Jak sprawdzić stan baterii urządzenia iOS?


18

Szukam sposobu na sprawdzenie aktualnego stanu baterii urządzeń z systemem iOS, podobnie jak CoconutBattery działa na OS X.

Jak mogę sprawdzić stan baterii urządzenia z systemem iOS?


Jest to teraz część iOS 11 (wreszcie)
bmike

Teraz, gdy jest to oficjalna część iOS 11, odpowiedź bmike należy oznaczyć jako odpowiedź zaakceptowaną.
Stevoisiak

Odpowiedzi:


11

Z komputera można zainstalować coconutBattery , od wersji 3.2 obsługuje pobieranie i monitorowanie stanu baterii urządzenia iOS.

coconutBattery pokazujący stan baterii iOS

Inną opcją (częściowo działającą na iOS 11, spodziewam się, że zostanie usunięty, ponieważ używa ograniczonego interfejsu API) jest Żywotność baterii .

Stara odpowiedź, zgłoszono, że nie działa na iOS 8 i nowszych: Znaleziono łatwiejszy sposób. Jailbreak swój telefon i zainstaluj BatteryInfo Lite. To darmowa aplikacja sponsorowana przez reklamy. Testowany na iPhone'ie 3gs, iPhone 4 i iPad i działa. BatteryInfo Lite zawiera następujące przydatne informacje:

 • Temperatura
 • Pojemność (prąd, konstrukcja, maksymalna)
 • Poziom naładowania
 • Liczba cykli
 • Napięcie
 • BootVoltage
 • Numer seryjny akumulatora
 • Numer modelu

Oto zrzut ekranu aplikacji działającej na moim iPhonie 4.

Zrzut ekranu BatteryInfo Lite


Nie działa na iOS 8.1.1 - czy ktoś ma alternatywę?
Colin,

2
@ Colin spróbuj coconutBattery 3.2 - działa jak urok.
mspasov,

@mspasov Jeśli stara aplikacja nie działa, zaktualizowane zalecenie należy przenieść na początek odpowiedzi.
Stevoisiak,

14

Istnieją aplikacje, których można użyć do oceny stanu baterii, ale polecam aplikację Mac / PC o nazwie iBackupBot . Tethering urządzenia (działa bez jailbreaka) do komputera, przejdź do lewego dolnego panelu okna, wybierz urządzenie i kliknij link „Więcej informacji”. Górna część wynikowego okna będzie wyglądać mniej więcej tak:

iBackupBot iPad2,6 Bateria

Z Check Cykl ładowania baterii iPhone'a bez przerywania jail - iCopyBot :

 1. Podłącz iPada, iPhone'a lub iPoda Touch do komputera, a następnie uruchom iBackupBot.
 2. Wybierz iPada, iPhone'a lub iPoda Touch w oknie Urządzenia, a następnie kliknij Więcej informacji w prawym bocznym oknie
 3. iBackupBot wyświetli okno z wieloma informacjami o iPadzie, iPhonie lub iPodzie Touch, w tym o liczbie cykli ładowania baterii, pojemności baterii i innych

Najlepsza aplikacja na iOS, z której korzystałem w celu dostarczenia tych informacji, to BatteryLogger Plus . Wymaga to jednak jailbreaka. Aplikacje inne niż JB wydają się zapewniać optymalne informacje operacyjne, ale nie informacje o liczbie cykli. Może to być funkcja ograniczeń App Store, dlatego właśnie BatteryLogger Plus to aplikacja sklepu Cydia.


5

Apple ma oficjalne narzędzie jako część iOS 11.3 w aplikacji ustawień:

Wiele osób miało silne opinie na temat ograniczania mocy w iOS, a doskonałe szczegóły techniczne znajdują się w tym linku.

Stuknij aplikację ustawień, a następnie przewiń listę w górę, aby zobaczyć i wybrać element Bateria (powyżej Prywatności i poniżej Awaryjnego SOS), a następnie wybierz Stan baterii:

Mówi, że ta funkcja jest w wersji Beta, ale wydaje się dość dokładna na kilku urządzeniach, które testowałem z różnymi bateriami i ogólną wydajnością, którą subiektywnie zmierzyłem.


A ponieważ jest to część oficjalnego systemu operacyjnego - powinno to położyć kres wszelkim próbom aplikacji w sklepie, aby powielić tę wbudowaną funkcję. Większość z nich została wyciągnięta bardzo szybko po wejściu do sklepu, jeśli przede wszystkim przejdzie kontrolę.
bmike


0

Znalazłem zwykłą aplikację App Store (nie wymaga jailbreak), która wykonuje wszystkie te czynności: Kondycja baterii .

To nie jest darmowe, ale za to, co jest warte ...

Aktualizacja: Ta aplikacja została usunięta przez Apple.


Hmm, jak udało im się
obejść

Niedostępne w sklepie holenderskim.
Pro Backup

-3

Tak, wiele aplikacji może sprawdzić stan baterii, używam Battery Doctor.


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Dodaj link do aplikacji, którą sugerujesz w swojej odpowiedzi, a jeśli jesteś w jakikolwiek sposób z nią powiązany, ujawnij go. Dzięki!
Tetsujin,

1
Moim skromnym zdaniem Battery Doctor absolutnie nic nie robi. Nie mówi mi nic, czego jeszcze nie wiedziałem, nie zawiera żadnych istotnych informacji. Tylko kilka ładnych grafik i animacji. Nie rozumiem, jak otrzymują 5000 5-gwiazdkowych recenzji ...
ldoogy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.