Jaki jest prawidłowy sposób korzystania z iPhone'a, iPhoto i PhotoStream?


9

Jestem raczej zdezorientowany co do „właściwego” sposobu używania Photo Stream oraz iPhone'a i iPhoto.

Oto, w jaki sposób korzystam z iPhoto i mojego iPhone'a: ​​(Ten proces roboczy był tak dalece, jak mogłem określić prawidłowy sposób działania przed iCloud)

 • Pobieranie zdjęć do iPhoto:

  • Rób zdjęcia na iPhonie.
  • Co jakiś czas podłączaj telefon do mojego komputera Mac i za pomocą iPhoto importuj zdjęcia i filmy z rolki aparatu do iPhoto (usuwając te zdjęcia z rolki aparatu po ich zaimportowaniu).
  • Oznacza to, że iPhoto to kanoniczny sklep z moimi zdjęciami - rolka z aparatem w telefonie była tylko sklepem tymczasowym, dopóki nie udało mi się wprowadzić ich do iPhoto.
 • Aby pobrać zdjęcia z iPhoto na moje urządzenie iOS:

  • w iTunes wybierz urządzenie, a na karcie Zdjęcia w ustawieniach wybierz „Synchronizuj zdjęcia z iPhoto” - tylko w tym wydarzenia z ostatnich dwóch lat (ze względu na ograniczoną pamięć telefonu).

Działało to dobrze, dopóki nie powstało iCloud - teraz ze strumieniem zdjęć za każdym razem, gdy importuję do iPhoto, ostrzega mnie przed duplikatami, ponieważ zdjęcia istnieją już w comiesięcznych wydarzeniach ze strumienia zdjęć. Skończyłem zarówno miesięcznymi strumieniami zdjęć, jak i „prawdziwymi” wydarzeniami, które są grupami zdjęć wykonanych tego samego dnia.

Więc - jaki jest prawidłowy obieg pracy teraz, gdy istnieje strumień zdjęć?

Czy nigdy nie importuję z mojego urządzenia iOS do iPhoto i po prostu zezwalam na przesyłanie strumieniowe zdjęć?

W takim razie

 • Czy po prostu pozwalam, aby kamera toczyła się na moim iPhonie, żeby była coraz większa i nigdy go nie opróżnia? Wydaje się to marnotrawstwem, ponieważ zdarzałoby się powielanie zdjęć między rolką aparatu a zdarzeniami strumienia zdjęć.

 • Jak importować filmy z urządzeń z systemem iOS?

Czy jest bardziej poprawny przepływ pracy?

Z jakich strategii korzystasz?

Dzięki

Odpowiedzi:


6

Photostream automatycznie zapisze zdjęcia z ostatnich 30 dni. Oznacza to, że każde zdjęcie zrobione na urządzeniu iOS zostanie wysłane do Photostream, ale będą tam dostępne tylko zdjęcia z ostatnich 30 dni.

Jeśli włączysz „Automatyczny import” Photostream w iPhoto (Preferencje> Photostream> Automatyczny import), to po uruchomieniu iPhoto automatycznie pobierze kopię wszystkich zdjęć, które są w twoim Photostream i automatycznie utworzy wydarzenie o nazwie: {MMM RRRR } Strumień zdjęć (np. „Strumień zdjęć z lipca 2012 r.”)

To wydarzenie będzie automatycznie aktualizowane, o ile iPhoto jest otwarte wystarczająco długo, aby zsynchronizować wszystko, co jest wymagane (zależy od twojego połączenia).

W efekcie, o ile otwierasz iPhoto raz na 30 dni i pozostawiasz go na tyle długo, aby można było go zaimportować, nie musisz nigdy ręcznie importować zdjęcia z urządzenia iOS.

Jeśli chodzi o usuwanie elementów z Rolki z aparatu na urządzeniu z iOS, o ile zobaczysz, że są one obecne w Photostream (lub w iPhoto), możesz je bezpiecznie usunąć z urządzenia. (O ile mi wiadomo, nie można tego obejść inaczej niż ręcznie).

Obecnie Photostream nie obsługuje filmów. Aby zaimportować wideo, podłącz urządzenie iOS do iPhoto i zaimportuj je ręcznie.

Na marginesie, aby zachować niektóre zdjęcia na urządzeniu, możesz utworzyć inteligentny album w iPhoto zgodnie z „Zdjęcia zrobione w ciągu ostatnich 30 dni” lub „Zdjęcia ocenione na 4 lub więcej gwiazdek” i skonfigurować iTunes, aby zsynchronizuj je z urządzeniem. W ten sposób możesz mieć pewność, że bez względu na to, czy wyczyścisz Rolkę z aparatu na urządzeniu lub usuniesz niektóre zdjęcia, zachowujesz pewną wygodę.


2

Okazuje się, że moja kopia iPhoto nie działała poprawnie - powinna zignorować zdjęcia już zaimportowane przez strumień zdjęć po podłączeniu urządzenia iOS.

Udało mi się sprawić, aby znów działała poprawnie, resetując strumień zdjęć z iCloud.com oraz wyłączając i włączając ponownie strumień zdjęć w iPhoto i wszystkich moich urządzeniach iOS.


1

Wiem, że wszyscy znaleźli kulminację rozwiązań, które mogą być pomocne ... mój wybrany kurs, który, mam nadzieję, odniesie wielki sukces, jest następujący:

 1. Zaimportuj wszystkie istniejące zdjęcia z moich iDevices do iPhoto.
 2. Wyłącz „Automatyczny import” w iPhoto w (Preferencje> Strumień zdjęć).
 3. Wyłącz „Zachowaj normalne zdjęcie” w moich urządzeniach iDevices w (Ustawienia> Zdjęcia i aparat)

Zgodnie z tą metodą moim obiegiem pracy będzie ręczne zaimportowanie mojej rolki zdjęć do iPhoto (upewniając się, że otrzymam również moje filmy), kiedy tylko zechcę. Umożliwia mi także korzystanie z funkcji, takich jak podział zdarzeń natywnych dla iPhoto. Nadal mam dostęp do wszystkich moich zdjęć strumieniowych na wszystkich urządzeniach iDevices i poprzez łącze Udostępnione> iCloud w iPhoto. Powinienem być objęty tą ochroną w przypadku zgubienia urządzenia, aby nie stracić tych zdjęć w rolce aparatu.

Teraz, jeśli Apple pozwoli mi tylko zrobić zdjęcie przy nieudanej próbie logowania. Pomiędzy tym a lokalizacją iCloud policja może faktycznie być w stanie odzyskać urządzenie. Byłoby tak, gdyby policja w twoim rejonie troszczyła się o takie wyzdrowienie ... Hartford, policja z CT, chce tylko dać ci sprawę # i nie przejmuj się, czy możesz to zobaczyć online. Ich odpowiedzią było więc znalezienie go.


0

O ile mi wiadomo, pamięć Photo Stream różni się od Rolki z aparatu. Strumień zdjęć przechowuje zdjęcia w chmurze. I myślę, że po przesłaniu do chmury, nawet jeśli usuniesz element z rolki aparatu, nie zostanie on usunięty ze strumienia. Nie jestem tego jednak pewien.

Ja trochę podążam za twoim pierwotnym obiegiem pracy, więc jeśli jesteś do tego przyzwyczajony, możesz bez problemu wyłączyć Strumień zdjęć.

Będę sam czekał na lepszą odpowiedź, ponieważ chcę poznać również strategie dotyczące korzystania ze Strumienia zdjęć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.