Jak korzystać z interfejsu USB WiFi TP-LINK w OS X Lion?


9

Zdarza mi się mieć TP-LINK TL-WN821N (to pamięć USB WiFi). Czy jest jakaś szansa, aby działało to na komputerze Mac mini z systemem OS X Lion?

Nie ma oficjalnych sterowników, ale wydaje się, że istnieją jakieś sterowniki dla chipsetu ATHEROS AR9170 + AR9102 innych producentów, takich jak Ralink.


1
„Przykro nam, że obecnie nie planujemy wydania sterownika TL-WN821N dla systemu Mac OS”. - Przedstawiciel TP-LINK.
Jonas Elfström

Zastanawiam się, jak trudno byłoby przenieść wireless.kernel.org/en/users/Drivers/ar9170 do OS X.
Jonas Elfström

Odpowiedzi:


7

Aktualizacja: Poniższy hack działał, gdy używałem sterowników DWA-130 Rev. D firmy D-Link zamiast sterowników DWA-160. Kompatybilne sterowniki korzystające z tego samego chipsetu zostały zidentyfikowane za pomocą bazy danych WikiDevi .


Szybkie wyszukiwanie w Google pokazuje, że ktoś odniósł sukces w używaniu sterownika D-Links DWA-160 (który korzysta z tego samego mikroukładu ), choć nie bez drobnego hakowania, aby sterownik rozpoznał różne identyfikatory sprzętu:

 • Zainstaluj pakiet sterowników
 • Wyodrębnij rozszerzenie jądra z instalatora:
  • Pokaż zawartość pakietu instalatora
  • unarchive Archive.pax.gz
  • grab AtherosOtusMac.kext
 • Edytuj listę i zmień lub dodaj identyfikator urządzenia i identyfikator produktu przekonwertowane na dziesiętne (zilustrowane poniżej):
  • Pokaż Zawartość opakowania z AtherosOtusMac.kext
  • Otwórz Info.plist w obrębie (używając Xcode lub edytora tekstowego lub XML)
  • Otwórz Informacje o systemie , znajdź swój TP-Link pod USB i zanotuj identyfikator produktu i identyfikator dostawcy
  • Konwertuj obie liczby z szesnastkowej na dziesiętną (możesz użyć Calculator.app)
  • Zamień idProduct i idVendor w pierwszym modelu na swoje liczby
 • Użyj pomocnika kext, aby zainstalować zmodyfikowany AtherosOtusMac.kext
 • użyj DWA-160.app (in /Applications/Utilies), aby się połączyć

Biorąc pod uwagę cenę nowej pamięci USB Wi-Fi ze sterownikami OS X, może to nie być warte wysiłku, chyba że robisz coś takiego dla zabawy :-)

Ilustracja kroku Plist (na przykładzie mojej myszy USB, ponieważ nie mam wokół siebie TL-WN821N): Zilustrowano krok Plist


To wygląda na doskonałą odpowiedź! Niestety nie mogę przejść pierwszego kroku. Instalacja sterownika D-Links DWA-160 kończy się niepowodzeniem w moim systemie OS X Lion. Na stronie pobierania D-Link stwierdza „Obsługuje Mac OS 10.4 i 10.5”. więc mogę mieć pecha.
Jonas Elfström

Zalecenia dotyczące pamięci USB WiFi zgodnych ze standardem 802.11n ze sterownikami OS X byłyby mile widziane. Mój stary Mac mini obsługuje tylko 802.11g.
Jonas Elfström

1
Wypróbowałem inny, starszy, wtyk TP-LINK WN821N (productid 4098 zamiast 28693, jak nowszy ma ten sam sprzedawca 3315). I z tym faktycznie się łączy, ale tylko przez kilka sekund. Po kilku pętlach łączenia / rozłączania ulega awarii.
Jonas Elfström

1
Woohaa! Usunąłem wszystko, co związane z Atheros z / System / Library / Extensions, a następnie pobrałem sterowniki Netgear DWA-130 D dla Mac OS X (wydaje się, że są takie same jak dla DWA-160). Połączyłem Info.plist i postępowałem zgodnie z instrukcjami powyżej. Tym razem zadziałało! Wielkie dzięki za wspaniałą pomoc @IngmarHupp
Jonas Elfström

1
To nie Netgear, ale D-Link DWA-130 REVD przepraszam za literówkę. dlink.com/products/?pid=566
Jonas Elfström
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.