Jak częściowo odkryć punktory w Keynote


10

W Keynote '09 na Macu, jak mogę utworzyć listę punktów wypunktowanych, takich jak:

  • Na początku wszystkie pociski są przyciemnione lub szare
  • Kiedy klikam, następna kula staje się nieprzezroczysta lub czarna

Jest to podobne do efektu „pojawiania się”, który odsłania jeden po drugim punktora. Różnica polega na tym, że chcę, aby odkryte kule były częściowo widoczne, a nie całkowicie ukryte.

Odpowiedzi:


8

Wymyśliłem sposób, aby to zrobić. To nie jest idealne. Jest to ograniczone do przydatności na jednolitym tle kolorystycznym. Jeśli używasz gradientowego tła lub złożonego obrazu, to nie zadziała.

Dodaj maskę w kształcie prostokąta nad górą każdego punktu wypunktowania. Nie musisz być bardzo precyzyjny. Wystarczy, że prostokąt pokryje cały tekst punktora. Wykonaj jeden prostokąt dla każdej kuli, którą chcesz odsłonić. Użyłem oczywistego koloru na poniższym ekranie, abyś mógł zobaczyć, co mam na myśli.

Maski

Otwórz okno Inspektora i wybierz akcje. Dla każdego prostokąta ustaw akcję do rozpuszczenia i ustaw tryby tak, jak chcesz (po każdym naciśnięciu klawisza, jeden po drugim itp.).

Akcje

Teraz zmień kolor wypełnienia prostokąta, aby pasował do tła, i ustaw poziom krycia każdego prostokąta, aby był nieco przyciemniony. Około 80% powinno to zrobić.

Teraz podczas odtwarzania slajdu każde kliknięcie spowoduje zniknięcie prostokąta, odsłaniając tekst pod nim w pełnej jasności.

Oto prezentacja Keynote, która ilustruje koncepcję gry . I oto jest w akcji:

Wynik końcowy


W rzeczywistości możesz zrobić to dokładnie na teksturowanym tle i zdjęciach. Zrób dodatkową kopię tła, ustaw ją tak, jak rzeczywiste tło, i użyj narzędzia Maska, aby ograniczyć go do obszaru, który chcesz odsłonić, a następnie dodaj akcję wygaszania. To prawda, że ​​jeśli zmienisz tło, będziesz musiał także zmienić wszystkie maski.
Cajunluke

Więcej pracy niż się spodziewałem (robiąc to dla pełnej prezentacji), ale z pewnością rozwiązuje mój problem. Dzięki!
Guy Gur-Ari

@CajunLuke fajny pomysł z warstwą maski.
Ian C.

1
Działa również z Keynote 6 i 6.5.
gozzilli

7

W Keynote 6.2 działa to:

W Keynote znajduje się wbudowana wersja Fade dla punktów kulowych. Aby z niego skorzystać, utwórz pociski, zaznacz pole tekstowe, w którym się znajdują, i przejdź do Inspektora budowania. Tam wybierz Efekt, a następnie przejdź do menu rozwijanego Dostawa. Jedną z opcji jest Podświetlony punktor. Ta opcja zniknie z poprzedniego punktu po pojawieniu się nowego.

Niestety nie masz dużej kontroli nad zanikaniem (możesz na przykład zmienić kolor). Jeśli potrzebujesz jakiegoś bardziej konkretnego efektu, będziesz musiał stworzyć go „ręcznie”, używając osobnych pól tekstowych dla każdego punktu wypunktowania, z odpowiednim dla nich wbudowaniem i rozwinięciem.

Od https://discussions.apple.com/thread/704542?tstart=0


2

Inne rozwiązanie, które nie wymaga użycia masek:

  • Utwórz listę punktowaną
  • Przed zastosowaniem przejść zduplikuj pole tekstowe zawierające listę. [Wybierz pole tekstowe, a następnie +D ]
  • Zmień krycie duplikatu pola tekstowego na żądany procent.
  • Dopasuj oba pola do „wyblakłego” pola za tym, które chcesz animować.
  • Ustaw animację wbudowaną za pomocą punktora zgodnie z potrzebami w Inspektorze animacji.

Niezależnie od pochodzenia, to proste rozwiązanie powinno przynieść pożądany efekt.

Powinno to działać w dowolnej wersji Keynote.

Zduplikowane pola tekstowe

Animowane pociski

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.