Jak mogę dowiedzieć się, co powoli zjada moją przestrzeń HD?


104

Co kilka dni otrzymuję powiadomienia na moim MacBooku, że działa lub brakuje mu miejsca na dysku twardym. Co ciekawe, ponowne uruchomienie komputera pozwoli mi odzyskać gigabajty miejsca (w przeszłości było w stanie odzyskać około 2,2 GB). Nie mogę jednak zidentyfikować niczego w mojej osobistej działalności, która zajmowałaby to miejsce.

Możliwe, że jest to nieuczciwy podcast iTunes lub ogromna aktualizacja oprogramowania, którą automatycznie pobiera mój Mac - czy któryś z nich odzyska miejsce po ponownym uruchomieniu?

Jedną z możliwości, o których mogę myśleć, jest to, że FileVault ma jakiś wyciek dysku, alokując, ale nie zwalniając plików. Czy to ma sens? Czy istnieje narzędzie, które mogę uruchomić, aby określić, dokąd zmierza ta przestrzeń? Zakładając, że jest to FileVault, czy powinienem spróbować go wyłączyć? Jaki jest najlepszy sposób na włączenie FileVault na prawie pełnym komputerze?


1
Proszę: kiedy pytanie zostało zadane po raz pierwszy: użyłeś Leoparda lub Snow Leoparda?
Graham Perrin

3
@Graham Musiałem używać Leoparda, ponieważ Snow Leopard został wydany dopiero miesiąc po tym, jak opublikowałem to pytanie
Kyle Cronin

Odpowiedzi:


49

DaisyDisk (bezpłatna wersja próbna, 9,99 USD)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

DaisyDisk przypomina WinDirStat dla Windows, ponieważ możesz zobaczyć swoje pliki jako wizualną hierarchię i dowiedzieć się, które zajmują najwięcej miejsca.

W przypadku Daisy Disk wyróżniają się dwa miejsca:

 1. Jest zaprogramowany do wydajnego i przy użyciu równoległych procesów szybkiego wyszukiwania wszystkich specjalnych przypadków, w których Apple ma przydziały systemów plików, które są bardziej unikalne dla Core Storage i APFS oraz lokalnych migawek / kontenerów.
 2. Bardzo dobrze wyjaśnia również wszystkie te szczególne przypadki i błędy. Gdy masz alokacje z dużą ilością brakującego miejsca, oszczędza ci to uczenia się wszystkich szczegółów czyszczenia lokalnych migawek w wierszu poleceń, wiedząc, kiedy nadszedł czas na uruchomienie do odzyskiwania, aby uruchomić Narzędzie dyskowe, aby sprawdzić sam dysk, gdy wykresy nie „ t sumują się poprawnie, itp ...

Tak, kosztuje to pieniądze, ale mam nadzieję, że na dłuższą metę zaoszczędzisz zdrowie psychiczne i czas, ponieważ od wielu lat jest to solidne narzędzie.

Podziękowania dla Sathya za odpowiedź w Super User .


to jest najlepsze. Kupiłem go za wyprzedaż w Czarny piątek za 6 $ i jest naprawdę łatwy w użyciu i zrozumiały. Naprawdę fajne narzędzie. Dzięki
Aleksey Timoshchenko

1
Bardzo dobra rekomendacja - w poszukiwaniu plików, które nie zostały wyraźnie ujawnione przez żadne standardowe narzędzia (du itp.), Ta aplikacja od razu wskazała problem. Wart dziesięciu.
dartacus

95

Miałem bardzo podobny problem , dlatego postanowiłem skompilować kilka metod jego rozwiązania. Tak więc, są te opcje i niektóre z nich otrzymałem z odpowiedzi już tutaj podanych. Rozumiem, że to trochę nie na temat pytania, ale jest zgodne z odpowiedziami. Składa się z wielu części i to wszystko oprogramowanie, które mógłbym jakoś wypróbować.

Zasadniczo dobrym pomysłem jest zwrócenie szczególnej uwagi na korzystanie z poniższych opcji sudo, aby oprogramowanie mogło uzyskać dostęp do każdego pliku , w tym prawdopodobnie dużych ukrytych.


Oto krótka lista aplikacji do sprawdzania użycia dysku:

 • GrandPerspective jest tylko graficzny, przy użyciu mapy mapy, może mierzyć pliki metodami logicznymi lub fizycznymi przed skanowaniem, pokazywać / ukrywać zawartość paczki i zmieniać schemat kolorów w locie. Jest także w stanie zapisać zeskanowane dane do archiwizacji lub porównania wielu okien.

 • Disk Inventory X wykorzystuje również schemat graficzny Treemap, ale obok widoku listy folderów i plików. Grahpics nie jest tak dobry jak GrandPerspective, ani lista tak dobra jak OmniDiskSweeper, ale dobrze sobie radzi z mieszaniem obu. Ma wtyczkę Finder i najwięcej opcji między 3 w preferencjach. Jest to najbardziej złożony, ale nie kompletny.

 • OmniDiskSweeper nie jest graficzny i jest bardzo podobny do widoku kolumny Findera. Ty wybierasz folder lub dysk do przeanalizowania, po uporządkowaniu zajmie je według zużycia dysku. Następnie możesz po prostu usunąć (przenieść do kosza) wszystko na liście.

Każdy z nich ma swoje zalety i zalety, ale nadal nie jestem pewien, czy jest coś takiego. Wszystkie są bezpłatne.


Istnieje również inne podejście do aplikacji do skanowania określonych oczekiwanych miejsc i plików w celu wykorzystania miejsca w nieoptymalny sposób. Zasadniczo gromadzą niektóre znane rzeczy na temat systemu, które mogą puchnąć na dysku w jednym ładnym interfejsie, dzięki czemu możesz zobaczyć i zdecydować, co usunąć.

 • CleanMyMac zawiera listę pamięci podręcznych, dzienników, plików językowych, uniwersalnych plików binarnych, „śmieci” programistycznych, rozszerzeń i aplikacji. Skanuje pliki, a także wykorzystuje posiadaną bazę wiedzy. Świetny interfejs, prosty w obsłudze.

 • CleanApp jest w zasadzie taki sam jak CleanMyMac: wyświetla listę aplikacji, panele preferencji, języki, pamięci podręczne ... Ale dodaje również społeczność - pokazuje, ile osób usunęło każdy plik lub pakiet. Istnieje jeszcze jedna funkcja, rejestrowanie, które rejestruje aktywność przenoszenia plików i uruchamiania aplikacji oraz wszystkie „linki”, które można znaleźć dla każdej rzeczy. Jest o wiele bardziej techniczny i szczegółowy. Oferuje również widok mapy Treemap, ale radzę użyć innej opcji.

 • XSlimmer jest bardzo specyficzny. To usunąć „niepotrzebne” kodu z plików binarnych „tłuszcz” i strip językach niepotrzebne , jak jest napisane na stronie internetowej. Uniwersalne pliki binarne, to znaczy, zajmują dużo miejsca do przechowywania plików w różnych architekturach i językach. To powoduje, że wszystkie z nich zmniejszają się tylko do potrzeb twojego komputera.

 • AppCleaner jest tutaj darmową opcją, zawiera listę tylko aplikacji, widżetów i „innych”. Ma prosty interfejs, w którym można upuścić plik aplikacji, dzięki czemu będzie on analizował jego wewnętrzne linki i usuwał rzeczy pozostawione poza pakietem na tej podstawie.


Innym podejściem jest poszukiwanie duplikatów plików. Istnieje wiele opcji komercyjnych, niektóre mogą być lepsze niż wymienione poniżej, nie próbowałem ich wszystkich. W każdym razie wymieniam mój wybór aplikacji, biorąc pod uwagę, które z nich mogłem wypróbować.

 • TidyUp to bardzo dobrze znana aplikacja w tym temacie. Możesz określić, gdzie chcesz skanować w poszukiwaniu duplikatów. Oferuje podstawowe i zaawansowane tryby, kilka różnych strategii i kryteriów.

 • MrClean to bezpłatne narzędzie, które skanuje foldery w poszukiwaniu duplikatów i usuwa je. Bardzo uproszczony, ale wydajny, jeśli masz pewność co do tego, co robisz.

 • Wiewiórka skanuje duplikaty i pozwala wybrać, które z nich chcesz usunąć. Oferuje widok węzłów folderów i można wybrać opcję „ usuń wszystkie pliki w folderze, które mają duplikaty w innym miejscu lub odwrotnie ”, a także ręczne wybieranie. Skanowanie wszystkich plików może potrwać bardzo długo, ale potem wykonuje bardzo przyzwoitą robotę.

 • DupeCheckupuść na niego plik, a on użyje twojego indeksu Spotlight, aby sprawdzić, czy masz gdzieś potencjalną duplikat ”. To o tej miłej aplikacji open source. Nie jest to doskonałe narzędzie do czyszczenia przestrzeni naraz, ale z czasem pomaga utrzymać przestrzeń w czystości.

 • DuplicateFileSearcher ze strony internetowej: „ to bezpłatne, potężne narzędzie, które pomoże Ci znaleźć i usunąć duplikaty plików na twoim komputerze. Można go również użyć do obliczenia skrótów MD5 i SHA. Oprogramowanie działa w systemach Windows, Linux, Solaris i MacOS. „. Wystarczająco powiedziane.


Następnie krótko omówię podobne podejście, przytaczając odpowiednie części na temat dwóch innych rzeczy, które można zrobić, aby wyszukać brakujące miejsce na dysku, bez instalowania niczego nowego, używając tylko wiersza polecenia (terminalu).

Ten (długi, ale dobry) pochodzi z forów MacFixIt (przejdź tam, aby uzyskać więcej opcji i szczegółów) :

W większości przypadków tak naprawdę pliki zajmują część woluminu, ale pliki są niewidoczne podczas normalnego korzystania z Findera.

Korzystając z funkcji Idź do folderu Findera (w menu Idź), spójrz na rozmiary zawartości tych folderów, wklejając te ścieżki:

/private/var/vm 
/private/var/log 
/Volumes 

Katalog / private / var / vm zawiera pliki wymiany używane przez pamięć wirtualną. Nowe są tworzone, gdy więcej danych jest zamienianych z pamięci RAM na dysk twardy. Cały proces ich tworzenia rozpoczyna się przy każdym ponownym uruchomieniu lub ponownym uruchomieniu; nie próbuj ich usuwać samodzielnie. Sprawdź całkowity rozmiar wszystkich plików wymiany zaraz po uruchomieniu i gdy dysk się zapełni. W Panther pierwsze dwa pliki wymiany mają 64 MB, a następnie każdy nowy jest dwa razy większy niż poprzedni (128 MB, 256 MB, 512 MB, 1 GB) do maksymalnego rozmiaru 1 GB. W Tigerze pierwsze dwa pliki wymiany mają 64 MB, następny 128 MB, a dodatkowe pliki 256 MB.

Jeśli nie uruchamiasz dziennych, tygodniowych i miesięcznych skryptów konserwacyjnych (albo za pomocą narzędzia, albo przez uruchamianie poleceń sudo okresowo codziennie, sudo okresowo co tydzień i sudo okresowo co miesiąc w terminalu), dzienniki na woluminie startowym mogą stać się za duży. Jeśli błąd występuje często i jest rejestrowany, możesz mieć bardzo duży plik na /private/var/log/system.log.

Pliki w / Volumes powinny być aliasami do zamontowanych woluminów. Nie usuwaj tych aliasów, ponieważ wszystko, co im zrobisz, dzieje się z zawartością odpowiednich woluminów. Jeśli nie masz pewności, że możesz eksplorować ten folder bez nieszczęśliwego zdarzenia, przed rozpoczęciem należy poprawnie odmontować dowolny wolumin inny niż wolumin startowy, jeśli problem braku miejsca na dysku dotyczy tylko tego woluminu. Zewnętrzne dyski FireWire można odłączyć po prawidłowym odmontowaniu.

Czasami programy do tworzenia kopii zapasowych, które nie mogą znaleźć docelowego woluminu docelowego (lub docelowego) dla kopii zapasowej, tworzą folder o tej samej nazwie co miejsce docelowe i umieszczają folder w katalogu / Volumes. Są przypadki, w których cały wolumin startowy został utworzony na sobie w folderze wewnątrz / Woluminy. Jeśli ilość brakującego miejsca jest zbliżona do rozmiaru folderu użytkownika, taka kopia zapasowa może być wyjaśnieniem. Jeśli użyjesz Carbon Copy Cloner lub innego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych lub klonowania i skonfigurujesz jego preferencje do tworzenia kopii zapasowej zgodnie z harmonogramem, a docelowy wolumin docelowy nie zostanie podłączony lub śpi w zaplanowanym czasie, kopia zapasowa zostanie utworzona w katalogu / Volumes .

Aby sprawdzić rozmiar normalnie niewidocznego katalogu / Woluminy w aktywnym woluminie startowym, otwórz nowe okno Findera. Wybierz wolumin startowy z listy po lewej, a następnie wybierz widok kolumny (ten po prawej stronie trzech widoków). Z menu Idź Findera wybierz Idź do folderu i wklej:

/Volumes 

Katalog / Volumes staje się widoczny w Finderze; znajdź jego rozmiar, wybierając go i wpisując polecenie I. Katalog Mój / Woluminy ma rozmiar 12 KB.

Ten drugi pochodzi z forów Mac OS X Hints (niewiele więcej do zobaczenia):

Możesz uruchomić du w terminalu, aby zobaczyć, co się dzieje. Uruchomienie może potrwać kilka minut.

Przykładem może być otwarcie terminal.app, a następnie uruchomienie następujących poleceń:

sudo du -h -d 1 -c /

Wprowadź hasło, gdy pojawi się monit, a następnie puść. Uruchomienie zajmie kilka minut, więc bądź sprytny.

du oznacza użycie dysku. Jest też df . Lubię dołączyć -xdo powyższego polecenia:

sudo du -cxhd 1 /

Dodając do opcji wiersza poleceń, możesz użyć usługi automatyzacji do otwarcia dowolnej aplikacji. Dzięki temu uzyskasz różne (i bardziej kompletne) wyniki w GUI.

Lub, jeśli korzystasz z komputera Power PC, korzystasz z Rosetty lub czegokolwiek przed Snow Leopardem , możesz mieszać dowolne z wyżej wymienionych aplikacji za pomocą Pseudo . To mała aplikacja do otwierania rzeczy jako administrator. Wyobraź to sobie jako GUI dla sudo.


Wreszcie, jest kompletny przewodnik dla początkujących na temat „The X Lab”, którego po prostu nie będę tu cytował zbyt długo.


1
+1 za polecenie du na terminalu: jest instalowane domyślnie i bez bzdur.

34

Disk Inventory X to kolejny doskonały wizualizator przestrzeni dyskowej.

Inwentaryzacja dysku X

FileVault ani jakiekolwiek oprogramowanie innych firm nie jest w tym przypadku konieczne.

Mac OS X to po prostu złożony i nowoczesny system operacyjny, który wykorzystuje przestrzeń dyskową w sposób dynamiczny i często nieprzewidywalny. Plik wymiany nie tylko rośnie i kurczy się, ale także OS X posiada podsystem, który tworzy współdzieloną pamięć podręczną modułu ładującego dynamicznego, która może rosnąć do ogromnych rozmiarów bez Twojej wiedzy. Pamięć podręczna znajduje się w / var / db / dyld /

Nigdy nie zadzieraj z pamięciami podręcznymi i plikami wymiany OS X. Pamięć podręczna jest opróżniana podczas uruchamiania w trybie SafeMode i jest odtwarzana podczas normalnych rozruchów. Krótko mówiąc, jest to po prostu narzut miejsca na dysku, aby uruchomić system OS X. Naprawdę nie można odzyskać ani kontrolować pamięci podręcznej.

Ktoś na macfixitforums.com uprzejmie sporządził listę typowych podejrzanych, którzy porywają miejsce na dysku w Mac OS pod postem Where Go My Disk Space Go?


Dzięki za link - to właściwie to, czego szukałem, listę potencjalnych podejrzanych.
Kyle Cronin

Tak, też tego użyłem. Działa jak marzenie!
splattne

Jestem też wielkim fanem. Moja kopia to aplikacja PowerPC, więc nie będzie grać z Lionem, ale programista właśnie wydał uniwersalną wersję beta, którą muszę wypróbować.
bg2011,

To działało cudownie. Dowiedziałem się, że doker zabrał 64 GB za przestrzeń wirtualną!
Seph Reed

24

Pobierz i uruchom GrandPerspective, aby uzyskać ładny graficzny widok tego, co zajmuje miejsce na dysku - coś takiego:

Uruchom to przed i po ponownym uruchomieniu, a powinieneś zobaczyć, jakie są duże różnice.


OK, kiedy następnym razem mój komputer Mac będzie narzekać, że jest prawie pełny, uruchomię go i opublikuję wyniki.
Kyle Cronin,

Pamiętaj, że wielka perspektywa może pokazać tylko to, na co masz pozwolenie. Zobacz ten wątek, w jaki sposób bardziej szczegółowo zbadać „różne wykorzystane miejsce”. forums.macosxhints.com/archive/index.php/t-98613.html

używałem tego przez jakiś czas i jest świetny, ale nie działał w moim bieżącym problemie, jak wspomniał użytkownik 29234, ponieważ nie mógł przeskanować całego systemu.
cregox

13

Wygląda na to, że odzyskane miejsce pochodzi z plików wymiany (vm) i sleepimage. Ponowne uruchomienie wyczyści pliki, w /var/swap/których może znacznie wzrosnąć, jeśli zabraknie pamięci RAM lub używasz laptopa. Jeśli korzystasz z laptopa, znajdziesz plik o nazwie sleepimagewielkości zainstalowanej pamięci RAM i można go bezpiecznie usunąć - co oznacza, że ​​usunięcie czegokolwiek tutaj jest tymczasowe.

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, niż sugeruję, użyj aplikacji (jak sugerowane), takich jak Grand Perspective lub Disk Inventory X, aby znaleźć duże pliki. Możesz także usunąć dodatkowe tłumaczenia językowe ręcznie lub przy użyciu aplikacji takich jak Monolingual - na przykład, gdy ekstremalnie iWeb spada z prawie 1 GB do ~ 150 MB po uruchomieniu Monolingual.

Jeśli chcesz wyłączyć FileVault, możesz postępować zgodnie z instrukcjami Apple : odznaczając FileVault w okienku preferencji bezpieczeństwa w Preferencjach systemowych.


Dzięki za wskazówkę dotyczącą Monolingual! Zdaję sobie sprawę, że wyłączenie Filevault powinno być tak proste, jak odznaczenie pola; wymaga to jednak znacznej ilości wolnego miejsca, którego w tej chwili nie mam (i może nigdy nie zrobić bez robienia potencjalnie niebezpiecznych rzeczy, takich jak przenoszenie bibliotek iTunes i / lub iPhoto na dysk zewnętrzny).
Kyle Cronin

Narzędzia usuwające elementy z .app mogą mieć nieoczekiwane konsekwencje. Przykład: aplikacja Firefox.app, którą w jakiś sposób przyciąłem lub przerzedziłam, nie mogła się zaktualizować. Niezależnie od tego, czy użyłem jednojęzycznego czy innego narzędzia, nie pamiętam, ale późniejsza awaria aplikacji sprawiła, że ​​przestałem się niepotrzebnie przerzedzać.
Graham Perrin

Kompletnie się zgadzam. Narzędzia do badania dysku są przydatne, ale jest to prawdopodobnie konkretna odpowiedź na pytanie o to, co powoli pochłania miejsce na dysku, które jest uwalniane po ponownym uruchomieniu.
hepcat72

11

Nie potrzebujesz żadnych narzędzi, jeśli chcesz korzystać z dołączonych narzędzi Apple.

Zacznij od informacji o systemie i pozycji Informacje o tym pasku menu Mac w Apple Menu.

 • wybierz Apple Menu
 • O tym komputerze Mac
 • Więcej informacji
 • Pamięć (w lewym górnym rogu okna między wyświetlaczami a pamięcią )

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To narzędzie wykorzystuje dane reflektora , więc jeśli wydaje się wyłączone, możesz zresetować reflektor i pozostawić komputer Mac działający przez kilka godzin, aby zregenerować wszystkie dane, które zasilają wykres zużycia pamięci. W rzeczywistości w najnowszym systemie operacyjnym (10.10 i 10.11) wiele razy, gdy ilość wolnego miejsca stopniowo maleje i ulega wyczyszczeniu podczas rozruchu, jest spowodowana zablokowaniem światła i generowaniem plików bazy danych na bieżąco. Możesz to sprawdzić za pomocą polecenia:

sudo du -sm /.Spotlight-V100; sleep 600; sudo du -sm /.Spotlight-V100

W ten sposób otrzymasz migawkę wielkości tego katalogu i kolejne 10 minut później (lub więcej, jeśli nie oglądasz, aby ponownie wprowadzić hasło)

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych danych, użyj Findera i otwórz okno w widoku listy komputera:

 • Shift + Command + C
 • Command + 2
 • Command + J

Zaznacz pole wyboru Oblicz wszystkie rozmiary, a następnie użyj trójkątów, aby odsłonić foldery i śledzić, które foldery rosną, gdy używasz komputera Mac przez okres 20 minut.

Możesz także sprawdzić dostęp do systemu plików za fs_usagepomocą aplikacji terminalowej, ale to trochę tak, jakby próbować wziąć łyk z węża pożarowego. Jeśli możesz zawęzić proces lub folder do wyszukiwania za pomocą grepdziałania systemu plików, staje się bardziej pomocny i przydatny, aby wiedzieć, co dzieje się na najniższym poziomie dostępu do systemu plików.


9

Jeszcze jedno bezpłatne i przydatne narzędzie do przechowywania Maca od The Omni Group, OmniDiskSweeper .


W ogóle niezła aplikacja. Wszystkie 3 sugerowane w tym pytaniu mają swoje zalety i wady. Jest to najprostszy i nie graficzny program, który wyświetla listę i porządkuje cały dysk według rozmiaru pliku.
cregox

8

Wizualizacja w czasie rzeczywistym aktywności systemu plików

fseventer

http://fernlightning.com/doku.php?id=software:fseventer:start

Jeśli używasz Lwa

Mobilny wehikuł czasu

Lokalne miejsce na dysku zostanie wykorzystane inteligentnie - nigdy tak bardzo, aby wywołać alert z systemu. Jeśli jesteś ciekawy, możesz uruchomić dwa polecenia w Terminalu:

man mtmd

q

tail -f /private/var/log/system.log | grep -E 'backup|mtm'

- odłóż to okno terminala na bok, pozostaw w tle, pracuj normalnie przez około godzinę. To, co jest zalogowane, powinno cię uspokoić. Po zakończeniu / zakończeniu przenieś okno terminala na pierwszy plan, a następnie przerwij uruchomione polecenie:

controlc

Błędne koncepcje systemu plików Mobile Time Machine

W Mac OS X 10.7 Lion: recenzja Ars Technica (strona 18) (2011-07-20) widać postrzeganie nakładania się, opis czegoś jako nieoptymalnego i mówienie o kopiach.

Pojęcie lokalnej przestrzeni dyskowej używany do kopii może być zrozumiałe alarmujące - „kopiowanie czegoś wymaga czasu, miejsca, obciążenie procesora” i innych takich myśli.

Podejrzewam, że stosowanie Lwia NFS dla telefonów Time Machine lokalnych migawek okażą się nie porównywalne z kopiowaniem, w tym sensie. Podejrzewaj bardzo inteligentne wykorzystanie przestrzeni, które nie wymaga ani kopiowania, ani przenoszenia plików - magia wykonywana w drzewie B katalogu i powiązane poziomy na woluminie HFS +, a na pewnym poziomie w mtmfs.

[macbookpro08:~] gjp22% date
Tue 2 Aug 2011 15:13:04 BST
[macbookpro08:~] gjp22% uname -a
Darwin macbookpro08.centrim.freeman-centre.ac.uk 11.0.0 Darwin Kernel Version 11.0.0: Sat Jun 18 12:56:35 PDT 2011; root:xnu-1699.22.73~1/RELEASE_X86_64 x86_64
[macbookpro08:~] gjp22% sudo fileXray --volume_header /Volumes/MobileBackups
Could not determine an appropriate HFS+ volume from "/Volumes/MobileBackups". The file system type of /Volumes/MobileBackups is 'mtmfs'.

Podsumowując: po odłożeniu początkowych obaw większość ludzi powinna uznać lokalne migawki za dobre, mające wpływ na wydajność, która jest albo niezauważalna, albo nieistotna.

FileVault 1 w systemie Snow Leopard lub Lion

W bardziej nowoczesnych wersjach systemu operacyjnego użycie pasm dla FileVault 1 nie powinno stanowić problemu. Przestrzeń AFAIR jest zwalniana dynamicznie, bez konieczności wylogowywania.

Czy dwa lata temu równie dobrze zarządzano wolną przestrzenią w FileVault 1, kiedy pytanie zostało opublikowane, nie pamiętam.


1
Kopie lokalne można wyłączyć za pomocą sudo tmutil disablelocal.
Lri

Ledwo mogłem to zrozumieć, ale tytuł „wizualizacja aktywności systemu plików w czasie rzeczywistym” jest doskonałą sugerowaną odpowiedzią na konkretne pytanie! +1
cregox

Od lipca 2015 r. Fseventer został wyłączony i nie jest już dostępny.
fsb

7

Znajdź plik Culprit. Rozwiązanie

Spośród wszystkich powyższych odpowiedzi możesz po prostu nacisnąć to polecenie w terminalu, aby znaleźć plik winowajcy ...

To polecenie wyszukuje wszystkie pojedyncze pliki, których rozmiar jest większy niż około 100 MB, a następnie drukuje je na terminalu.

sudo find / -type f -size +100000k -exec ls -lh {} \; | awk '{ print $9 ": " $5 }'

W moim przypadku był plik dziennika tomcat, który poszedł do kokluszu 13 GB.


6

Wygląda na to, FileVault może powodować pewne kwestiom pewne problemy z wolnej przestrzeni. Jeśli naprawdę nie potrzebujesz integracji zapewnianej przez FileVault, sugerowałbym wyłączenie jej i użycie TrueCrypt . Jest open source i nie będzie szaleńczo zjadać wolnej przestrzeni.

Możesz także zapoznać się z tym przewodnikiem, aby zwolnić miejsce na dysku twardym w systemie OS X lub uruchomić narzędzie dyskowe (takie jak sugerowane przez Douga Harrisa ).

Edycja: Od czasu pierwotnej odpowiedzi FileVault został znacznie przepełniony w OS X Lion i jest znacznie bardziej niezawodny.


Naprawdę włączyłem go tylko podczas instalacji systemu operacyjnego, ponieważ jest to komputer przenośny i martwiłem się o bezpieczeństwo moich danych. Zastanawiam się teraz, jak to wyłączyć, nie psując iTunes, iPhoto itp. (Których biblioteki mają niezliczone GB muzyki, zdjęć i filmów).
Kyle Cronin

Jeśli bezpieczeństwo stanowi problem, pamiętaj o następującym problemie: TrueCrypt 7.0a dla Mac OS X nie może uniemożliwić innym użytkownikom systemu dostępu do plików . Przegląd znajduje się na wuala.com/grahamperrin/public/2010/11/09/c?mode=gallery
Graham Perrin

3

Jaki rozmiar

to wizualizator miejsca na dysku, który kosztuje 13,00 USD. Chociaż jest podobny do innych programów opisanych powyżej, ma również tryb, w którym można przeglądać, mierzyć, a nawet usuwać pliki należące do Systemu lub innych użytkowników.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Użyłem Disk Inventory, podobnie jak wielu innych tutaj, i znalazłem wiele plików kopii zapasowych iPhone'a i iPada. Wnikając w to, odkryłem, że mam 4 Gb kopii zapasowych, które miały dwa lata dla starszych urządzeń, z których już korzystałem. To było miłe znalezisko na moim dysku twardym 128 Gb.

Jeśli masz wiele urządzeń na komputerze Mac, zaznacz ~ biblioteka / obsługa aplikacji / mobilesync / backup. Każda kopia zapasowa znajduje się w osobnym folderze, a przeterminowane łatwo się wyróżnią.


1

Wypróbuj kartografię dysku aplikacji, która jest całkowicie darmowa i pokazuje ukryte systemy. Możesz także wyświetlać pliki większe niż 1 Gb itp.


0

W moim przypadku była to niekontrolowana instancja MySQL / MariaDB, która z jakiegoś powodu włączyła replikację na moim laptopie. Znaleziono za pomocą: narzędzia GPL - Disk Inventory X http://www.derlien.com/downloads/index.html

W moim przypadku MariaDB - tworzyła kilka plików bin-log do replikacji w / usr / local / var / mysql 50 plików po 1 GB każdy ....


0

„Ponowne uruchomienie komputera pozwoli mi odzyskać gigabajty miejsca” wcale nie jest ciekawe; afaik, to oprogramowanie opróżnia pamięć podręczną. Dla mnie, jako dużego użytkownika Firefoxa (ponad 100 otwartych kart), ponowne uruchomienie mojego MacBooka zwalnia coś w sąsiedztwie 1 do 2 GB miejsca na dysku (które następnie zostaje zapełnione nowymi danymi pamięci podręcznej Firefoksa).

AFAIK jest inne oprogramowanie z rozdętymi pamięciami podręcznymi; Pamiętam z wcześniejszej wersji systemu Mac OS X (Snow Leopard?), Że aktualizacje QuickTime są gdzieś przechowywane w bibliotece i można je usunąć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.