Czy mogę używać Adblock / Adblock Plus do blokowania reklam w grach, które nie są dostępne w przeglądarce?


2

Czasami istnieją aplikacje osadzające małe fragmenty Internetu. W większości przypadków jest to dobra rzecz. Czasami jednak służą do wyświetlania reklam.

Jest to denerwujące, szczególnie jeśli przyczyniłem się do rozwoju oprogramowania. Jako programista, który wykorzystuje reklamy do zarabiania pieniędzy, wiem, że nie mam nic przeciwko komuś, kto przyczynia się za pośrednictwem PayPal i decyduje się nie wyświetlać reklam.

Taka jest moja sytuacja z kilkoma aplikacjami: przyczyniłem się do ich rozwoju i nie chcę być nękany reklamami ani w żaden inny sposób. W szczególności jedna zawiera mini-przeglądarkę do wyświetlania reklam.

Czy mogę zablokować takie reklamy za pomocą ABP lub innego oprogramowania OS X?


Na jakim urządzeniu chcesz zablokować internet? Mac, PC, iPhone?
KatieK

@KatieK: Mac. Ups, powinienem to wyjaśnić.
JavaAndCSharp

Odpowiedzi:


3

Nie, Adblock / Adblock Plus należy zainstalować w przeglądarce. Żadna aplikacja, która nie jest obsługiwaną przeglądarką z tej listy, nie będzie mogła z niej korzystać.

GlimmerBlocker to jedna próba zablokowania wszystkich reklam dla wszystkich aplikacji. Jednak tego nie próbowałem.


Wiem na moim tablecie z Androidem, że mam adblockera, który działa dla wszystkich aplikacji (używa blokowania dns), więc może być coś podobnego dla Mac.
penguinrob

+1 dla GlimmerBlocker. Używam go od lat i działa świetnie. Jest to usługa proxy, więc będzie współpracować ze wszystkim, co komunikuje się z Internetem, nie tylko z przeglądarkami.
SSteve,

4

Będziesz chciał użyć hostspliku do zablokowania wszystkich reklam we wszystkich grach. Najpierw musisz znaleźć nazwę domeny serwera, z którego pochodzą reklamy. W tym kroku możesz użyć wielu programów do monitorowania ruchu sieciowego. Moim ulubionym jest ettercap-ng, ale może wolisz Little Snitch (jeśli chcesz to zrobić na podstawie aplikacji na port, to Little Snitch będzie dla Ciebie odpowiedni bez konieczności modyfikowania hostspliku). Po określeniu domeny serwera reklam, który chcesz zablokować, otwórz /etc/hostsw swoim ulubionym terminalowym edytorze tekstu z sudouprawnieniami ( sudo nano /etc/hosts) (plik nie ma rozszerzenia; po prostu ma nazwę hosts). Dodaj ten wiersz na końcu pliku po zastąpieniu „domena.com” domeną „

127.0.0.1 domain.com

Spowoduje to, że komputer Mac przejdzie w tryb sprzężenia zwrotnego, gdy natrafi na „domena.com”, w ten sposób nic nie zwracając, co zasadniczo pozbywa się wszystkich reklam z tego serwera w każdej aplikacji / programie / grze na komputerze Mac (dodawaj kolejne wiersze dla każdego serwera reklam) i ustaw je wszystkie w pętli zwrotnej 127.0.0.1). Ta metoda działa również na urządzeniach JailBroken i Linux.

Jeśli chcesz użyć mojego wszechmocnego hostspliku, który blokuje prawie wszystkie reklamy (został napisany przede wszystkim dla mojego iPoda JailBroken), powal się, zastępując swój moim: http://ss.gy/u Mój działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i mobilnych urządzenia w wielu krajach / językach (głównie w Stanach Zjednoczonych i Francji).


Tak, wcześniej edytowałem plik HOSTS na moim komputerze. Wydaje się, że jest to ciekawy sposób na rozwiązanie tego problemu, ale mimo wszystko jest to ważny sposób.
JavaAndCSharp
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.