Jakie metody są dostępne (ponownie) instalować Lion na komputerze Mac?


9

Ponieważ oryginalne nośniki instalacyjne Lion są rzadkością (i występują tylko w niektórych nowszych komputerach Mac), użytkownicy mają wiele zapytań, w jaki sposób najlepiej mogą ponownie zainstalować (lub nawet po prostu zainstalować) Lion na swoich komputerach.

Myślę, że bardzo przydatna byłaby jedna odpowiedź kanoniczna, która byłaby w stanie przedstawić każdą rozsądną opcję instalacji na jednej stronie, z której maszyny zawierają nośnik instalacyjny USB do korzystania z Internet Recovery i wszystkie opcje homebrew do samodzielnego nagrywania obraz na DVD itp. pomiędzy nimi.

Więc jakie metody znasz lub użyłeś, aby ponownie zainstalować Lion na komputerze Mac?

Spróbuj podać 1 odpowiedź na odpowiedź i opisz ją jak najdokładniej, aby zapobiec duplikowaniu odpowiedzi lub odpowiedzi zawierających fragmenty metody itp. Możesz edytować inne odpowiedzi w celu zwiększenia poziomu szczegółowości. Staraj się nie umieszczać linków do istniejących przewodników lub zewnętrznych stron internetowych bez streszczenia lub parafrazowania, o wiele lepiej jest dołączyć informacje bezpośrednio na tej stronie.


1
Przywracanie iLife : na komputerze Mac dostarczonym z Lionem możesz po prostu ponownie pobrać iLife z Mac App Store po zalogowaniu się za pomocą swojego Apple ID.
gentmatt,

Odpowiedzi:


6

Utwórz bootowalną pamięć USB lub DVD z systemem OS X Lion na podstawie pobrania z Mac App Store

  1. Kup i pobierz Lion z Mac App Store. Instalator powinien pojawić się w twoim Applicationsfolderze.
  2. Kliknij instalator prawym przyciskiem myszy i kliknij „Pokaż zawartość opakowania”. Przejdź do Contents/SharedSupportpliku o nazwie i poszukaj go InstallESD.dmg.
  3. Otwórz Narzędzie dyskowe i przeciągnij plik DMG na pasek boczny po lewej stronie. Jeśli nagrywasz go na dysk DVD, włóż dysk DVD, wybierz obraz dysku na pasku bocznym i naciśnij przycisk „Nagraj”. Przejdź do ostatniego kroku, aby go użyć.
  4. Jeśli chcesz nagrać Lion na dysk flash USB, podłącz go i kliknij na pasku bocznym po lewej stronie Narzędzia dyskowego. Przejdź do zakładki Partition i wybierz „1 Partition” z menu rozwijanego. Wybierz „Mac OS Extended (Journaled)” po lewej stronie.
  5. Naciśnij przycisk „Opcje” pod tabelą partycji i wybierz „Tabela partycji GUID”. Będziesz tego potrzebować, aby dysk można było uruchomić na komputerze Mac. Naciśnij przycisk „Zastosuj”, gdy skończysz formatować dysk (uwaga: spowoduje to usunięcie wszystkiego z dysku).
  6. Kliknij kartę „Przywróć”, wybierz InstallESD.dmgplik jako źródło, a dysk flash jako miejsce docelowe. Naciśnij przycisk „Zastosuj”, aby utworzyć rozruchowy dysk USB.

  7. Uruchom ponownie system OS X i przytrzymaj klawisz opcji, gdy usłyszysz dzwonek uruchamiania. Stamtąd można uruchomić na dysk DVD lub dysk flash.


4

Lion Recovery (wymaga połączenia z Internetem)

Ponowna instalacja systemu OS X Lion przez Lion Recovery wymaga szerokopasmowego dostępu do Internetu przez Wi-Fi lub połączenie Ethernet. OS X Lion jest pobierany przez Apple z Internetu, gdy Lion Recovery jest używany do ponownej instalacji.

Pobieranie OS X Lion ma około 4 GB. [ źródło ]

  • Po uruchomieniu możesz przytrzymać + R , aby bezpośrednio uruchomić komputer na partycji odzyskiwania. Partycja odzyskiwania istnieje na każdym komputerze Mac, który został dostarczony z Lionem lub miał Lion zainstalowany jako czysta instalacja.
  • Po uruchomieniu możesz trzymać . Spowoduje to wyświetlenie wszystkich opcji uruchamiania komputera Mac. Wybierz opcję Recovery HD .
  • Jabłka oferuje Asystenta odzyskiwania dysku Lion, aby stworzyć własny dysk USB instalacyjny Lion. Przy użyciu tej metody instalacja Lion wymaga połączenia z Internetem. Po uruchomieniu przytrzymaj i wybierz dysk odzyskiwania.

Po uruchomieniu komputera Mac z partycji odzyskiwania / USB może być konieczne wcześniejsze skonfigurowanie preferencji językowych. Następnie wybierz Lion z paska menu.


3

Zainstaluj aktualizację (od Snow Leopard)

Możesz pobrać Lion ze sklepu Mac App Store . Spowoduje to zainstalowanie Lion po ponownym uruchomieniu. Twoje aplikacje i dane osobowe nie zostaną usunięte . Ale przed aktualizacją należy wykonać kopię zapasową.2

Użyj narzędzia Lion Recovery Disk Assistant

Trzecim sposobem jest pobranie narzędzia Lion Recovery Disk Assistant o rozmiarze 1 MB i dokonanie aktualizacji do Lion. W przypadku tej opcji potrzebny jest istniejący Recovery HD i zewnętrzny dysk twardy, a następujące czynności: zainstaluj ponownie Lion, napraw dysk za pomocą Narzędzia dyskowego, przywróć z kopii zapasowej Time Machine.


1

Korzystanie z kopii zapasowej TimeMachine

Dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, ale jeśli korzystałeś z Time Machine na komputerze Mac z Lion, partycja przywracająca jest również kopiowana na dysk. Możesz więc po prostu uruchomić komputer z dysku kopii zapasowej TM i zainstalować stamtąd lwa. Partycja przywracająca jest przenoszona na dysk wewnętrzny, a następnie instalacja przebiega tak samo, jak w przypadku innych procedur.


1

Utwórz rozruchowy dysk instalacyjny lub dysk Lion

Jak zapewne zauważyłeś, Lion to pierwszy system operacyjny, który nie jest dostarczany na dysku rozruchowym. Aby go zdobyć, musisz utworzyć ten dysk.

Zasadniczo sprowadza się to do załadowania Lion'a w Mac App Store i wypalenia go na dysku, włóż na dysk flash.
Tutaj znajdziesz obszerny samouczek .


Ach, bummer, za późno rozumiem.
Michiel

Nie za późno, aby poprawić., Pozostałe odpowiedzi wymagają podziału - 1 metoda na odpowiedź, a nadal możesz być zajęty zwiększaniem szczegółów - zrzuty ekranu, komentarze, gotchas itp.
faszeruj

Czy chcesz tylko jedną metodę na odpowiedź?
Michiel

Tak, w ten sposób każda odpowiedź jest kanoniczna i nie ma powielania. Każdy może następnie ulepszyć istniejący, nie martwiąc się o nadepnięcie na palce.
farsz

Ok, jestem na tym !!
Michiel

0

Zainstaluj aktualizację (od Leoparda)

Ponieważ potrzebujesz Mac App Store, Snow Leopard musi zainstalować Lion. Ale kiedy masz kopię Lion (dysk wymienny powyżej lub dysk USB), nie potrzebujesz Snow Leoparda, aby zainstalować Lion.

Jest to raczej metoda brutalnej siły, ale zadziała.
Proces ten składa się z trzech głównych kroków. Wykonaj kopię zapasową danych, wyczyść dysk twardy i zainstaluj Lion na czystym dysku.

Jest tutorial bardziej pogłębione, w jaki sposób zainstalować Lion nad Leopard .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.