Jak kontrolować bezprzewodowe radio Bluetooth z linii poleceń?


22

To pytanie jest prawie takie samo jak moje poprzednie , ale z jedną zasadniczą różnicą; Chcę włączyć / wyłączyć Bluetooth z linii poleceń (bash lub podobny), NIE z AppleScript - odpowiedzi na to widziałem na superużytkowniku wszystkie używane AppleScript.

Przypuszczam, że networksetupmoże być przydatny, ale nie mają pojęcia, co interfejsu (ów) do interakcji z - Chciałbym odpowiedź w tym kompletnego polecenia można uruchomić (i zrozumieć) - jeśli sprawach model urządzenia, to Snow Leopard na MacBook2,1celu MacBook7,1, z wyjątkiem MacBook5,1, a jeśli możesz zrobić tylko dla 6,1 i 7,1, to w porządku.


1
Możesz uruchomić AppleScript z wiersza poleceń, używając osascript -e "<applescript goes here>"tylko wyskakujących okien.
Mathew Hall,

Nie lubię AppleScript jako języka; to zwykle jest pełne.
Andrew Wonnacott,

Ponadto urządzenia pomocnicze nie są włączone i nie mogę administrować na tym komputerze.
Andrew Wonnacott,

Odpowiedzi:


39

Blueutil to schludne małe narzędzie wiersza poleceń do tego celu. Jest darmowy i zawiera kod źródłowy. Jeśli maszzainstalowany program Homebrew , możesz go zainstalować za pośrednictwembrew install blueutil.

Stosowanie:

Wydrukuj status Bluetooth
blueutil

Włącz bluetooth
blueutil --power 1 lubblueutil -p 1

Wyłącz bluetooth
blueutil --power 0 lubblueutil -p 0

Działa dobrze na MacBooku Pro z systemem Lion (10.7.3) i Mac mini z systemem Snow Leopard (10.6.8). Pojawią się błędy, jeśli wyłączysz bluetooth, gdy magiczna mysz jest podłączona, ale nadal działa :)


Dziękuję Ci. Zaakceptuję to wkrótce, ale nie chcę akceptować w ciągu 6 godzin po opublikowaniu (jeśli możesz to zrobić bez pobierania czegokolwiek, po prostu używając wbudowanego systemu OS X, co również byłoby bardzo miłe, więc czekam, aby sprawdzić, czy ktoś sugeruje, że).
Andrew Wonnacott,

3
@Andrew Innym sposobem na zrobienie tego bez pobierania czegokolwiek jest zabicie (i ponowne uruchomienie) procesu demona bluetooth (blued) w następujący sposób. Odradzam jednak korzystanie z tej metody, ponieważ powoduje ona spustoszenie w okienku preferencji Bluetooth i ikonie stanu Bluetooth w pasku menu, ponieważ nie będą już mogli się aktualizować. Aby zatrzymać demona bluetooth: sudo launchctl unload /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.blued.plist. Aby ponownie uruchomić demona bluetooth:sudo launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.blued.plist
binarybob

1
Nie dałem mu uprawnień administratora. Właśnie skopiowałem plik binarny.
Andrew Wonnacott,

1
Tak, właśnie skopiowałem plik binarny do / usr / local / bin. Ale gdzie jest ten wątpliwy kod? Rzuciłem okiem na dołączone źródło i wyglądało to legalnie, ale go nie zbudowałem.
Erika,

5
To była świetna odpowiedź i BTW, możesz ją brew install blueutilłatwo zainstalować. Wygląda na to, że zmienili flagi linii poleceń, użyj, blueutil power 1aby włączyć bluetooth.
Ivan

11

Poniższe działało dla mnie (OSX 10.7.5), aby włączyć bluetooth z wiersza poleceń (używając poleceń tutaj ):

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth ControllerPowerState -int 1

sudo launchctl unload /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.blued.plist
sudo launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.blued.plist

(Wystąpił problem polegający na tym, że wyłączyłem Bluetooth, a następnie przy następnym uruchomieniu systemu nie mogłem już używać klawiatury bezprzewodowej ... więc nie logowałem się z ekranu, ale mogłem zalogować się przez ssh. I nie było to dla mnie jasne jak zainstalować oprogramowanie, takie jak blueutilz wiersza poleceń, jak sugeruje @binarybob)


Nie mogę sudo na tym komputerze, zgodnie z jednym z moich innych komentarzy, ale nadal miło to wiedzieć. Rozpakowałem graficznie blueutil, a następnie uruchomiłem plik wykonywalny z wiersza poleceń, więc musiałem go już skonfigurować.
Andrew Wonnacott,

Jak powiedział wcześniej binarybob w swoim komentarzu , może to mylić GUI
Greenonline

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.