Jak uruchomić VI z kolorami na Lionie?


15

Chcę włączyć podświetlanie składni kolorów w vi. Właśnie włączyłem kolory w Terminalu tutaj . Wszelkie pomysły, jak to włączyć?

UWAGA: Zwykle w systemie Linux, gdy otwieram vi za pomocą vi file.txti domyślnie otwiera się czarno-biały, mogę otworzyć ten sam plik za pomocą vim file.txti pokaże kolory, ale to nie działa tutaj.


Aby ogólnie wyróżnić kolory, np. Z lslub greppatrz ansi-color-code-in-vim na SO.
den

Odpowiedzi:


14

To kwestia posiadania odpowiednich ustawień w ~/.vimrcpliku. Oto mój: https://github.com/mathiasbynens/dotfiles/blob/master/.vimrc .

Kluczem jest dodanie tego:

" Enable syntax highlighting
syntax on

Możesz zainstalować schematy kolorów w swoim ~/.vim/colorskatalogu. Aby włączyć schemat kolorów, użyj:

" Select a colorscheme
colorscheme molokai

Używam Molokai , który wygląda tak podczas edycji pliku JavaScript:


Dzięki, właśnie tego szukałem! EDYCJA: Na marginesie, dodawanie colorsheme molokaiprzyniosło E185: Cannot find color scheme molokai. Ale część składniowa nadal działała! :)
gusterlover6

@ gusterlover6 Tak, jak wyjaśniłem w moim poście, musisz mieć zainstalowany program Molokai colorscheme ~/.vim/colors/molokai.vim. Możesz pobrać go z linku w mojej odpowiedzi. Cieszyć się!
Mathias Bynens

Jeśli używasz Janusa, masz łatwy dostęp do schematów kolorów (i wtyczek).
Ian C.

5

Powiem też, że MacVim to ładne uaktualnienie od standardowego Vima, które jest dostarczane z OS X, ale nie jest konieczne. Potrzebujesz konfiguracji Vima, która dodaje podświetlanie składni do VIM.

Najszybszym sposobem na to jest Janus - jest to zestaw wtyczek VIM i plików konfiguracyjnych wstępnie skonfigurowanych i gotowych do pracy. Działa z Vimem i MacVimem.

Aby zainstalować:

curl -Lo- http://bit.ly/janus-bootstrap | bash

A następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. To wywołuje ich automatycznego instalatora . Wymaga Vima 7.3 lub nowszego. Uzyskasz łatwą ścieżkę do kolorów i wtyczek w Vimie.

Vim z Janusem


@denis tak, proszę zadać nowe pytanie.
Ian C.

4

Musisz dostosować swój ~ / .vimrc, aby między innymi włączyć podświetlanie składni. Upraszczając, będziesz chciał dodać:

syntax on

Google „vimrc” dla przykładowych plików konfiguracyjnych vim.


1
Doprowadza mnie do szału, gdy ludzie mówią „google stuff” w odpowiedzi na zmianę stosu - jak myślisz, jak ludzie w ogóle dotarli do pytania ?!
ZincX
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.