Czy mogę przesyłać dźwięk z iPhone'a na Maca za pomocą profilu Bluetooth A2DP?


9

Czy jest jakiś sposób na połączenie iPhone'a 4 z komputerem Mac Mini przez Bluetooth, aby móc odtwarzać muzykę na iPhonie i słyszeć ją na głośnikach podłączonych do komputera Mac?

Kiedy próbuję połączyć się z komputerem za pomocą ekranu Bluetooth mojego iPhone'a, pojawia się komunikat „Połączenie nie powiodło się:„ Mój Mac mini ”nie jest obsługiwany”. Jeśli jednak spojrzę na stronę Bluetooth w preferencjach systemowych mojego komputera Mac, widzę, że na moim iPhonie wymieniono następujące dwie usługi: Źródło audio i urządzenie AVRCP (musiałem włączyć opcję „Pokaż więcej informacji”, aby zobacz te).


Przepraszam kolego, nie boję się. Najlepiej pomyśleć o zakupie kabla rozgałęźnika do głośników komputerowych itp. Jeśli pójdziesz tak daleko, równie dobrze możesz dostać ładną stację dokującą.

Odpowiedzi:


5

Przeglądając tę ​​stronę, znalazłem link do innej odpowiedzi, która może być przydatna. Wygląda więc na to, że bezprzewodowy klucz sprzętowy Sony Ericsson MBR-100 podłączony do komputera powinien załatwić sprawę. Nigdy go nie używałem (ani nawet nie słyszałem o tym wcześniej), ale wygląda na to, że powinien działać.

Komputer nie działa, ponieważ oba obsługują profil A2DP, ale oba jako serwer, ale nie jako odbiornik. Może istnieć oprogramowanie, które sprawi, że Mac będzie obsługiwał A2DP jako klient, ale nie znam żadnego z nich.

Inną opcją, która nie robi dokładnie tego, co chcesz, ale może być przydatna, jest zdalna aplikacja na iPhonie do zdalnego sterowania biblioteką iTunes. Dzięki temu możesz używać iPhone'a jako pilota do swojego iTunes.


1
To pytanie, do którego linkujesz, jest właściwie moje. Ostatecznie kupiłem Sony DRC-BT30 i jest całkiem niezły. Działałoby to tak, jak wspomniałeś, miałem jednak nadzieję na rozwiązanie tylko programowe.
Rozsądny

@senseful Ups! Nie zauważyłem, że to twoje pytanie. Wydaje się, że te produkty Apple są świetne, ale niektóre rodzaje użytkowania po prostu nie są pokrywane. W zeszłym tygodniu iPod Touch podłączył się do stereo i nie mógł znaleźć sposobu na sterowanie nim z drugiego końca pokoju.
Mike Meyers

2

Airfoil ma teraz tę funkcję. Włącz głośniki Airfoil w wersji 4.5 lub nowszej na komputerze Mac, z włączonym Wi-Fi na komputerze Mac i telefonie iPhone. W aplikacji odtwarzacza muzyki kliknij przycisk airplay i wybierz nazwę komputera Mac. Dźwięk z aplikacji odtwarzacza muzyki iPhone zostanie wprowadzony na komputer Mac.


1
Chociaż może to być najlepszy sposób na rozwiązanie rzeczywistego problemu Sensefula, nie jest on odpowiedzią na pytanie jako takie, ponieważ pyta tylko o parowanie przez Bluetooth.
segiddins

1
W ten sposób działa i skały.
Alex Grey

„Airfoil Speakers” zmieniło nazwę na „Airfoil Satellite” ..... więc ... Macbook: „Airfoil Satellite” i na iPhonie przesyłane przez airplay. Działa
Kosiara - Bartosz Kosarzycki,

1

AirFoil działa w tym celu, chociaż kiedy go używałem, występuje 1-2 sekundowe opóźnienie, co czyni go niepraktycznym do użytku w czasie rzeczywistym, ale dobrym do przesyłania strumieniowego muzyki.


3
Wygląda na to, że AirFoil nie korzysta z Bluetooth i działa na odwrót: Mac -> iPhone. Chcę iPhone'a -> Mac.
Sensowny

0

Przez bluetooth może być trochę trudne. Ale dlaczego nie przez Wi-Fi (możesz również mieć połączenie Ad Hoc między komputerem Mac a iPhone'em)? Następnie możesz nawet użyć cilenta Air Play na komputerze Mac, aby „wypchnąć” zawartość z iPhone'a na komputer Mac. Wypróbowałem AirPlayer z ograniczonym sukcesem, ale jestem pewien, że nowsze wersje byłyby znacznie lepsze.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.