Czy klawisze Apple są rolowane przy użyciu wielu klawiszy?


12

Jestem tylko ciekawy, czy klawiatury Apple są rolowane na wiele klawiszy, czy nie?

A jeśli tak, to które modele (lub jak to ustalić w OS X)?


Nie sądzę, aby jakakolwiek klawiatura USB mogła osiągnąć prawdziwe n-key rollover. Jeśli weźmiesz klawiaturę PS / 2 i dasz jej konwerter USB, aby działał na komputerze Mac, to nie jest! To ograniczenie USB.
Adam Eberbach,

Klawiatura Matias Tactile Pro 3 dla komputerów Mac, która korzysta z kabla USB, umożliwia przechodzenie do n-klawisza. matias.ca/tactilepro3

1
@AdamEberbach to nie jest ograniczenie USB, to ograniczenie sterownika oprogramowania. Zauważ, że klawiatura USB z adapterem PS / 2 może być najazdem N-Key. AFAIK ograniczenie najazdu na 6 klawiszy dotyczy tylko USB w systemie Microsoft Windows (zastanawiam się, czy ktoś jeszcze go przetestował w systemie Windows 8?).
Abhi Beckert

Odpowiedzi:


8

Obecne klawiatury Apple (od 2012 r.) Nie są najazdem N-Key i, o ile wiem, żadna nowa klawiatura, jaką kiedykolwiek stworzyli, jest. Myślę, że niektóre z tych naprawdę starych były najazdem na klawisz N, ale nie mogę tego potwierdzić.

Możesz użyć tej strony do przetestowania klawiatury - kliknij wbudowaną aplikację flash i naciśnij kilka klawiszy jednocześnie

Uważaj, że każda klawiatura ma inny układ elektroniczny i zawiedzie w różnych kombinacjach klawiszy. Na klawiaturze Apple Aluminium, jeśli przytrzymam klawisze Wi E, a następnie naciśnij Dklawisz, trzecie naciśnięcie klawisza nie zostanie zarejestrowane. Istnieją jednak inne kombinacje klawiszy, w których jednocześnie rejestrowanych jest nawet sześć kluczy.

Powszechnie mówi się, że prawdziwego najazdu na N-Key można uzyskać tylko przy użyciu klawiatury PS / 2 i że klawiatury USB mogą osiągnąć najazd na 6 klawiszy. O ile mi wiadomo, ograniczenie to dotyczy tylko systemu Microsoft Windows.

Arkusz danych technicznych mojej klawiatury mechanicznej twierdzi, że „6-klawiszowy rollover z USB, N-key rollover z USB na PS / 2”. Używając go z USB na komputerze Mac, potwierdziłem, że tak naprawdę jest to 20-klawiszowy rollover.


5

Wydaje się, że moja bezprzewodowa klawiatura Apple i klawiatura na moim MacBooku Air umożliwiają naciśnięcie wszystkich kombinacji dwóch klawiszy jednocześnie, ale nie niektórych kombinacji trzech klawiszy. Sądzę więc, że są one najazdem na 2 klawisze.

Innym sposobem przetestowania jest otwarcie przeglądarki klawiatury z menu wprowadzania lub za pomocą open -a KeyboardViewer.


3

Apple Macbook Pro ma 6 klawiszy rollover, wygląda jak ograniczenie USB

Przytrzymaj klawisze 1 2 3 4 5 6, a następnie 7, 7 nie rejestruje się


To nie jest poprawne, najazd na 6 klawiszy oznacza, że ​​każde 6 klawiszy można wykryć niezależnie, co nie ma miejsca W, Di Ena mojej klawiaturze (MacBook Pro, koniec 2011 r.). Ale najwyraźniej jest to 2-klawiszowy rollover.
Jan Segre,

0

Byłem zaskoczony, widząc, że klawiatura na Macbooku Pro może przejść mój szybki test klawiatury. Napisałem „Szybki brązowy lis przeskakuje nad leniwym psem”, przytrzymując jednocześnie oba klawisze SHIFT. Być może wewnętrzna klawiatura jest podłączona przez PS / 2 lub coś podobnego.

Jednak zewnętrzne klawiatury USB firmy Apple nie mogą tego zrobić bez brakujących kluczy.


0

Jako ktoś, kto zbudował Hackintosha (komputer, który jest wykonany ze standardowych, gotowych komponentów PC, ale działa na systemie Mac OS), mogę potwierdzić, że laptopy Apple używają interfejsu PS2. Wśród wielu plików .kext, które może zainstalować niestandardowy moduł ładujący, są sterowniki PS2. Umożliwiają one używanie klawiatur PS2 i myszy w systemie Mac OS, ale pochodzą z tekstów .k, które są używane przez laptopy Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.