisz cały czas działać w tle, co może nie być tym, czego chcesz.

Niestandardowe układy klawiatury na ratunek

Na szczęście klucze do mapowania można wykonać w sposób, który będzie działał dla każdego rodzaju aplikacji i bez dodatkowego oprogramowania!

Mac OS X obsługuje .keylayoutpliki od wersji 10.2 (Jaguar). Możesz utworzyć własny układ klawiatury, a raczej dostosować domyślny, którego używasz teraz. Wystarczy remap połączeniem klawiatury nigdy nie używać (dla mnie, jest mnóstwo tych) do ²i ³symbole, i to wszystko.

W moim niestandardowym układzie klawiatury QWERTY mogę po prostu nacisnąć + +, 2aby wejść ², i + +, 3aby wejść 3. ( Mój niestandardowy układ AZERTY zawiera również te odwzorowania).

Jak utworzyć niestandardowy układ klawiatury

Aby utworzyć nowe układy klawiatury lub zmodyfikować istniejące, polecam Ukelele.app . Ma opcję utworzenia nowego układu klawiatury na podstawie aktualnie używanego.

Po utworzeniu niestandardowego układu aplikacja nie jest już potrzebna - na pewno nie musisz utrzymywać jej działania w tle.

Jak zainstalować niestandardowy układ klawiatury

 1. Skopiuj .keylayoutplik do Keyboard Layoutsfolderu wewnątrz ~/Library(jeśli chcesz go zainstalować tylko dla bieżącego użytkownika) lub /Library(jeśli chcesz zainstalować układ dla całego systemu).
 2. Uruchom ponownie (jeśli zainstalowałeś układ dla całego systemu) lub wyloguj się i zaloguj ponownie (jeśli zainstalowałeś go tylko dla bieżącego użytkownika).
 3. Włącz nowy układ klawiatury w Preferencjach systemowychJęzyk i tekstŹródła wprowadzania .

Jak ustawić domyślny układ klawiatury jako domyślny

Opcjonalnie można ustawić niestandardowy układ klawiatury jako domyślny system , uruchamiając Asystenta ustawień z uprawnieniami administratora. W ten sposób będzie on używany do ekranu logowania, a wszelkie nowe konta użytkowników, które utworzysz, będą domyślnie ustawione na ten układ. Zauważ, że można to zrobić tylko dla układów klawiatury w /Library/Keyboard Layouts(tj. Układów, które zostały zainstalowane dla całego systemu).

sudo rm /var/db/.AppleSetupDone; sudo "/System/Library/CoreServices/Setup Assistant.app/Contents/MacOS/Setup Assistant"

Będziesz musiał utworzyć nowe konto użytkownika, aby ukończyć Asystenta ustawień - ale nie martw się, możesz później usunąć nowe konto.

Dodanie niestandardowej ikony do układu klawiatury

OS X użyje następującej domyślnej ikony dla niestandardowego układu klawiatury:

Zrzut ekranu

Ta ikona pojawi się w panelu preferencji oraz w „Menu wprowadzania” na pasku menu.

Aby zastąpić to własną ikoną, utwórz obraz 16 × 16px i zapisz go w .icnsformacie w tym samym katalogu co sam układ klawiatury, używając tej samej nazwy pliku (różni się tylko rozszerzenie). Na przykład mój niestandardowy układ QWERTY ma nazwę qwerty.keylayout, więc jeśli chciałbym użyć niestandardowej ikony, musiałbym ją nazwać qwerty.icns.


-2

NIEKTÓRE WAŻNE KLUCZE:

 1. ⇪ Capslock
 2. ⇧ Shift
 3. ⌃ Kontrola (właśnie tego szukasz)
 4. ⌥ Opcja (Alt, Alternative)
 5. ⌘ Command
 6. ␣ Space
 7. ⏎ Wróć
 8. ↩ Wróć
 9. ⌫ Usuń z powrotem
 10. ⌦ Usuń do przodu
 11. ⇱ Dom
 12. ↖ Dom
 13. ↸ Dom
 14. ⇲ Koniec
 15. ↘ Koniec
 16. Up Pageup
 17. ⇟ Pagedown
 18. ↑ Strzałka w górę
 19. Arrow Strzałka w górę
 20. ↓ Strzałka w dół
 21. ⇣ Strzałka w dół
 22. ← Strzałka w lewo
 23. ⇠ Strzałka w lewo
 24. → Strzałka w prawo
 25. ⇢ Prawa strzałka
 26. ⌧ Wyczyść
 27. ⇭ Numberlock
 28. ⌤ Enter
 29. ⏏ Wysuń
 30. ⌽ Moc
 31. ⎋ Escape
 32. ⇥ Tab naprzód
 33. ⇤ Tab z powrotem
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.