Wygląda na to, że Xcode jest zainstalowany, ale xcodebuild jest bezużyteczny


16

Musiałem ponownie zainstalować Xcode 4 i teraz otrzymuję komunikat Xcode appears to be installed but xcodebuild is unusable;i xcodebuild exists but failed to executecały czas, gdy próbuję zainstalować cokolwiek za pomocą portów:

ash-3.2 $ sudo port install wget
Hasło:
Ostrzeżenie: xcodebuild istnieje, ale nie można go uruchomić
Ostrzeżenie: skonfigurowany adm / group adm nie istnieje, zostanie zbudowany jako root
Ostrzeżenie: Xcode wydaje się być zainstalowany, ale xcodebuild jest bezużyteczny; niektóre porty prawdopodobnie nie zostaną zbudowane.
Ostrzeżenie: Może być konieczne uruchomienie `sudo xcode-select -switch / Applications / Xcode.app`
---> Zależności obliczeniowe dla wget

xcodebuild istnieje, ale chce innego xcodebuild lub po prostu chce być w /Developerfolderze?

$ które xcodebuild
/ usr / bin / xcodebuild

$ / usr / bin / xcodebuild 
błąd: nie można wykonać polecenia „/ Developer / usr / bin / xcodebuild” (brak takiego pliku lub katalogu)

Co jest nie tak z tym narzędziem? Jak mogę to naprawić (już przeinstalowałem Xcode)?


Aktualizacja: port działał dobrze nawet bez xcodebuild, myślę, że używa MacPorts makei pokazał ten komunikat tylko po to, aby poinformować mnie, że mogę mieć problemy z Xcode.

To interesujące. Próbowałem, … xcode-select …ale z jakiegoś powodu nowszy działał nawet po ponownym uruchomieniu, ale dziś działał: |. Zapytał mnie, czy chcę zaakceptować umowę licencyjną, a po jej zaakceptowaniu stanie xcodebuildsię ona funkcjonalna. Teraz mogę przyjąć odpowiedź i podziękować wszystkim.


2
O ile mi wiadomo, XCode 3 został zainstalowany w / Developer, ale XCode 4 jest zainstalowany jako Aplikacja w / Applications. (Nie zainstalowałem jeszcze XCode 4) Czy na pewno XCode 3 został poprawnie odinstalowany?
CoffeeRain

Nigdy nie miałem Xcode 3 na tym komputerze. Ponownie zainstalowałem Xcode 4 z App Store po usunięciu starszego Xcode 4, który nie chciał się uruchomić.
Alex Bolotov

Możesz spróbować tego, co sugeruje SSteve. Domyślam się, że gdzieś jest plik, który myśli, że masz zainstalowany XCode 3. : |
CoffeeRain

O, to było moje pytanie. Właśnie skopiowałem to bez patrzenia :( Uruchomiłem xcode-select, ale jeszcze nie piekło.
Alex Bolotov

Tylko wskazówka niezwiązana z twoim problemem: możesz użyć Homebrew zamiast MacPorts.
Mathias Bynens

Odpowiedzi:


22

Biegałeś sudo xcode-select -switch /Applications/Xcode.app? Ten komunikat: error: can't exec '/Developer/usr/bin/xcodebuild'mówi ci, że twój system szuka xcodebuild w `/ Developer / usr / bin / ', ale od Xcode 4.3 (ten zainstalowany z App Store) znajduje się w pakiecie Xcode.app, który znajduje się w / Aplikacje.

Edytować

W komentarzu do twojego pytania mówisz, że uciekłeś sudo xcode-select -switch /Applications/Xcode.app. Teraz uruchom xcode-select -print-pathi upewnij się, że jest napisane „/Applications/Xcode.app”.

Ponadto może być konieczne osobne pobranie narzędzi wiersza polecenia . (Nie wiem z pierwszej ręki, ponieważ w tej chwili utknąłem w systemie Snow Leopard, więc nie zainstalowałem Xcode 4.3.)


9

Jak stwierdzono tutaj https://trac.macports.org/wiki/ProblemHotlist , musisz uruchomić:

sudo xcode-select -switch /Applications/Xcode.app/Contents/Developer

//, Dzięki za polecenie i link, @Grriele Bartolini. Miałem jednak pytanie, na które mam nadzieję, że znasz odpowiedź. Dlaczego nie tylko sudo xcode-select -switch /Applications/Xcode.applub, w przypadku użytkowników Xcode Beta, po prostu sudo xcode-select -switch /Applications/Xcode.app? Dlaczego ta odpowiedź dodaje dodatkowe /Contents/Developer?
Nathan Basanese

5

Miałem ten sam problem. Po aktualizacji do Mountain Lion i aktualizacji Xcode do wersji 4.4.1 wraz z narzędziami wiersza poleceń, nie mogłem już wywoływać xcodebuild z terminala.

Potem natknąłem się na ustawienie w preferencjach Xcode, w którym musiałem wybrać narzędzia wiersza polecenia, których chciałem użyć, trochę głupio, ponieważ była tylko jedna opcja.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

http://thomas.bindzus.me/2012/08/17/after-upgrading-to-mountain-lions-problems/

Uznałem, że jest to najprostszy sposób na przywrócenie narzędzi wiersza poleceń.


1

musisz stworzyć prosty projekt „mac os x” za pomocą „narzędzi wiersza poleceń”, po czym będziesz mógł pobrać narzędzia wiersza poleceń z xcode-> pref's-> pliki do pobrania w komponentach. ma rozmiar 115,6 MB


1
Czy możesz bardziej szczegółowo opisać, co masz na myśli w pierwszym zdaniu? Jak by to zrobić?
nohillside

//, To ciekawy pomysł, @Serj. Czy możemy wiedzieć więcej?
Nathan Basanese

1

Niedawno zainstalowałem Xcode (wraz z narzędziami wiersza poleceń) na High Sierra (10.13.4) i naprawiłem ten komunikat o błędzie, akceptując licencję Xcode za pomocą wiersza polecenia:

sudo xcodebuild -license

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.