Czy istnieje sposób instalowania i używania aplikacji PowerPC na komputerach Mac z procesorami Intel?


13

Czy jest jakiś sposób na zainstalowanie i używanie aplikacji PowerPC na komputerach Mac z procesorem Intel? Mam starsze oprogramowanie Adobe, z którego chciałbym korzystać i którego nie mogę używać na nowym komputerze iMac.


Zakładam, że masz na myśli komputer Macintosh z systemem Intel, prawda?
gentmatt,

To pytanie jest nieco niejasne. Pomijając zależności Rosetta (Biblioteka PPC), to, czy dana aplikacja będzie działać, będzie zależeć od wielu rzeczy. Być może możesz podać trochę więcej informacji o tym, co próbujesz osiągnąć.
jaberg

1
Tak, powinienem był o tym wspomnieć, nie sądziłem, że zrobiłoby to tak wielką różnicę
BrettAdamsGA

Odpowiedzi:


18

Istniała warstwa emulacji o nazwie Rosetta, która pozwala komputerom Macintosh na uruchamianie aplikacji PowerPC dostarczonych przez Apple z Mac OS X 10.4 do 10.6. Niestety usunęli go w wersji 10.7 Lion i już nie działa. Biorąc pod uwagę, że powiedziałeś, że iMac jest fabrycznie nowy, prawdopodobnie został fabrycznie zainstalowany w Lionie i nie jest w stanie uruchomić niczego starszego. Niestety odpowiedź brzmi nie.

Masz do wyboru uaktualnienie oprogramowania Adobe do wersji Intel, zamianę nowego Maca na nieco starszy używany Mac (od początku 2011 roku lub wcześniejszego) i umieszczenie na nim Snow Leoparda, lub kontynuowanie używania starego sprzętu do oprogramowania Adobe.


Adobe Photoshop 7 przestał działać w systemie OS X 10.5 (? - pamięć może mnie tu zawodzić) z powodów innych niż Rosetta. Podstawowa odpowiedź jest taka sama - * nie * - ale przyszłe magiczne pudełko Rosetta niekoniecznie pozwoli na uruchomienie całego oprogramowania PPC pod Lionem.
jaberg

10

Istnieje rozwiązanie: użyj Snow Leopard. Jest wyposażony w rozetę, która jest warstwą emulacji dla aplikacji PPC.

Jeśli używasz Lwa, istnieje również rozwiązanie: Użyj Snow Leopard:

Aby uzyskać konfigurację podwójnego systemu, użyj VirtualBox , VMWare Fusion lub Parallels Desktop dla komputerów Mac .

Zainstaluj Snow Leopard na maszynie wirtualnej.

Zainstaluj Rosetta i swoje aplikacje.

Uruchom aplikacje na maszynie wirtualnej.

To nie jest najbardziej efektywny i najwygodniejszy sposób, ale LionRosetta zwolnieniu powinna zrobić.

Aktualna konfiguracja została opisana tutaj .

Edycja : LionRosetta już nie ma.


Zgodnie z warunkami licencyjnymi systemu Mac OS nie można wirtualizować klienta Snow Leopard (tylko serwer). W takim przypadku polecam zainstalowanie SL na osobnej partycji / dysku i uruchomienie jej w razie potrzeby.
jmlumpkin

Twój link do LionRosetta prowadzi do strony z informacją „Kup tę domenę! Ta domena jest na SPRZEDAŻ!” . Być może projekt nigdy nie zaczął się od podstaw? Możesz usunąć odniesienie.
Chris W. Rea,


0

Niestety muszę mieć partycję Snow Leo. Pro Tools 9 działa tylko w SL, a aktualizacja nie jest wcale taka tania, a ponadto działa jak mistrz. Używam także aplikacji DrumCore, która jest niesamowita dla muzyków nagrywających solo. Zawiera mnóstwo pętli granych przez najlepszych perkusistów sesyjnych i umożliwia zmianę prędkości bez obniżania poziomu dźwięku. Możesz przeciąć pętle, użyć danych midi i zamiennika dźwięku, jeśli chcesz itp. Istnieje nowsza wersja, ale jest SOOOO droga. Wersja 2 jest tylko PowerPC. Uruchomienie maszyny wirtualnej nie jest tak naprawdę wykonalne w przypadku produkcji audio. Więc muszę zrobić wszystkie moje ścieżki perkusyjne to Snow Leo i PT 9, a następnie, jeśli chcę, uruchom ponownie system operacyjny w nowszym systemie operacyjnym i otwórz sesję w PT 10. Ale nadal mam podwójny 2 GHz G5, który działa błyskawicznie z wersjami aplikacje, które zostały do ​​tego zaprojektowane.

Krótko mówiąc, nie emuluj i nie przechowuj swojego komputera Mac PPC lub kup jeden używany to najlepsza opcja.


-1

Kupiłem Lion, gdy pojawił się po raz pierwszy i wspierał mój aparat, który jest Canonem opartym na PowerPC. Chłopaki z Apple Store niedawno uruchomili aktualizacje, a teraz nie będzie. Nie jest więc prawdą, że oryginalny Lew go nie poparł. Z jakiegoś powodu Apple zdecydowało, że nie będzie go już wspierać w Lionie. To nigdy nie był oryginał nie może tego zrobić na oryginalnym Lwie.

Szkoda, że ​​nie zaproponują mi powrotu zamiast Yosemite. Wziąłbym je na to.

Marjorie Cameron


1
Według Wikipedii (i wszystkich innych ... wyszukaj „ wsparcie Lion dla aplikacji powerpc ” w Google): „Rosetta nie jest domyślnie instalowana w systemie Mac OS X Snow Leopard, ale można ją zachować jako opcję za pomocą instalatora ... Rosetta nie jest dołączony ani obsługiwany w systemie Mac OS X 10.7 „Lion” lub nowszym . Dlatego w przypadku wersji Lion i nowszych bieżąca platforma Macintosh nie obsługuje aplikacji PowerPC ”.
tubedogg

-3

Miałem ten sam problem i byłem zszokowany, że nie mogę używać PPC na zakupionym komputerze Mac.

Po przeczytaniu wszystkich forów o golarkach i Snow Leopard w końcu natknąłem się na „winebottlercombo.bmg”. Wyszukaj, pobierz i skonfiguruj. Być może będziesz musiał pobrać xquartz.dmg, musiałem.

Po pobraniu i skonfigurowaniu tych dwóch programów umożliwiają one użycie pliku .exe (plik wykonawczy systemu Windows), a stamtąd można użyć tego, co jest znane komputerowi Mac jako „nieobsługiwany” plik ppc jako plik Windows .exe za pośrednictwem „ Winebottler ”. Całkowicie pomija „nieobsługiwany PPC” w systemie Mac OS X Lion.

Więc po prostu skopiuj obraz dysku CD, który chcesz za pomocą komputera z systemem Windows, upewnij się, że kopiujesz plik .exe i otwórz / skonfiguruj go z plikiem wina na komputerze Mac, a będzie działał jak urok, bez konieczności przejść przez wszystkie procedury konfiguracji.

Po skonfigurowaniu dowolnego pliku .exe i .lnk, którego chcesz użyć, zawsze „Otwórz za pomocą -> wine.app”

Uwaga: może być konieczne poszukiwanie pliku .lnk poprzez wyszukiwanie w Finderze. To jest plik, którego potrzebuję, aby znaleźć program, który skonfigurowałem.

Przykro mi, jeśli nie jest to tak jasne, jestem również nowy w świecie Mac i jeszcze nie znam wszystkich żargonów Mac.


2
Zaskoczyło Cię, że nie możesz używać oprogramowania napisanego dla procesora, którego Apple nie używało w swoich komputerach od 2006 roku?
Paul D. Waite

2
Jestem tutaj zdezorientowany - Wine (z których można łatwiej korzystać) uruchamia programy Windows ani PPC
user151019

Również jeśli znalazłeś winebottlercombo, podaj link zamiast prosić nas o jego wyszukanie.
user151019,

Wine może włączyć uruchamianie plików Windows exe na Intel Mac, a Winebottler tworzy samodzielne pakiety aplikacji do uruchamiania programów Windows. Żadne z nich nie ma nic wspólnego z uruchomieniem aplikacji PowerPC dla komputerów Mac lub dowolnej aplikacji dla komputerów Mac.
Pan Mel

-3

Właśnie użyłem terminala do zainstalowania FCP6 na moim nowym komputerze Mac Mac Pro. Podczas klikania instalatora pojawiał się błąd „Nie można zainstalować programu PowerPC”. screenshot1 screenshot2


3
Jak rozwiązuje to problem uruchamiania aplikacji PPC w najnowszych wersjach systemu OS X?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.