Zainstalowałem Xcode, ale wciąż nie mam gcc w moim terminalu


11

Właśnie dostałem komputer Mac i jestem kompletnym nowicjuszem, więc to może być bardzo proste pytanie, ale nie byłem w stanie rozwiązać go za pomocą Google ani F1.

Próbowałem uruchomić program C z terminala, który jest dostarczany z komputerem Mac, ale kiedy użyłem gcc test.c, powiedział -bash: gcc: command not found. Sprawdziłem błąd w Google i odkryłem, że muszę pobrać Xcode. Zrobiłem to i zainstalowałem (myślę, że mimo wszystko działa), ale nadal nie mam gcc w moim terminalu. Co mogę zrobić?


Zauważ, że z Xcode 5 Xcode i narzędzia wiersza poleceń nie obejmują gcc ani otoki, po prostu clang
user151019

Odpowiedzi:


23

Świetne pytanie - to się ostatnio zmieniło, więc podejrzewam, że wiele osób zastanawia się nad tym samym.

W najnowszej wersji Xcode narzędzia wiersza poleceń są dystrybuowane jako oddzielny pakiet. Na szczęście są bardzo łatwe w instalacji:

  • Otwórz Xcode i otwórz okno Preferencje ( + ,).
  • Przejdź do karty Pobrane.
  • Kliknij „Zainstaluj” (lub „Aktualizuj”) obok „Narzędzia wiersza poleceń”. Możesz także skonfigurować automatyczne aktualizacje i dodatkowe składniki Xcode.

Uwaga: ponieważ narzędzia te są w rzeczywistości całkowicie oddzielnym pakietem, możesz zainstalować narzędzia wiersza poleceń bez instalowania Xcode , jeśli nie potrzebujesz Xcode i chcesz zaoszczędzić trochę miejsca na dysku. Można je pobrać oddzielnie ze strony programisty Apple .


1
Chciałbym wiedzieć, że możesz zainstalować je osobno, nigdy nie zmarnowałbym miejsca na pobieranie i instalowanie Xcode. Dzięki!
Jeff Welling

Wiem dokładnie, co masz na myśli. Spędzam dużo czasu pracując na Mac Book Air. Xcode zużywa znaczną część mojego dysku.
Chris Harrison

5

Jeśli narzędzia wiersza polecenia są wszystkim, czego naprawdę potrzebujesz, a tak naprawdę nie potrzebujesz Xcode, istnieje znacznie wydajniejszy sposób instalacji tych narzędzi, który nie wymaga pobierania wielu gigabajtów danych.

Wystarczy pobrać pakiet „Narzędzia wiersza poleceń” od Apple Developer (wymagane bezpłatne konto; możesz użyć swojego Apple ID). W chwili pisania tego paczka nosi nazwę „Narzędzia wiersza polecenia dla Xcode - koniec marca 2012 r.”. Jest to obraz dysku z 171,70 MB, który blednie w przeciwieństwie do pobierania Xcode o wielkości 4+ GB.

Pamiętaj, że jeśli już zainstalowałeś Xcode, będziesz musiał go odinstalować przed zainstalowaniem narzędzi wiersza poleceń.


2

Jest to oczekiwane zachowanie, Xcode używa teraz LLVM jako domyślnego kompilatora. Począwszy od Xcode 4.3 gcc nie jest już uwzględniony, rozproszone kompilacje nie są już dostępne.

Jeśli chcesz gcc, musisz pobrać osobny pakiet o nazwie „Narzędzia wiersza polecenia dla Xcode” z Xcode, jak opisano w tej odpowiedzi .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.