Dlaczego aplikacja iPhone Maps czasami prosi o włączenie Wi-Fi w celu uzyskania „dokładności”, nawet jeśli Usługi lokalizacji (GPS) są włączone?


12

Tło:

Mam iPhone'a 3GS z iOS 5.1 i abonament danych 3G, który ciągle włączam. Utrzymuję również „Usługi lokalizacyjne” (GPS) zawsze włączone , ponieważ korzystam z aplikacji, które z nich korzystają.

Staram się jednak wyłączyć Wi-Fi, ponieważ jest to przyssawka i rzadko korzystam z telefonu w zasięgu stacji bazowej, dla której mam autoryzację - i nie podoba mi się praktyka wskakiwania na niezabezpieczone „za darmo” „sieci, nawet krótko.

Scenariusz:

Czasami, gdy muszę wyszukać adres lub wskazówki, korzystam z aplikacji Mapy . Kiedy uruchamiam aplikację po raz pierwszy od pewnego czasu, widzę okno dialogowe z informacją, że powinienem „włączyć Wi-Fi, aby poprawić dokładność” .

Zapomniałem dokładnego tekstu okna dialogowego, ale to jest ogólny komunikat, a przyciski to „OK” i „Ustawienia”. („OK” najwyraźniej oznacza „Rozumiem, teraz odchodzę” , w przeciwieństwie do „OK, włącz.” ) Uważam, że okno dialogowe jest irytujące i zagadkowe. Gdy go odrzucam, nadal mogę uzyskać dokładną lokalizację, o ile wiem!

Więc chciałbym wiedzieć:

  • Dlaczego Mapy mówią mi, że dokładność lokalizacji zostałaby poprawiona przy włączonym Wi-Fi? Czy jest jakiś problem z GPS, który Wi-Fi może w jakiś sposób zrekompensować? Nie rozumiem, jak to byłoby pomocne. Czy GPS nie jest wystarczająco dokładny?

  • Jeśli chodzi o radzenie sobie z irytacją: czy istnieje sposób, aby raz na zawsze uciszyć ten dialog ? Nie podoba mi się dalsze potwierdzanie czegoś, o czym już kilkadziesiąt razy mnie informowano.

Dzięki!


2
To, co jest do bani, to przeprowadzka biura i zabranie ze sobą hotspotów Wi-Fi. I nagle twój iPhone przez kilka miesięcy myśli, że to zupełnie inne miejsce ...
Svish

Odpowiedzi:


12

IPhone używa wspomaganego systemu GPS w celu poprawy dokładności systemu lokalizacji za pomocą GPS i wież komórkowych. Sieci Wi-Fi służą do określania lokalizacji urządzenia; nazywa się to hybrydowym systemem pozycjonowania (XPS).

Przed iOS 4 iOS podłączony do bazy danych Skyhook Wireless hotspotów Wi-Fi i ich lokalizacji . Firma Apple ujawniła w kwietniu 2010 r., Że przeszła na własną, zastrzeżoną bazę danych.

Jeśli usługi lokalizacyjne są włączone, urządzenie będzie okresowo wysyłać do Apple oznaczone tagami geograficznymi lokalizacje pobliskich hotspotów Wi-Fi i wież komórkowych w anonimowej i zaszyfrowanej formie w celu rozszerzenia bazy danych o hotspotach Wi-Fi i lokalizacjach wieży komórkowej . Ponadto, jeśli podróżujesz (na przykład samochodem) i usługi lokalizacyjne są włączone, urządzenie iOS z funkcją GPS będzie również okresowo wysyłać informacje o lokalizacji GPS i prędkości podróży w anonimowej i zaszyfrowanej formie do Apple, aby użyć ich tworzenie bazy danych o ruchu drogowym pochodzącej z tłumu. Dane lokalizacyjne gromadzone przez tłum gromadzone przez Apple nie umożliwiają osobistej identyfikacji użytkownika.

Ze względów bezpieczeństwa przeczytaj ten komunikat prasowy Apple .


7

Hybrydowy system pozycjonowania (XPS)

  • A-GPS (Assisted GPS) to metoda lokalizacji, w której stosuje się zarówno GPS, jak i wieże komórkowe (triangulacja komórka-miejsce) w celu zwiększenia dokładności.

  • WPS (system pozycjonowania Wi-Fi) służy do identyfikacji sieci Wi-Fi w celu lokalizacji.

  • Hybrydowy system pozycjonowania (XPS) to połączenie zarówno A-GPS, jak i WPS.

    Dzięki tej kombinacji osiągasz maksymalną dokładność zarówno na obszarach wiejskich, jak i gęsto zaludnionych.

Wikipedia na temat pozycjonowania hybrydowego:

Hybrydowe systemy pozycjonowania to systemy służące do wyszukiwania lokalizacji urządzenia mobilnego przy użyciu kilku różnych technologii pozycjonowania. Zazwyczaj GPS (globalny system pozycjonowania) jest jednym z głównych elementów takich systemów, w połączeniu z sygnałami wieży komórkowej , bezprzewodowymi sygnałami internetowymi , czujnikami Bluetooth lub innymi lokalnymi systemami pozycjonowania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oto porównanie wydajności różnych usług lokalizacyjnych:

wprowadź opis zdjęcia tutaj [ źródło ]


Niestety nie jestem świadomy ustawienia, które raz na zawsze uciszy ten dialog. :(
gentmatt

4

Jeśli przez jakiś czas nie korzystałeś z GPS, chipset GPS nie będzie zawierał bieżącej informacji o almanachu i efemerydach. Zebranie wystarczającej ilości tych informacji z danych wysyłanych przez satelity GPS zajmuje dobrą minutę, a zebranie pełnej informacji o almanachu i efemerydach trwa dłużej.

Jeśli urządzenie może zawęzić swoją lokalizację do kilkuset stóp, może przesłać te informacje do serwerów Apple i mogą wygenerować wystarczającą ilość tych informacji, aby chipset GPS mógł znacznie szybciej zablokować satelity. Jest to często określane jako „wspomagany GPS”, chociaż tytuł ten jest pod wieloma względami mylący.

Teoretycznie byłby w stanie uzyskać te informacje z pobliskich wież komórkowych, ale historycznie iPhone działał na GSM, który miał słabe możliwości pozycjonowania wieży, gdy iPhone pierwszy raz wyszedł. Apple zdecydowało się przede wszystkim na pozycjonowanie Wi-Fi, a na drugie pozycjonowanie wieży komórkowej.

Tak, szybciej uzyskasz lepszą pozycję, jeśli znajdziesz się w pobliżu hotspotu Wi-Fi zmapowanego przez jabłko (a ze względu na program do gromadzenia danych ma wiele zmapowanych sygnałów WiFi), jeśli włączysz Wi-Fi.

Nie sądzę, że istnieje sposób na wyłączenie alertu z prośbą o włączenie Wi-Fi.


3

Per wsparcia Apple :

Poprawa dokładności GPS

Dokładność GPS różni się w zależności od liczby widocznych satelitów GPS. Lokalizowanie wszystkich widocznych satelitów może zająć kilka minut, a dokładność stopniowo wzrasta z czasem. Skorzystaj z tych wskazówek, aby poprawić dokładność GPS:

  • Upewnij się, że data, godzina i strefa czasowa są prawidłowo ustawione w urządzeniu w Ustawienia> Ogólne> Data i czas. Jeśli to możliwe, użyj opcji „Ustaw automatycznie”. Ważne: Niepoprawne ustawienia na komputerze mogą zostać zsynchronizowane z urządzeniem. Sprawdź datę, godzinę i strefę czasową na dowolnym komputerze, który synchronizuje się z urządzeniem.

  • Sprawdź, czy masz połączenie z siecią komórkową lub Wi-Fi. Umożliwia to Assisted GPS (A-GPS) w urządzeniu szybsze lokalizowanie widocznych satelitów GPS, a także dostarczanie informacji o początkowej lokalizacji za pomocą Wi-Fi lub sieci komórkowych. Uwaga: Mikrokomórki (czasami nazywane femtokomórkami) nie są obsługiwane przez usługi lokalizacyjne.

  • Zachowaj wyraźny widok horyzontu w kilku kierunkach. Pamiętaj, że ściany, dachy pojazdów, wysokie budynki, góry i inne przeszkody mogą blokować pole widzenia satelitom GPS. Gdy to nastąpi, urządzenie automatycznie użyje sieci Wi-Fi lub sieci komórkowej w celu ustalenia pozycji, dopóki satelity GPS nie będą ponownie widoczne.

Wi-Fi pozyskiwane z tłumu i komórkowe usługi lokalizacyjne

Jeśli usługi lokalizacyjne są włączone, urządzenie będzie okresowo wysyłać do Apple oznaczone tagami geograficznymi lokalizacje pobliskich hotspotów Wi-Fi i wież komórkowych w anonimowej i zaszyfrowanej formie w celu rozszerzenia bazy danych o hotspotach Wi-Fi i lokalizacjach wieży komórkowej . Ponadto, jeśli podróżujesz (na przykład samochodem) i usługi lokalizacyjne są włączone, urządzenie iOS z funkcją GPS będzie również okresowo wysyłać informacje o lokalizacji GPS i prędkości podróży w anonimowej i zaszyfrowanej formie do Apple, aby użyć ich tworzenie bazy danych o ruchu drogowym pochodzącej z tłumu. Dane lokalizacyjne gromadzone przez tłum gromadzone przez Apple nie umożliwiają osobistej identyfikacji użytkownika.

Krótko mówiąc, iOS korzysta z Wi-Fi pozyskiwanego z tłumu w bazie danych Apple, aby pomóc w dokładnym dostrojeniu pomiarów GPS.


1

IPhone i iOS ogólnie implementują hybrydowy GPS, który korzysta z bazy danych znanych miejsc Wi-Fi, aby wskazać lokalizację użytkownika szybciej niż z GPS i dla dodatkowej dokładności, gdy warunki dla GPS nie są optymalne (obszar z wysokimi budynkami, wewnątrz ...) .

Ta baza danych jest zbudowana z anonimowych danych gromadzonych przez urządzenia z systemem iOS.

Chociaż Apple polegało na Skyhook w swojej bazie danych lokalizacji WiFi, teraz używają własnych zgodnie z tym artykułem .

Zgodnie z odpowiedzią głównego doradcy Apple, Bruce'a Sewella, Apple zbiera anonimowe dane lokalizacyjne z iPhone'ów w celu ulepszenia własnej bazy danych lokalizacji wieży komórkowej i hotspotów WiFi. Urządzenia z systemem iOS w wersji starszej niż 3.2 nadal korzystają z baz danych Google i Skyhook dla tych lokalizacji ...


1

Nie mam nic więcej niż anegdotyczne dowody na poparcie tego, ale jestem całkiem pewien, że WiFi jest również używane do wspierania funkcji monitorowania regionu Apple .

Na forach programistów znajduje się post (nie mogę znaleźć linku i myślę, że możesz potrzebować konta programisty, aby uzyskać do niego dostęp mimo to) od pracownika Apple'a pod koniec 2010 lub na początku 2011 roku, który wskazuje, że monitorowanie regionu opiera się tylko na wieżach komórkowych (nie sprzętowy GPS).

Mieliśmy dzisiaj problem z testowaną aplikacją, w której regiony nie były odbierane przez określony telefon. Potem zdaliśmy sobie sprawę, że był to jedyny telefon z wyłączonym Wi-Fi (inne były włączone, ale „Brak połączenia”). Kiedy włączyliśmy Wi-Fi, nagle wszystko zaczęło odbierać.

W związku z tym, jeśli zamierzasz korzystać z aplikacji takich jak Banjo, Highlight lub cokolwiek korzystającego z Geoloqi, sugeruję włączenie Wi-Fi, aby uzyskać lepsze wrażenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.