Jak sprawdzić, ile miejsca na dysku zajmuje program? [duplikować]


Odpowiedzi:


7

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile miejsca zajmuje aplikacja i powiązane z nią pliki (nie tylko pakiet .app), AppCleaner świetnie się do tego nadaje . Jak widać na tym zrzucie ekranu dla przeglądarki Chrome, pokazuje ona samą aplikację, a także preferencje, pamięci podręczne itp. - wszystko ładnie zsumowane.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Doskonała odpowiedź, uwielbiam DaisyDisk i korzystałem z innych, ale wizualizują użycie tylko według folderów.
Adam Eberbach

8

Dysk Daisy

To zabójcza aplikacja do analizy użycia dysku na komputerze Mac. Skanuje wszystkie dyski i pokazuje użycie dysku w podziale na konfigurowalne segmenty: typy plików, programy, znaczniki itp. Może pokazać całą przestrzeń dyskową używaną przez program taki jak Skype, jeśli chcesz i więcej.

Pokazywanie użycia Skype na moim komputerze

Edycja: jest już w sprzedaży za 10 USD.


Wydaje się być wiecznie „na wyprzedaży”. Kupiłem go 6 miesięcy temu, kiedy był „na wyprzedaży” za 10 USD.
Kyle Cronin

Nigdy nie zrozumiałem, dlaczego ktoś to kupuje, skoro istnieją takie narzędzia, jak Grand Perspective i Disk Inventory X, które są równie dobre lub lepsze i bezpłatne!
Fałszywe imię

1
@FakeName estetyka ma znaczenie.
Ian C.


3

Grand Perspective to darmowa aplikacja typu open source. Podobnie jak Inwentaryzacja dysku, używa mapy drzewa do wizualizacji systemu plików. Im większy blok, tym większy plik.


2

Alternatywnie, jeśli chcesz skorzystać z wiersza poleceń i (patrząc na drugą część pytania) jesteś po prostu zainteresowany, które pliki zajmują najwięcej miejsca, często używam findpolecenia.

find ~ -size +50M

znajdzie wszystkie pliki w twoim katalogu domowym (~) większe niż 50 MB.

Możesz zmodyfikować deskryptor rozmiaru po liczbie w ten sposób (patrz man find)

k    kilobytes (1024 bytes)
M    megabytes (1024 kilobytes)
G    gigabytes (1024 megabytes)
T    terabytes (1024 gigabytes)
P    petabytes (1024 terabytes)

„Aplikacje” to po prostu foldery pełne plików, więc polecenie znajdź je w nich ponownie, a jeśli nie będą miały zasobów indywidualnie większych niż 50 MB, nie zostanie to wyświetlone.
Fałszywe imię

du -h --max-depth=1jest o wiele bardziej przydatny. Drukuje rozmiar każdego elementu w bieżącym katalogu, w tym całkowity rozmiar każdego folderu.
Fałszywe imię

@FakeName Wydaje mi się, że bardziej skupiałem się na zwykłych plikach, które zajmują miejsce w przeciwieństwie do aplikacji - może to być również przydatne dla OP, jeśli próbuje zwolnić miejsce. Również twoja dulinia komend po prostu mi dajedu: illegal option -- -
binarybob

hmmm. Wypróbowałem to na Linuksie, zakładając, że nie pomylili się zbytnio. Wiem, że można to zrobić na komputerze Mac (ponieważ użyłem go na komputerze Mac). Czekaj.
Fałszywe imię

1
Ach, to: du -h -d 1na Macu. Cholerny Cent-OS. Wydaje mi się, że właśnie to dostaję za założenie, że istnieje pewna spójność w jądrach GNU.
Fałszywe imię

1

Używam OmniDiskSweeper . Pokazuje ładny przegląd używanej przestrzeni dyskowej i katalogu, który zajmuje tyle miejsca.
Może również kasować dane.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Nie chcę zepsuć imprezy, ale rozumiem, że pomysł jest taki, że dysk się zapełnia? więc po co instalować dodatkową aplikację, skoro wystarczy proste „uzyskać informacje”?

Dla Skype:

Pokazuje, jak uzyskać informacje o aplikacji

śledzony przez:

Rozmiar aplikacji Skype

pokaże Ci, jak duża jest aplikacja bez dodatkowego oprogramowania zajmującego miejsce.

Ponadto drugą alternatywą jest użycie wpisywania terminala:

du -sh /Applications/Skype.app/
 53M  /Applications/Skype.app/

Różnice w wielkości między tym, co daje Finder, a tym, co daje, wynika z faktu, że obliczają rozmiar w bazie 10 (Finder) i bazie 2 (du). Zobacz także ten link w tej sprawie:

du -sh vs rozmiar pliku Findera


0

Późna odpowiedź, ale nigdy nie żałowałem, że kupiłem aplikację o nazwie „Jaki rozmiar” dla mojego IMAC… świetnie nadaje się do tego, aby dowiedzieć się, co zajmuje tyle miejsca… i oglądasz wszystko naraz, nie kawałek po kawałku. Bardzo przyjazny dla użytkownika, nie wymaga czytania, najlepsze 10 dolarów wydałem. Może najpierw spróbowałbym darmowych, gdybym o nich wiedział, ale nadal jestem bardzo zadowolony z „What Size”


Witamy, aby zapytać inaczej! Dzięki za odpowiedź, Sue! Czy możesz dodać link do oprogramowania wymienionego w odpowiedzi? Zawsze pomocne jest dodanie linku, który pomoże OP znaleźć odpowiednie oprogramowanie. Dziękuję Ci.
daviesgeek

0

Jeśli chcesz wyczyścić miejsce, dzienniki Skype i okazjonalny plik tekstowy nie będą miały wpływu.

Jeśli chcesz znacznie zmniejszyć przestrzeń, nie powodując, że Twój Mac jest bulimiczny, sugeruję Monolingual (darmowy i open source), który usuwa nieużywaną obsługę języka (która zwykle wynosi około 500 MB do 2 GB) i zbędne pliki binarne aplikacji.

Większość aplikacji Mac jest „uniwersalna”, co oznacza, że ​​obsługują zarówno architekturę procesorów Intel, jak i (starsze) PowerPC, ponieważ każda aplikacja zawiera plik binarny skompilowany dla każdej z nich. Jeśli korzystasz z procesora Intel Mac, jednojęzyczny może być używany do usuwania nieużywanych plików binarnych aplikacji, oszczędzając 1-2 GB

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.