iTerm jako wysuwany terminal od góry ekranu


148

Zainstalowałem iTerm2 i miałem nadzieję, że będę miał coś w rodzaju guake (tak, właśnie przełączyłem się z Ubuntu). Zmapowałem skrót do wybranego przeze mnie przycisku i działa dobrze, ale brakuje mi animacji zsuwania z góry, tak jak w Ubuntu.


7
Jestem uchodźcą z Total Terminal przybywającym tutaj po OSX El Captain.
Lakshman Prasad

myślę, że iterm2 działa, właśnie miałem uaktualnienie / obniżenie znajomego do el capitan i myślę, że działa dobrze dla niego.
Aadi Droid

Odpowiedzi:


211

W tym celu można użyć ogólnosystemowego skrótu klawiszowego iTerm2 z profilem okna skrótu.

W preferencjach iTerm2 kliknij kartę „Klucze”. W lewym dolnym rogu, w obszarze „Skrót” zaznacz „Pokaż / ukryj iTerm2 za pomocą ogólnosystemowego skrótu” i przypisz skrót, którego chcesz używać.

Zaznacz opcję „Skrót klawiszowy przełącza dedykowane okno z profilem:” i wybierz „Okno skrótów klawiszowych” w menu podręcznym poniżej (powinno być zaznaczone domyślnie).

Przy ustawieniach domyślnych okno Profil skrótu będzie rozciągać się u góry ekranu, a skrót będzie upuszczał okno od góry, wraz z animacją.

iTerm2 Preferencje trzęsienia / przyłbicy

Możesz dostosować ustawienia profilu „Okno skrótów klawiszowych” w zakładce „Profile”. Aby wyglądać jak rozwijany terminal Quake, możesz użyć podobnych preferencji „Okno”:

Preferencje okna iTerm2 Guake


7
działało świetnie !! ale ciągle wyskakuje domyślne okno terminala, więc zamykam to, a następnie mogę użyć suwaka w dół za pomocą skrótu. jakikolwiek sposób, aby zatrzymać wyskakiwanie domyślnego okna terminala?
jere

22
@Lane Tak -defaults write com.googlecode.iterm2 HotkeyTermAnimationDuration -float 0.00001
mdrozdziel

12
Dzięki @joelseph. Czy jest jakiś sposób, aby iTerms2 wyświetlał tylko okno wizjera / Quake'a podczas uruchamiania zamiast „normalnego” okna iTerm2?
ośnieżony

4
@joelseph, chcę również wiedzieć, jak wyświetlić tylko okno trzęsienia. Za każdym razem, gdy korzystam z klawisza skrótu, pojawia się zarówno okno klawisza skrótu, jak i normalne okno. To jest trochę denerwujące.
xi.lin,

8
@snowbound Aby uniknąć dwóch profili podczas uruchamiania: -Otwórz iTerm 2. -Zamknij wszystkie okna konsoli. -Idź do okna> Zapisz układ okna. -Nazuj nowy układ. Nazwałem mój „bez systemu Windows”. -Upewnij się, aby ustawić go jako domyślny w Preferencje> Uzgodnienia. -Ostatnie, ale nie mniej ważne, w Preferencjach…> Ogólne w obszarze Uruchamianie upewnij się, że „Otwórz domyślny układ okna” jest jedyną zaznaczoną opcją. Źródło: rottmann.net/2013/03/…
k7k0

13

Jeśli nie jesteś żonaty z iTerm2, możesz wypróbować TotalTerminal . Przesuwane okno jest zawsze naciśnięciem klawisza.

EDYCJA - Od dawna kocham Total Terminal. Jednak pod koniec 2015 roku przeniosłem się do iTerm2. Robi to, za co uwielbiałem TT, ale bez problemów, na które wpadłem.


1
Ten komentarz jest stary jak bzdura, więc zakładam, że nie było tak dawno temu, ale iTerm2 obsługuje teraz konsolę w stylu Quake.
Joel Mellon,

10
TotalTerminal nie działa z ElCapitan bez zmiany ustawień bezpieczeństwa systemu.
Guy

2016 - iTerm2 nie przesunąć w górę / w dół więcej, zobacz ten stackoverflow
im3r3k

1
Hmm ... Przeczytałem ten komentarz, ale muszę się nie zgodzić. Mój iMac, podobnie jak Term2, działa tak jak zawsze. ALE, jesteś programistą? Jeśli tak, to jestem pewien, że wiesz więcej niż ja. Jednak nadal działa dla mnie.
Greg Cain

1
Połączenie z 2019 r. Działa dobrze na iterm2 w / Mojave.
wom

5

Włącz wiele komputerów, miej 2, jeden na górze na dole. Przypisz skrót klawiszowy, aby przełączyć na TOP pulpit. Otwórz iTerm2 i umieść go na górnym pulpicie i otwórz wszystkie inne aplikacje na dolnym pulpicie. Albo zmaksymalizuj terminal lub pełny ekran (lew) i powinien dać ci coś podobnego do tego, czego szukasz.


5

Chociaż sugestia iTerm2 jest dobra, ma kilka własnych problemów.

Skrót aktywuje wszystkie okna iTerm2. Przed systemem OS X 10.11 El Capitan korzystałem z TotalTerminal (daszek) i bardzo mi się podobało. Miałem daszek zsuwający się z góry na dół, a także korzystałem z iTerm2, w zależności od zadania itp. Sam iTerm2 wydawał mi się niewystarczający, gdy przeprowadziłem się do El Capitan.

Ale jest sposób na dokładne odtworzenie mojej starej konfiguracji. Aplikacja zębowa o nazwie Apptivate może przypisywać globalny skrót klawiaturowy do dowolnej aplikacji, skryptu itp. Można je również włączać i wyłączać (ukrywać) za pomocą tych samych skrótów. Dzięki temu możesz łatwo korzystać z terminala Apple w sposób, w jaki korzystałeś z Visora ​​(z wyjątkiem animacji). Więc wróciłem z moją starą kombinacją (Terminal.app + iTerm2) i jest prawie idealna. Może ci też pomoże.Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.