Czy nie ma czegoś takiego jak Microsoft Internet Explorer dla Mac OS X?


38

To jest mój pierwszy Mac i zastanawiam się: czy nie ma Microsoft Internet Explorer dla Mac OS X?

Jestem programistą stron internetowych i potrzebuję przeglądarki IE (nie tak naprawdę lol), ale kiedy to robię, widzę kilka podejrzanych witryn pojawiających się w mojej wyszukiwarce Google, ale żadna z nich nie jest prawdziwą witryną Microsoft.

Moim głównym powodem jest to, że potrzebuję go do testowania przeglądarki i tak dalej, więc widzę oczywiście Firefox, Chrome, Safari, ale nie IE.

Pytanie brzmi: czy jest tam / gdzie mogę uzyskać program Internet Explorer dla komputerów Mac?


3
Nie. Była Microsoft Internet Explorer dla Mac OS X do 2003 roku, kiedy Microsoft anulował projekt. Internet Explorer 5 był ostatnią wersją dla komputerów Macintosh.

2
twórcy stron internetowych powinni po prostu bojkotować IE tbh. taka okropna przeglądarka = /
Alexander

Odpowiedzi:


56

Microsoft Internet Explorer dla komputerów Mac nie jest dostępny dla najnowszych wersji OS X (poza OS X 10.4), ponieważ został skutecznie zastąpiony przez Safari w 2003 roku. Jak wyjaśnia strona Wikipedia dla przeglądarki Internet Explorer dla komputerów Mac :

W wyniku pięcioletniej umowy między Apple a Microsoftem w 1997 r. Była to domyślna przeglądarka w systemach Mac OS i Mac OS X od 1998 r., Dopóki nie została zastąpiona własną przeglądarką Safari firmy Apple w 2003 r.

13 czerwca 2003 r. Microsoft ogłosił, że zaprzestaje dalszego rozwoju programu Internet Explorer dla komputerów Mac, a ostatnia aktualizacja została wydana 11 lipca 2003 r. Przeglądarka nie została uwzględniona w domyślnej instalacji systemu Mac OS X 10.4 „Tiger” która została wydana 29 kwietnia 2005 r. Microsoft zaprzestał obsługi tego produktu 31 grudnia 2005 r. i usunął aplikację z witryny pobierania Macintosha 31 stycznia 2006 r. Microsoft zaleca „użytkownikom migrującym do nowszych technologii przeglądania stron internetowych, takich jak Apple Safari."

Najlepiej jest pobrać wersję IE dla Windows i uruchomić ją na maszynie wirtualnej (używając czegoś takiego jak VMware Fusion lub Virtual Box ).

Alternatywnie, artykuł OSXDaily na temat Internet Explorera dla komputerów Mac w prosty sposób: Uruchom IE 7, IE8 i IE9 Free na maszynie wirtualnej opisuje sposób na zrobienie tego (sam go nie używałem, ale wydaje się, że obchodzi system Windows 30-dniowy okres próbny przy użyciu migawek i być może w celu zachowania zgodności z umową licencyjną należy zakupić licencję Windows i użyć jej na maszynie wirtualnej z pobraną wersją IE, jak wyżej):

Pokażemy Ci, jak zainstalować program Internet Explorer 7, 8 lub 9 na maszynie wirtualnej z systemem Windows bezpośrednio w systemie Mac OS X - bezpłatnie. Osiąga się to poprzez użycie darmowego oprogramowania VirtualBox firmy Oracle i połączenie go z bezpłatnym programem Internet Explorer testującym maszyny wirtualne firmy Microsoft, sztuczką jest konwersja tych darmowych vm IE, aby działały bezbłędnie w OS X (lub Linux, technicznie), i wszystko jest obsługiwane automatycznie tą metodą.


3
bardzo dokładna odpowiedź, wszyscy powinniśmy podjąć tyle wysiłku: D
Stu Wilson

4
gdybym mógł to „zaakceptować” wiele razy, zrobiłbym to. Dziękuję
kiedyś

1
Wygląda na to, że ta metoda celowo obchodzi system ochrony przed kopiowaniem systemu Windows, ponieważ maszyna wirtualna kłamie na temat daty, dzięki czemu Windows nadal myśli, że jest w 30-dniowym okresie próbnym. To prawie na pewno narusza linię w niektórych tl; dr EULA, a także może powodować dziwne zachowanie podczas testowania rzeczy związanych z datą. Twoje sumienie pokieruje cię, ale jeśli naprawdę jesteś profesjonalnym programistą, powinieneś być w stanie być legalnym i kupić licencję na system Windows.
Garrett Albright

@GarrettAlbright Uczciwy komentarz. Dzięki. Włączyłem to do odpowiedzi, aby ludzie lepiej wiedzieli, gdzie stoją, jeśli zdecydują się na użycie tej metody.
binarybob

1
Jeśli potrafisz go uruchomić, wino może być lepszą alternatywą, która nie ma „szarej strefy”. Dostępne są kompilacje Mac Wine tutaj: winebottler.kronenberg.org/wine
Hawken

2

Nawet wersja IE na Maca, gdy istniała, renderowała strony zupełnie inaczej niż odpowiednik na PC.

Jeśli chcesz przeprowadzić prawidłowe testowanie w IE (między innymi) i nie chcesz żonglować maszynami wirtualnymi 10+, rozważ usługę taką jak:

  • CrossBrowserTesting.com - wykonuje zrzuty ekranu i umożliwia przeprowadzanie testów funkcjonalnych za pośrednictwem internetowego klienta VNC na wielu platformach, w tym Windows XP / Vista / 7, Android, iOS, OSX i Linux. Jedynym minusem jest to, że ich usługa wynosi 30 USD / mc.
  • BrowserShots.org - Wykonuje zrzuty ekranu i jest bezpłatny . Jeśli jesteś tylko projektantem i nie musisz przeprowadzać międzyplatformowych testów funkcjonalnych, polecam tę trasę.

Istnieje kilka innych podobnych usług. To jedyne dwa, z którymi mam doświadczenie.


Rzeczywiście, wersja IE dla komputerów Mac używała innego i pod wieloma względami lepszego silnika renderującego niż Windows.
Garrett Albright

-3

Przydatnymi informacjami mogą być również „menu programowania”, które można odblokować w Safari.

Wyświetl menu rozwijania w przeglądarce Safari

Uruchom Safari, znajdujące się w / Applications / Safari. Otwórz Preferencje Safari, wybierając z menu „Safari, Preferencje”. Kliknij kartę „Zaawansowane” oznaczoną etykietą. Umieść znacznik wyboru obok opcji „Pokaż menu rozwijania na pasku menu”.

Menu Develop jest szczególnie przydatne dla twórców stron internetowych, ale zwykli użytkownicy mogą również znaleźć pierwsze dwa elementy niezwykle pomocne w ich codziennym przeglądaniu. Pozycja menu „Otwórz stronę za pomocą” pozwala wybrać dowolną zainstalowaną przeglądarkę, aby ponownie otworzyć otwartą stronę internetową w przeglądarce Safari. Pozycja menu „User Agent” pozwala zobaczyć, jak wygląda otwarta strona internetowa w różnych przeglądarkach i wersjach Mac i Windows.

Mam nadzieję, że to pomaga


2
Obawiam się, że to nie pomaga. Wszystko, co robi agent użytkownika, wpływa na sposób, w jaki JavaScript odbiera opis przeglądarki. Pytający prawdopodobnie szuka sposobu, aby zobaczyć, w jaki sposób IE renderowałby rzeczywistą stronę; co wymaga rzeczywistej przeglądarki / silnika renderującego.
Hawken
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.