Czy AppleCare obejmuje zużycie fizyczne w komputerach MacBook Pro?


8

Mam MacBooka Pro z połowy 2010 roku z AppleCare. Miałem kilka drobnych / kosmetycznych problemów sprzętowych:

  • Mój przewód zasilający zaczął się ostatnio rozpadać. Gumowa / plastikowa powłoka wokół końca sznurka MagSafe zaczęła się nieco strzępić. Na razie pokryłem to taśmą elektryczną. Znalazłem to pytanie, które wydaje się mieć satysfakcjonującą odpowiedź na ten konkretny problem. Ale co ciekawsze:

  • Prawy przedni róg ciała jest porysowany i traci srebrną powłokę. Nie położyłem szczególnego dodatkowego nacisku na tę część ciała, ale srebrna powłoka odpadła. Lewa strona jest w porządku.

  • Mój lewy klawisz polecenia zaczyna się męczyć . Warstwa materiału wydaje się powoli odpryskiwać; oto zdjęcie, w którym widać podświetlenie świecące przez kilka małych otworów. Prawy klawisz polecenia jest w porządku.

Czy to możliwe, że mogę naprawić te problemy, skoro mam AppleCare? Czy warto w ogóle iść do Apple Store? Jeśli nie zrobiliby tego za darmo, ile mogliby mnie obciążać?

Odpowiedzi:


8

Czy warto to wziąć? Absolutnie! Apple ma legendarną obsługę klienta i prawdopodobnie naprawi rzeczy, których absolutnie nie ma prawnego obowiązku naprawić.

Przewód zasilający jest absolutnie zakryty. Apple wymieni go bezpłatnie w ramach gwarancji. Jeśli chodzi o wyblakły klawisz na klawiaturze, prawdopodobnie mogą zrobić to samo, co nie powinno się zdarzyć, a klawisz zastępczy (który prawdopodobnie będzie miał duży zapas z tyłu) kosztuje prawie nic i jest trywialny do wymiany.

Jeśli chodzi o szuranie w sprawie, mogą się od tego uchylić, ponieważ jest to: a) znaczna ilość pracy do zrobienia ib) nie tanie. Ale wciśnij je, a przekonasz się, że mogą się zgodzić. Urządzenie powinno mimo wszystko zachować powłokę i może powiedzieć, że jest to „jednorazowy zamiennik kosmetyczny”, ale nadal wykona czynności serwisowe.

Osobiście kazałem im wymienić mojego iPhone'a, chociaż nie mogłem odtworzyć zgłoszonego problemu. Mój przyjaciel został bezpłatnie wymieniony po tym, jak go upuścił i przyznał się do tego przy sprowadzaniu go (nie jest tu sam, ponieważ inni przyjaciele byli traktowani tak samo). Przebywali także nową baterię, kiedy mój MacBook Pro był 6 miesięcy bez gwarancji!

Zawsze zachęcam ludzi do korzystania z gwarancji. Obsługa klienta Apple jest najlepsza na świecie. Naprawdę. Sprawią, że poczujesz się, jakbyś był częścią firmy. Nie mogę tutaj wyrazić, jak to naprawdę dobre.

Chociaż może nie być dla nich precedensu w rozwiązaniu któregokolwiek z tych problemów, wkrótce okaże się, że nie będzie to konieczne. Apple działa, aby cię uszczęśliwić, a nie tylko spełniać pewne wymagania prawne.


4
Myślę, że to doskonała rada. Zawsze wchodzę z otwartym umysłem. Zapytaj zamiast żądać - słuchaj zamiast nalegać. Zawsze czułem, że Apple szukał jakiegokolwiek powodu, aby pokryć coś, co było graniczne z moimi naprawami. Skoncentrowałbym się na tym, jak zużycie wpływa na korzystanie z produktu. Problemy z funkcjonowaniem są znacznie łatwiejsze do uzasadnienia niż ktoś, kto chce wymienić pokrywę tylko dlatego, że jest porysowana lub lekko używana. W tym przypadku - ostra krawędź, klawisze czują się źle podczas pisania dotykowego - w zasadzie tak bardzo ci się podobało, że zużywa się trochę wcześniej.
bmike

2
@bike Całkowicie się zgadzam. Zawsze byłem szczery i szczery z Apple. Jeśli młodszy technik nie mógł pomóc z powodu polityki, po prostu uprzejmie poprosiłem o rozmowę z pracownikiem wyższego szczebla, który miał uprawnienia do powiedzenia „tak”. To zawsze działało na moją korzyść. Z własnego doświadczenia mam listę rzeczy do zrobienia, które Apple zrobił dla mnie. Większość z nich nie była w żaden sposób prawnie wymagana. Jestem klientem Apple na całe życie nie tylko ze względu na ich wspaniałe produkty, ale także dlatego, że traktują mnie jak krewnych. Nie potrafię wyrazić, jak wspaniała jest ich usługa.

1
Dobrze powiedziane cksum. AppleCare zawsze było świetne, nawet w bardzo dawnych czasach. Korzystałem z niego za granicą i podczas podróży w USA od momentu rozpoczęcia usługi. Dołożą wszelkich starań, aby wszystko było dla ciebie odpowiednie.
Richard

4

Chcę dodać dwie rzeczy, aby rozwiązać problem naprawy - ale cksum przybity na dużym obrazie. Normalne zużycie nie jest objęte gwarancją ani AppleCare przez sformułowanie, jednak gdy przeszkadza w działaniu lub może być przedwczesne, widziałem pokrycie w praktyce.

  1. Wykonaj kopię zapasową komputera Mac przed spotkaniem w barze i przynieś kopię zapasową, jeśli nie masz 100% pewności, że jest idealna i niezawodna. Lepiej dmuchać na zimne. Naprawianie górnej skrzynki jest poważną naprawą - nie jest trudne, ale wszystko przenosi się do nowej skrzynki.
  2. Nawet jeśli naprawa jest podana jako nieobjęta gwarancją - 320 USD obejmuje wszystkie szkody kosmetyczne i uszkodzenia niezwiązane z nadużyciami w większości przenośnych urządzeń z krótkim (zwykle krótszym niż tydzień) zwrotem. Możesz uzyskać dobre informacje w ramach procesu wyceny, więc zapytaj technika na spotkaniu, jak naprawy są naprawiane.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.