Jak wydrukować obraz na dwóch stronach


71

Mam długi obraz o szerokości około 8 cali i wysokości 20 cali. Jest otwarty w wersji zapoznawczej. Przez całe życie nie mogę wymyślić, jak uzyskać górną połowę obrazu do wydrukowania na jednym arkuszu papieru listowego, a drugą połowę do wydrukowania na drugim arkuszu.

Za każdym razem, gdy próbuję, drukuje tylko na jednym arkuszu papieru. Jeśli wybiorę opcję Skala = 100%, drukuje powiększoną część środka obrazu na jednym arkuszu papieru, ignorując górę i dół obrazu. Próbowałem Googling, aby uzyskać odpowiedź, ale wyniki są złe ze względu na ogólność słów „podgląd, druk, mac, strony” - większość wyników, które widziałem, dotyczyły drukowania wielu zdjęć na jednej stronie.

Jak wydrukować PNG na wielu stronach?


1
Nie mogę dodać odpowiedzi, ponieważ nie mam wystarczającej reputacji, ale aby dodać strategię dzielenia obrazu na kilka wielu obrazów, GIMP może to zrobić łatwo i precyzyjnie (nie trzeba patrzeć w oczy jak niektórzy innych sugestii): graphicdesign.stackexchange.com/a/30012
twm

1
Natknąłem się na to narzędzie online, które również robi lewę: Rasterbator: rasterbator.net
KJH

Możesz także skorzystać z LibreOffice Calc, tutaj: superuser.com/a/1440189/1040115 kilka szczegółów.
pan NAE

Odpowiedzi:


39

Oto jak użyć Safari do wydrukowania obrazu obejmującego wiele stron:

1) Otwórz obraz do wydrukowania w Safari. Jeśli jest to plik lokalny, wybierz polecenie Plik -> Otwórz plik .... Lub jeśli plik jest już otwarty w podglądzie, możesz przeciągnąć ikonę pliku z paska tytułu okna podglądu do okna Safari lub Ikona Safari w doku. W przeciwnym razie załaduj obraz z Internetu w zwykły sposób.

2) Przejdź do Plik -> Drukuj ..., a następnie zmień Skalę (%), aby obraz miał żądany rozmiar. Jeśli nie widzisz miejsca zmiany skali, może być konieczne naciśnięcie przycisku Pokaż szczegóły. Safari wyświetli podgląd wyglądu obrazu na każdej stronie, dzięki czemu zobaczysz, jak duży będzie wynikowy obraz. Na przykład możesz uzyskać całą szerokość na jednej stronie, ale obraz będzie rozciągał się na 2 strony.

Możesz wybrać drukowanie bez obramowania, jeśli drukarka to obsługuje. Na przykład w przypadku drukarek atramentowych Canon ustawiłem rozmiar papieru na US Letter (bez obramowania). Jednak w mojej pierwszej próbie nie udało mi się uzyskać drukowania bez obramowania; Safari nadal pozostawia białe obramowania wokół obrazu, który później musiałem przyciąć.

3) Kliknij Drukuj. Odbierz nagrodę od drukarki. Odetnij białe miejsca, a następnie połącz różne strony za pomocą taśmy itp.


7
To nie jest to, o co pytano. Chce wydruku w 100%, a nie skalować go w celu dopasowania do strony.
graup

Odpowiedź wyjaśnia, jak drukować na wielu stronach; zawiera tylko opcję dostosowania rozmiaru, aby uzyskać żądane wymiary strony.
octern

9
Może ta metoda działała w starej wersji MacOS X? Kiedy wypróbowałem to w Yosemite, ustawiłem skalę na 100%, ale po prostu przycięło jedną stronę zamiast drukować na dwóch.
samkass

3
Wydrukowano png w 200% na czterech stronach w El Capitan 10.11.5 przy użyciu tej metody.
jensph

Działa to dobrze dla mnie w systemie macOS Sierra 10.12.6. Graup / samkass pozwala absolutnie na wydrukowanie jednego dużego obrazu na wielu stronach. Gdy skala jest wystarczająco duża, pod stroną podglądu powinien pojawić się selektor stron.
studgeek

29

W przypadku plików PDF:

Przynajmniej w systemie Mac OS X aplikacja Adobe Reader (wersja 10+) ma tę funkcję w oknie dialogowym drukowania. Istnieje możliwość wydrukowania jako „plakat”, co oznacza 100% skali na wielu stronach.


OP konkretnie zapytał o PNG.
Timothy Mueller-Harder

3
Możesz użyć opcji Podgląd, aby wyeksportować dowolny plik PNG jako plik PDF. To rozwiązanie działa dobrze.
James Owers

Acrobat wykonuje fantastyczną robotę. To świetny sposób na wydrukowanie makiet witryn mobilnych. Dzięki graup!
Cloudkiller

26

Jeśli wkleisz plik pdf lub obraz do aplikacji Numbers firmy Apple , możesz wydrukować go na wielu stronach.


2
Jest to jedyny, który dla mnie
zadziałał

1
Byłbym wdzięczny za więcej szczegółów w tej odpowiedzi. Próbowałem zaimportować plik PDF A0, ale został zmniejszony do czegoś nieco większego niż A4. Okno dialogowe drukowania chciało wydrukować różne numery stron, nagłówki arkuszy kalkulacyjnych itp. Niektóre z nich były nieoczywiste i / lub trudne do wyłączenia. Czy możesz rozwinąć niezbędne kroki, aby wydrukować zbyt duży plik PDF lub obraz na wielu stronach, bez dodatkowych ozdób z aplikacji hostingowej?
tripleee

Po prostu upuść pdf do dokumentu Numbers. (Rozmiar zostanie zmieniony, ale nie martw się). Teraz, gdy wybierzesz Drukuj (cmd-P), otrzymasz widok, który pozwala zobaczyć, jak twój dokument zostanie podzielony na strony. Pociągnij suwak Skala treści, aby zwiększyć wydruk. Otóż ​​to!
larsr

1
Udało mi się to zrobić, ale nie jest to idealne. Jak zasugerowano na dyskusji.apple.com/pl/thread/2219021?start=0&tstart=0 Usunąłem początkową tabelę w pustym dokumencie (wybierz Usuń z menu rozwijanego Arkusz1), więc otrzymałem całkowicie czysty plan. Następnie zrobiłem Wstaw > Wybierz ..., aby zaimportować mój plik PDF. Okazało się znacznie mniejsze, ale byłem w stanie zresetować go do 100% (w panelu bocznym Rozmieść kliknij Rozmiar oryginału ) i przenieść go do X0, Y0. Wreszcie, Print ... wyświetlił podgląd, w którym mogłem zresetować Skalę treści do 100% i ustawić wszystkie marginesy strony na 0. (ciąg dalszy)
tripleee

Wciąż jest stopka numeru strony, której nie mogłem się całkowicie pozbyć. Rzeczywisty numer strony można usunąć, klikając dwukrotnie i cofając, ale stopka nadal zajmuje pasek o długości około 10 mm na dole każdej strony, co daje siatkę 25 stron, przy czym zawartość wymagałaby tylko 16. Drukowanie strony 1-20 pozbyły się paska pustych stron po prawej; Następnie po prostu użyłem nożyczek do przycięcia stopki z każdej strony i dużej ilości dodatkowych białych znaków pod spodem, a na końcu zmontowałem siatkę 4x4 z taśmą klejącą z tyłu.
tripleee

7

Jeśli chcesz trzymać się podglądu, szybki i brudny sposób:

 1. Otwórz obraz w podglądzie
 2. CMD+, aaby zaznaczyć wszystko
 3. Chwyć uchwyt zaznaczenia i przeciągnij, aż dokładnie pośrodku obrazu. Wymiary zaznaczenia zostaną pokazane podczas przeciągania uchwytu, wymiary całego obrazu można znaleźć za pomocą „Inspektora” ( CMD+ I)
 4. CMD+, Ca następnie CMD+, Naby utworzyć nowy obraz z zaznaczenia
 5. SHIFT+ CMD+, Iaby odwrócić wybór, CMD+ Ca następnie CMD+, Naby utworzyć nowy obraz
 6. Wydrukuj 2 zdjęcia.

LUB przeciągnij i upuść obraz do Safari i wydrukuj go tam. Safari chętnie rozłoży go na kilka stron.


Jest to naprawdę świetny sposób na obejście tego, ponieważ jest prawdopodobne, że będziesz w stanie znaleźć lepsze miejsce do podzielenia obrazu niż prosty algorytm rozmiaru. Użyłem metody Safari, ale podzieliłem mój obraz na środku linii tekstu. Korzystanie z podglądu do wyboru; Kopiuj; Nowość ze schowka; Byłem w stanie uzyskać pełne sekcje / akapity na każdej stronie i zdecydowałem się na 3 zamiast 2
Bruno Bronosky

5

Istnieje kilka programów do tego przeznaczonych:

 1. PosteRazor : bezpłatny. Funkcjonalny (choć brzydki). Tnie formaty obrazów rastrowych, o które prosiłeś. Nie tnie plików PDF.
 2. SplitPrint : 6 USD. Potężny i można go używać z menu drukowania, ale trudno mi go zrozumieć.
 3. Zdjęcia kafelków : 1 USD.
 4. MindCad Tiler : 5 USD. Wysoko oceniany przez ludzi, których znam, którzy go używali.
 5. Stopka redakcyjna : 12,50 USD.

Jestem pewien, że są inne, jeśli szukasz, ale to były niskie owoce. Niektóre z nich dotyczą tylko plików PDF, ale mimo to umożliwiają przeciąganie z podglądu. W najgorszym przypadku zawsze można wydrukować do pliku PDF, a następnie otworzyć w tych programach.


TilePhotos teraz 9,99 USD (czerwiec 2017)
Richard

Użyłem MindCad Tiler i robi to znacznie lepiej niż darmowa wersja Adobe Reader.
Cai

2

Nigdy tego nie robiłem, ale przypuszczam, że zbliży Cię to:

Nie drukuj z podglądu, w którym nie ma opcji menu Ustawienia strony, spróbuj wydrukować z innej aplikacji, takiej jak Pages, jeśli ją masz (skopiuj / wklej obraz do Pages lub innej aplikacji).

Przejdź do Ustawienia strony w menu Plik i w obszarze Rozmiar papieru ustaw niestandardowy rozmiar strony 8 x 20 cali.

Po wykonaniu tej czynności możesz przeskalować obraz (przeciągnij róg), aby dopasować go do nowego rozmiaru strony.

Teraz, jeśli włożysz do drukarki papier 8,5 „x 11” i wydrukujesz „bez obramowania”, nie jestem pewien, co się stanie, ale może zadziałać. Może działać, nawet jeśli nie można drukować bez obramowania.

Wiele osób, które drukują dzieła sztuki, rutynowo drukuje szerokie krajobrazy za pomocą papieru rolkowego, ale domyślam się, że nie masz do tego odpowiednich narzędzi.


Niestety, moja instalacja stron (Yosemite) nie miała żadnej opcji, aby umieścić dane wyjściowe. Być może zależy to również od zainstalowanych sterowników drukarki? Właśnie dostałem małą część środka dużej strony, którą chciałem wydrukować.
tripleee

2

Opierając się na odpowiedzi graup, użyj opcji Podgląd, aby wyeksportować obraz do pliku PDF, a następnie użyj programu Adobe Reader, aby wydrukować obraz w formacie plakatu.


3
Witamy, aby zapytać inaczej! Ta odpowiedź została już udzielona. Możesz wyróżnić swoją odpowiedź, opisując bardziej szczegółowo niezbędne kroki, w tym zrzuty ekranu itp.
nohillside

1
Podgląd +1 + Reader nie został zaproponowany przez nikogo innego.
Bennett McElwee

2

aktualizacja do larsar - możesz przeciągnąć obraz do programu Excel. a następnie w druku wybierz skalowanie -> dopasuj do 2 stron szerokości x 1 strony wysokości. po wydrukowaniu może być konieczne przycięcie marginesów.


Jedyna opcja, która zadziałała dla mnie, dzięki
Erdal G.

0

Dla tych, którzy zalecają korzystanie z Safari, dodam, że Safari nie dba o to, czy drukarka ma marginesy. „Rozetnie” twój obraz na dostępny rozmiar papieru, ale przekaże ten obraz drukarce (który prawdopodobnie strąci ⅛ „-¼”, którego nie może wydrukować). Po złożeniu obrazu będzie on wyglądał tak, jakbyś oglądał go przez panele okien.

Używam Adobe Illustratora i „Tile Imageable Areas”, ale ponieważ to rozwiązanie jest bardzo drogie, jeśli jeszcze go nie masz, zalecenia Sama Goodya powinny wystarczyć.


0

Miałem ciekawe doświadczenia z tym problemem. Pierwszy obraz, który wypróbowałem, działał idealnie - był bardzo wysoki - tryb portretowy - i był drukowany na 2 stronach za pomocą Safari. Jednak gdy wypróbowałem bardzo szeroki tryb obrazu - Krajobraz, a konkretnie 17 x 11, Safari nie pozwoliło mi na podgląd wydruku na dwóch stronach. Nie działałoby, dopóki nie obrócę obrazu w Photoshopie, aby był znowu wyższy niż szeroki. Następnie Safari pozwoli mi wydrukować go na dwóch stronach z listem amerykańskim.


-1

Zwiększ rozmiar obrazu do 101%, a drukarka da ci taką opcję. Będziesz musiał zrobić cięcie, aby wkleić je razem.


Wydaje się, że tak nie jest.
Calion
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.